vaagna põletikuline haigus

põhjus

Sümptomid

Väikevaagna põletik (PID) on üldine termin, mis viitab infektsiooni ja põletiku ülemise suguteede naistel. See võib mõjutada emaka (üsa), munajuhad (torud, mis kannavad mune munasarjad emaka), munasarjade ja teiste organite viljakusega seotud. Armistumine, mille tulemuseks nendele organitele tulemuseks on viljatus, munajuhade (emakaväline) rasedus, krooniline vaagnavalu, abstsessid (haavandid sisaldavad mäda) ning muid tõsiseid probleeme. PID on kõige levinum välditav viljatuse Ameerika Ühendriigid.

Naiste suurem risk PID hulka kuuluvad riskirühma sugulisel teel levivate haiguste (STD-d) ja need, kellel on eelneva episoodi PID. Seksuaalselt aktiivsed naised alla 25 aasta vana on ohus ka, sest emakakael (ava emakas) teismelised ja noored naised on suurem tundlikkus STD-d. See võib olla tingitud emakakaela teismeliste tüdrukute ja noorte naiste puhul ei ole täielikult küpsenud, suurendades nende risk suguhaiguste seotud PID.

diagnoos

Muud võimalikud riskitegurid hõlmavad douching. Douching võib muutuda tupe mikrofloora ja võivad sundida bakterid tuppe ülemise suguelundid. Mõnedel naistel kasutades emakasisene vahend (ESV) raseduse vältimiseks võib põhjustada ka PID. Harva PID tuleneb günekoloogiliste protseduuride või operatsiooni.

ravi

Ameerika Ühendriikides, et hinnanguliselt üle 750,000 naised kannatavad episoodi PID igal aastal vastavalt theernment (). Kuni 10 kuni 15 protsenti naistest võib muutuda viljatud tulemusena PID.

Kuigi paljud erinevad mikroobid (mikroobe) võib põhjustada PID, paljudel juhtudel PID seostatakse gonorröa ja klamüüdia, kaks väga sage suguhaiguste bakterite poolt põhjustatud.

Ärahoidmine

Isegi kui teil on PID, siis ei pruugi olla sümptomid. Kui sul on sümptomid, võivad nad olla väga tõsised. Kõige tavalisem sümptom PID on valu alakõhus. Muud sümptomid, mis võib olla või mitte olla hulka

Vahel PID süttib äkki äärmise valu ja palavik, eriti kui see on põhjustatud gonorröa.

tüsistused

PID võib olla raske tervishoiutöötaja diagnoosida sest sümptomid võivad olla peen ja kerged ja sarnased mõnede teiste haiguste puhul. Kui arvad, et võib olla PID, sa peaksid arstiabi kiiresti, sest ravi alguses võib piirata pikaajalised komplikatsioonid nagu viljatus ja kroonilise vaagnavalu.

Kui teil on sümptomid nagu valu alakõhus, oma tervishoiuteenuse osutaja täidab füüsilise eksamiga, sealhulgas vaagna (sise) eksam, et teada saada, olemus ja asukoht valu. Teie tervishoiuteenuse osutaja ka kontrollib

Health eksperdid on leitud, et umbes 70 protsenti chlamydial ja 50 protsenti gonokokknakkusesse ei põhjusta sümptomeid naistel. Need infektsioonid leiti esimene sõelumise kaudu. Sa peaksid saama regulaarselt laborikatsete klamüüdia, gonorröa, kuseteede infektsioon, ja vajaduse korral raseduse ajal. Teie tervishoiuteenuse osutaja on võimalik soovitada neid katseid osana rutiinne iga-aastane eksami kui ka HIV-i nakatumise ja süüfilis.

Vajadusel võib teie tervishoiuteenuse osutaja võib teha muid katseid näiteks sonogram, endomeetriumi (emaka) biopsia või laparoskoopia teha vahet PID ja muud tõsised probleemid, mis võivad jäljendada PID.

Laparoskoopia on kirurgiline protseduur, kus pannakse toru läbi väikese sisselõike lähedal oma naba. See võimaldab oma tervishoiuteenuse osutaja vaatamiseks siseorganeid kõhu ja vaagna ja võtta isendite uurida laboris.

Vastavalt tervishoiutöötajad peaksid algama ravivad seksuaalselt aktiivsed noored naised ja teised riskiga naisi sugulisel teel levivate haiguste, kas nad on liikumise hellus emakas, munasarjad, munajuhad, või emakakaela. Ilma adekvaatse ravi, 20-40 protsenti naistest klamüüdia ja 10 kuni 40 protsenti naistest gonorröa võib tekkida PID.

Paljud erinevad bakterid võivad põhjustada episoodi PID. Seetõttu oma tervishoiuteenuse osutaja kirjutada antibiootikume (üldjuhul kahte korraga, süstimise või suu), mis on efektiivsed mitmesuguste bakterite, sealhulgas põhjustades klamüüdia ja gonorröa. Kõigepealt tuleks alustada niipea kui oma tervishoiuteenuse osutaja diagnooside PID sest siis võib ennetada saada tüsistused haiguse antibiootikumide võtmist kohe.

