üliaktiivse põie haiguse

Ebastabiilne põis on probleem põie-storage funktsioon, mis põhjustab ootamatu urineerida. Tung võib olla raske peatada ning üliaktiivse põie võib kaasa tuua tahtmatu uriini (pidamatus).

Kui teil on üliaktiivse põie, siis võib tunduda piinlik, isoleerida ennast, või piirata oma töö-ja ühiskondlikus elus. Hea uudis on see, et lühikese hinnangu saab kindlaks teha, kas seal on konkreetset põhjust oma üliaktiivse põie sümptomeid.

Sümptomid

Juhtimine üliaktiivse põie algab sageli käitumuslikke strateegiaid, näiteks vedeliku sõiduplaanid, ajastatud urineerimine ja põie hoidev tehnikat kasutades oma vaagnapõhja. Kui need esialgsed jõupingutused ei aita piisavalt oma üliaktiivse põie sümptomitega, teine ​​rida ja kolmanda rea ​​ravi on olemas.

Katsu ootamatu tung urineerida see on raske kontrollida; Kogemused kusepidamatus – tahtmatu uriini kohe pärast tungiv vajadus urineerida; Urineerida sageli, tavaliselt kaheksa või enam korda 24 tunni jooksul; Äratada kaks või enam korda öösel, et urineerida (öine)

Mis üliaktiivse põie, võite

Kuigi teil võib olla võimalik saada õigel ajal tualetti, kui tunnete tung urineerida, ootamatu sage urineerimine ja öösel urineerimine võib häirida oma elu.

Kuigi see on levinud eakate täiskasvanutega, üliaktiivne põis ei ole normaalne osa vananemisest. Kui sümptomid stressi, mõtle käitumise strateegiad ja juhtimise võimalused. Ravi on olemas, mis võivad teid aidata.

Neuroloogiliste häiretega nagu Parkinsoni tõbi, insultide ja hulgiskleroos; Kõrge uriini tootmist, mis võivad tekkida suure vedeliku tarbimine, vähene neerutalitluse või diabeet; Ravimid, mis põhjustavad kiire kasv uriini tootmise või nõuda, et te võtate neid palju vedelikku; Äge kuseteede infektsioonid, mis võivad põhjustada sarnaseid sümptomeid nagu üliaktiivse põie; Kõrvalekalded põie-, nagu kasvajad või kusepõiekividest; Tegurid, mis takistavad põie väljavoolu – eesnäärme, kõhukinnisus või eelmiste tööde raviks muid uriinipidamatuse; Liigne kofeiini või alkoholi; Vähenev kognitiivset funktsiooni vananemise tõttu, mis võib raskendada oma põie mõista signaale ta saab oma aju; Kõndimisraskusi, mis võib põhjustada põie kiireloomuline, kui te ei suuda saada vannituppa kiiresti; Puudulik põie tühjendamist, mis võib viia üliaktiivse põie sümptomitega, nagu teil on vähe uriini ruumi; kõhukinnisus

Arutledes nagu eraasi oma arstiga ei pruugi olla lihtne, kuid see on seda väärt, et võtta seda riski – eriti kui teie sümptomid häirivad oma tööplaani, sotsiaalset suhtlemist ja igapäevases tegevuses.

Emotsionaalne distress; Depressioon; Unehäired ja katkenud unetsükleid

põhjuste

Neerud toodavad uriini, mis voolab oma põis. Kui urineerida, uriin liigub oma põie avause kaudu allosas ja voolab toru nimetatakse kusiti (u-Ree-thruh). Naistel ureetra avause paikneb napilt tuppe. Meestel, kusiti ava on tipus peenis.

Kuna põis täitub, närviimpulsside saadetakse teie aju lõpuks vallandada urineerimisvajadus. Kui urineerida, närviimpulsside koordineerida lõõgastust vaagnapõhja lihaste ja lihased kusiti (uriini sulgurlihase lihased). Lihased põie pingutada (leping), surudes uriiniga välja.

