vaagnavalu

Vaagnavalu on valu alumise osa kõhu ja vaagna. Naistel, vaagnavalu võib viidata sümptomid tulenevad reproduktiivse, uriini või seedeelundite või luu- ja lihaskonna allikatest.

Olenevalt allika vaagna valu võib olla tuim või terav, see võib olla pidev või välja ja (vahelduv) ja see võib olla kerge, mõõduka või raske. Vaagnavalu võib mõnikord kiirata oma alaseljale, tuharad või reied. Mõnikord võite märgata vaagnavalu ainult teatud aegadel, näiteks urineerimisel või seksuaalvahekorra ajal.

Võib esineda valu vaagnas äkki järsult ja lühidalt (äge) või pikema aja jooksul (krooniline). Krooniline vaagnavalu viitab mistahes konstantne või vahelduva vaagnavalu et viibinud kuus kuud või enam.

Mitut tüüpi haiguste ja seisundite võib põhjustada vaagnapiirkonna valu. Krooniline vaagnavalu võib tuleneda rohkem kui üks tingimus.

Vaagnavalu võivad tekkida seedetrakti, reproduktiivse või kuseteedes. Hiljuti arstid on tunnistanud, et mõned vaagnavalu, eriti krooniline vaagnavalu, võivad toimuda ka lihased ja sidekude (kõõlused) struktuurides vaagnapõhja. Vahetevahel, vaagnavalu võivad olla põhjustatud ärritust närvide vaagen.

Kui te äkki tekib raske vaagnavalu, siis võib olla kiirabiauto ja siis tuleb pöörduda arsti poole kohe. Ole kindel, et saada vaagnavalu kontrollida oma arstiga, kui see on uus, kui see häirib oma igapäevast elu, või kui ta on saanud hullem aja jooksul.

külastada oma arsti