Naised, kes Loputus võib olla suurem risk haigestuda PID. Douching võib muutuda tupe mikrofloora ja võivad sundida bakterid tuppe ülemise suguelundid.

Isegi kui teie sümptomid taanduvad, siis tuleb lõpetada võttes kogu ravim. Samuti peaks tagasi oma tervishoiuteenuse osutaja kaks kuni kolm päeva pärast algavad ravim olla kindel, et antibiootikumid töötavad.

Teie tervishoiuteenuse osutaja võib soovitada läheb haiglasse ravida teie PID kui te

Kui sümptomid püsivad või kui mädanik ei kao, siis võib vaja operatsiooni.

Tüsistused PID nagu krooniline vaagnavalu ja armid on raske ravida, kuid mõnikord nad parandavad operatsiooni.

Paljud seksuaalpartnerite võib olla nakatunud bakterid, mis põhjustavad PID ja ei tea seda, sest neil ei ole sümptomeid. Et kaitsta ennast alates on uuesti nakatunud bakterid, mis põhjustavad PID, siis peaks seda arutama oma tervishoiuteenuse osutaja.

Ajakohastatud teavet ravi PID, loe STD ravijuhised.

Kindlaim viis ära hoida või saate- suguhaiguste on seksist hoiduda või olla pikaajaline vastastikku monogaamne suhe partneriga, kes on testitud ja ei ole nakatunud. Kondoomid, kui kasutada järjepidevalt ja korrektselt, on võimalik vähendada oma riski saada klamüüdia ja gonorröa.

Lisaks saab kaitsta end PID hakates ravida kiiresti kui sa saad STD.

Kõige tavalisem välditav PID on ravimata STD, peamiselt klamüüdia või gonorröa. soovitab aastas klamüüdia testimiseks seksuaalselt aktiivsed naised vanuses 25 või nooremad ja vanemad naised riskifaktoritega klamüüdia (need, kes on uus sex partner või palju seksuaalpartnereid). Kui teil on olnud klamüüdia, siis ka tuleb uuesti testida mitu kuud pärast ravi lõppu, siis võite uuesti vajadusel ravida.

Kiire ja asjakohase ravi aitab ära hoida tüsistusi PID. Ilma ravita PID võib põhjustada püsivaid kahjustusi naiste suguelunditele. Nakkusi põhjustavate bakterite võib vaikselt tungivad munajuhad, põhjustades normaalse koe muutuda armkude. See armkude plokkideks või katkestab normaalse liikumise munad emakasse.

Kui teie munajuhad on täiesti blokeeritud armkude, sperma ei saa väetada muna ja siis saab viljatu. Viljatus võib ka juhtuda, kui munajuhad on osaliselt blokeeritud või isegi veidi vigastatud. Umbes üks viiest naised PID muutub viljatuks.

Lisaks osaliselt blokeeritud või kergelt kahjustatud munajuha võib põhjustada viljastatud munarakk jääda munajuhas. Kui see viljastatud munarakk hakkab kasvama torus justkui emakas, nimetatakse seda emakavälist või munajuharaseduse. Emakaväline rasedus võib rebestada munajuha, põhjustades tugevat valu, sisemine verejooks, ja isegi surma.

Armistumine munajuhades ja muud VAAGNAELUNDITE võib põhjustada ka kroonilise vaagnavalu (valu Kuudepikkust või isegi aastaid). Olete tõenäoliselt kannatavad viljatus (20 protsenti naistest), emakaväline rasedus (9 protsenti) või kroonilise vaagnavalu (18 protsenti), kui teil on korrata episoode PID.

uurimistöö

Kuigi teadlased on saanud palju teada bioloogiat mikroobid (bakterid), mis põhjustavad PID ja kuidas nad kahjustavad keha, nad on veel palju õppida. Teadlased toetavad theernment õpivad antibiootikumide toimele, hormoone ja muid aineid, mis suurendavad immuunsüsteemi. Need uuringud võivad viia teadmisi selle kohta, kuidas vältida viljatust ja muid komplikatsioone PID.

Teadlased arendavad kiiret, odavat ja lihtne-to-use diagnostilised testid tuvastada klamüüdia ja gonorröa. Poolt läbi viidud uuring theernment rahastatud teadlased näidanud, et uurimise ja ravimise naised, kes ei teadnud, et nad olid klamüüdia vähendada juhtumeid PID rohkem kui poole võrra.

Teadlased arendavad aktuaalne mikroobitõrjevahendite ja vaktsiinid, mis takistavad gonorröa ja klamüüdia. Teised uurivad, kas täiendav mikroobid nagu Mycoplasma genitalium põhjus PID ja arenevad diagnostiliste testide ja ravi selle nakkuse. Vahepeal teadlased jätkuvalt otsida paremaid viise, et avastada PID, eriti naised, kes ei ole sümptomeid.