Üliaktiivse põie ilmneb seetõttu, et põie lihaseid hakata sõlmima tahtmatult isegi kui uriinieritust põis on madal. See tahtmatu kontraktsiooni loob tungiv vajadus urineerida.

Mitmed tingimused võivad kaasa nähud ja sümptomid üliaktiivse põie, sealhulgas

Sageli konkreetsed põhjustada üliaktiivse põie ei ole teada.

Riskitegurid

Teie kuseteed – mis sisaldab teie neerud, kusejuha, kusepõis ja kusiti – eemaldab jäätmete kehast uriini. Neerusid, mis asub tagumise osa oma ülakõhus, toodavad uriini filtreerides jäätmed ja vedeliku veres.

Hoia põie päevik paar päeva, salvestamise siis, kui palju ja millist vedelikku tarbida, urineerimisel, kas te tunnete tung urineerida ja kas tunnete pidamatus. Põie päevik võib aidata kindlaks teha, miks sa pead ärkama urineerida öösel .; Rääkige oma arstile, kui kaua olete olnud sümptomid ja kuidas need mõjutavad teie päev-päevalt tegevuse .; Märkus muud sümptomid sul on, eriti need, mis on seotud oma soolestiku tööd .; Lase oma arsti, kui teil on diabeet, on neuroloogiline haigus, või on olnud vaagnapiirkonna operatsiooni või kiiritusravi .; Tee nimekiri kõikidest ravimitest, vitamiine või toidulisandeid te võtate, sest paljud ravimid võivad mõjutada põie funktsiooni .; Kirjutage nimekirja küsimusi küsida oma arsti.

tüsistused

Teie kuseteed – mis sisaldab teie neerud, kusejuha, kusepõis ja kusiti – eemaldab jäätmete kehast uriini. Neerusid, mis asub tagumise osa oma ülakõhus, toodavad uriini filtreerides jäätmed ja vedeliku veres.

Millised on võimalikud põhjused minu sümptomid ?; Kas minu uriin selge ?; Kas ma tühjendada oma põit hästi ?; Kas minu vaagnapõhja lihaste tugevust minu jaoks piisavalt hea, et hoida oma põie kokkutõmbumist, kui mul on ebanormaalne tung ?; Kas sa soovitada mõnda muud testid? Miks ?; Mis ravi on olemas, ja mida te soovitate mulle ?; Milliseid kõrvaltoimeid ma oodata raviga ?; Kas on mingeid toidu piirangud, mis võiks aidata ?; Kuidas minu teisi terviseprobleeme mõjutab minu põiesümptomid ?; Kui mul on vaja näha, spetsialist, mida ma oodata ?; Kas on olemas geneeriline alternatiiv meditsiini sa väljakirjutamisel ?; Kas brošüürid või muude trükiste, et ma ei pea? Mis veebilehed te soovitate?

Teie kuseteed – mis sisaldab teie neerud, kusejuha, kusepõis ja kusiti – eemaldab jäätmete kehast uriini. Neerusid, mis asub tagumise osa oma ülakõhus, toodavad uriini filtreerides jäätmed ja vedeliku veres.

Kui kaua olete olnud need sümptomid ?; Kas sa ootamatult lekkima uriini? Kui tihti?; Mida teie sümptomid hoida sind tegemast, et soovite teha ?; Igapäevase tegevuse ajal, näiteks kõndides või painutamine üle, sa lekkima uriini?

Ettevalmistused oma ametisse

Kui vana sa oled, sa oled suurem risk haigestuda üliaktiivne põis. Sa ka suurem risk haiguste ja häirete, nagu eesnäärme ja diabeet, mis omakorda aitab kaasa muid probleeme põiefunktsioonis.

Paljud inimesed kognitiivsed langus – näiteks pärast insulti või Alzheimeri tõvega – arendada üliaktiivse põie. Uriinipidamatuse mis tuleneb olukordades nagu seda saab ravida vedeliku sõiduplaanid, ajastatud ja küsitakse urineerimine, imavad rõivad ja soole programme.

Meditsiini ajalugu; Füüsiline eksam, keskendudes kõhtu ja genitaale; Uriiniproov testida nakatamiseks jälgi verest või muudest kõrvalekalletest; Sihipärane neuroloogiline, mis võib selgitada sensoorne probleeme või ebanormaalne refleksid

Mõned inimesed üliaktiivse põie ka soole kontrolli probleeme; rääkige oma arstile, kui see probleem teie jaoks.

Mõõtmine uriini jäänud põit. See test on oluline, kui põis ei tühjene täielikult urineerimisel või kogemus uriinipidamatus. Järelejäänud uriinis (postvoid jääkuriini) võib põhjustada sümptomeid identne üliaktiivse põie .; Selleks, et mõõta jäänud uriini pärast olete tühistatakse, võib arst ultraheliuuringuga oma põie või pass õhuke toru (kateeter) läbi kusiti ja oma põit tühjendada ja mõõta ülejäänud uriini .; Mõõtmine uriini voolukiirust. Mahu mõõtmiseks ja kiirust oma urineerimine, siis võib küsida, et urineerida sisse uroflowmeter. See seade tõlgib andmed graafik muutusi oma voolukiirus .; Testimine põie surve. Tsüstomeetria mõõdab rõhku oma põie ja ümbritseva piirkonna põie täitumise ajal. Selle katse käigus arst kasutab õhuke toru (kateeter), et täita oma põie aeglaselt sooja veega. Teine kateeter rõhu mõõtmise andur paigutatakse oma pärasoole või kui sa oled naine, oma vagiina .; Seda protseduuri saab kindlaks teha, kas teil on tahtmatud lihastõmblused või jäik põis see ei ole võimalik salvestada uriini madalal rõhul. Sul võib olla palutakse tühistada uuringu ajal (rõhk voolu uuring), mida saab mõõta ka kasutatud surve põie tühjendamiseks ja märkima, kas teil on põis ummistus (takistus). Takistus – alates eesnäärme meestel või vaagna elundite prolaps naistel – võib põhjustada üliaktiivse põie sümptomitega .; See test kasutatakse tavaliselt inimesed, kellel on neuroloogilised haigused, mis mõjutavad seljaaju.

Igat tüüpi pidamatus võib mõjutada teie üldist elukvaliteeti. Kui teie üliaktiivse põie sümptomeid põhjustada suuri häireid oma elu, teil võib olla veel

Arst võib soovitada ravi, mis on seotud tingimustega, aga see on teadmata, kas tõhusa ravi sellega seotud seisund aitab oma kuseteede sümptomeid.

Vaagnapõhja lihaste harjutusi. Kegel harjutused tugevdada oma vaagnapõhja lihaseid ja kuseteede sulgurlihase. Need tugevdada lihaseid aitab teil lõpetada põis on tahtmatud. Arst või füsioterapeut aitab teil õppida, kuidas teha Kegel harjutused õigesti. See võib võtta kuni kuus kuni kaheksa nädalat, enne kui märkan oma sümptomid .; Tervislik kaalu. Kui oled ülekaaluline, kehakaalu võivad kergendada oma sümptomid. Kaalulangus võib aidata, kui teil on ka stress-kusepidamatuse .; Vedeliku tarbimine. Arst võib soovitada, et te kork vedelikud tarbida teatud kogus ja võimalik soovitada sobival ajal, mille jooksul tarbida neid .; Double urineerimine. Et aidata põie tühjendamiseks täielikumalt, siis oota paar minutit pärast urineerimist ja siis proovi uuesti tühjendada oma põit uuesti .; Plaanitud WC reise. Seadistamine ajakava toileting – näiteks iga kahe kuni nelja tunni – saab teid teele urineerida samal ajal iga päev, mitte oodata, kuni te tunnete vajadust urineerida .; Vahelduv kateteriseerimine. Kasutades kateetri perioodiliselt tühjendada oma põit täielikult aitab oma põie seda, mida ta ei saa seda teha ise. Küsige oma arstilt, kas selline lähenemine on õige .; Absorbentpatjadelt. Seljas absorbentpatjadelt või aluspesu võimalik kaitsta oma riided ja aitab vältida piinlikke juhtumeid, mis tähendab, et sa ei pea piirama oma tegevuse. Absorbent rõivad tulevad erinevates suurustes ja imavusega .; Põie koolitus. Põie koolitus hõlmab harjutate lükata urineerimine, kui tunned tungi urineerida. Sa algavad väike viivitusi, näiteks 30 minutit, ja järk-järgult tööd teed kuni urineerimisel iga kolme kuni nelja tunni jooksul. Põie koolitus on võimalik ainult siis, kui sa oled suutnud pingutada (leping) oma vaagnapõhja lihaseid edukalt.

Testid ja diagnoosi

Mõned naised ka võib olla häire, mida nimetatakse Segainkontinentsus kui mõlemad tung ja stress pidamatus tekkida. Stress kusepidamatus on kaotus uriiniga kui avaldada füüsilist koormust või surve põie, nagu jooksul tegevusi, mis hõlmavad töötab või hüpped. Töötlemine stressitalumatuse ei ole tõenäoline, et aidata üliaktiivse põie sümptomeid.

Tolterodiinravi (Detrol); (Ditropan XL); Oksübutüniinil kui nahalapile (Oxytrol); Oksübutüniin geeli (Gelnique); Trospium (Sanctura); Solifenatsiin (Vesicare); Darifenatsiinile (Enablex); Mirabegron (Myrbetriq); Fesoterodiin (TOVIAZ)

Vanemad inimesed võivad olla ühine kombinatsioon põie ja põie tühjendamise küsimusi. Põis võib põhjustada palju kiirusega ning isegi pidamatus, kuid see ei tühjenda hästi. Spetsialist võib olla võimalik, et aidata teil seda kombinatsioon põie probleeme.

Sest üliaktiivse põie, sa oled tõenäoliselt alustada nähes oma peamise arst.

Hooldamine ja narkootikumid

Pärast oma esialgse kokkusaamine, siis võib nimetatud spetsialist kuseteede häired meestel ja naistel (uroloog), spetsialist kuseteede häired naistel (urogynecologist) või spetsialist füsioteraapia diagnoosimiseks ja raviks.

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse ja mida oodata oma arsti.

Operatsioon suurendada põie võimsust. See protseduur kasutab tükki oma soole asendada osa oma põit. See operatsioon on kasutatud ainult raskekujulise uriinipidamatus, mis ei reageeri muul rohkem konservatiivne ravi meetmeid. Kui teil on selle operatsiooni, siis võib tekkida vajadus kasutada kateetri vahelduvalt kogu oma ülejäänud elu tühjendada oma põit .; Põie eemaldamist. Seda protseduuri kasutatakse viimase abinõuna ning see hõlmab eemaldades põie ja kirurgiliselt ehitamise asendamine või ava keha (stoomi) kinnitada koti nahal koguda uriini.

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

Sest üliaktiivse põie, põhilised küsimused võivad hõlmata

Alternatiivmeditsiin

Arst võib kasutada üliaktiivse põie küsimustiku anda hinnang oma sümptomeid, küsides küsimusi, nagu

Kui teil on ebanormaalne urineerida, kontrollib arst veenduda, et sa ei pea nakkuse või veri uriinis. Arst võib ka soovite veenduda, et sa põie täieliku tühjendamisega urineerimisel.

Arst otsida vihjeid, mis võiks näidata ka põhjustavaid tegureid. Töö-up tõenäoliselt sisaldada

Toimetulek ja tugi

Arst võib määrata lihtsa urodünaamilised test, et hinnata funktsiooni põis ja tema võime tühjendada pidevalt ja täielikult. Need katsed nõuavad tavaliselt eriarstile suunamise. Katsed hõlmavad

Mõõtmine uriini jäänud põit. See test on oluline, kui põis ei tühjene täielikult urineerimisel või kogemus uriinipidamatus. Järelejäänud uriinis (postvoid jääkuriini) võib põhjustada sümptomeid identne üliaktiivse põie.

Ärahoidmine

Lisateavet Ebastabiilne põis

Selleks, et mõõta jäänud uriini pärast olete tühistatakse, võib arst ultraheliuuringuga oma põie või pass õhuke toru (kateeter) läbi kusiti ja oma põit tühjendada ja mõõta ülejäänud osa uriiniga.

Testimine põie surve. Tsüstomeetria mõõdab rõhku oma põie ja ümbritseva piirkonna põie täitumise ajal. Selle katse käigus arst kasutab õhuke toru (kateeter), et täita oma põie aeglaselt sooja veega. Teine kateeter rõhu mõõtmise andur paigutatakse oma pärasoole või kui sa oled naine, oma vagiina.

Seda protseduuri saab kindlaks teha, kas teil on tahtmatud lihastõmblused või jäik põis see ei ole võimalik salvestada uriini madalal rõhul. Sul võib olla palutakse tühistada uuringu ajal (rõhk voolu uuring), mida saab mõõta ka kasutatud surve põie tühjendamiseks ja märkima, kas teil on põis ummistus (takistus). Takistus – alates eesnäärme meestel või vaagna elundite prolaps naistel – võib põhjustada üliaktiivse põie sümptomitega.

See test kasutatakse tavaliselt inimesed, kellel on neuroloogilised haigused, mis mõjutavad seljaaju.

Arst vaatab katsete tulemused teid ja soovitada ravi strateegia.

Arst võib soovitada ravimite kombinatsiooni strateegiaid, et leevendada oma sümptomid.

Käitumist sekkumised on esimene valik, mis aitab hallata üliaktiivse põie. Nad on sageli efektiivne ning kannavad ole kõrvaltoimeid. Käitumist võivad sisaldada

Ravimid, mis lõõgastavad põie võib olla kasulik leevendab üliaktiivse põie sümptomitega ja vähendada episoode uriinipidamatus. Need ravimid sisaldavad

Säilitada tervislikku kaalu. Kui oled ülekaaluline, kehakaalu võivad kergendada oma sümptomid. Raskemad inimesed on ka suurem oht ​​stress-kusepidamatuse, mis võivad parandada kaalulangus .; Jälgi vedeliku ajakava. Küsige oma arstilt, kui palju vedelikku, mida pead iga päev. Inimesed, kes on ohutult võimalik vähendada vedeliku tarbimist umbes 25 protsenti võib tekkida langus üliaktiivse põie sümptomitega .; Vältida kofeiini ja alkoholi. Kui kofeiini ja alkohoolsete jookide halvendada teie sümptomid, oleks mõistlik neid vältida.

Sagedased kõrvaltoimed enamik neist ravimid hõlmavad kuivad silmad ja suukuivus, kuid joogivesi janu kustutamiseks võib raskendada üliaktiivse põie sümptomitega. Kõhukinnisus – teine ​​potentsiaalne kõrvaltoime – võib raskendada põie sümptomeid. Laiendatud vabanemisega vormid neist ravimeist, sealhulgas nahalapile või geeli, võib põhjustada vähem kõrvaltoimeid.

Ravimine kõrvaltoimeid ravimeid, mis töötab on tähtsam kui peatamata ravimeid. Näiteks võib arst soovitada, et te imema tükk suhkruvaba komm või närida suhkruvaba närimiskummi, et leevendada suukuivus ja kasuta eyedrops hoida oma silmad niisked.

Biofeedback. Ajal biofeedback, olete ühendatud elektrilise andurid, mis aitab mõõta ja saada informatsiooni oma keha. Biofeedback andurid õpetab, kuidas teha peent muutusi oma kehas, näiteks tugevdada oma vaagnapõhja lihaseid, nii et kui sul on tunded edasilükkamatutel sa paremini neid maha suruda .; Nõelravi. Nõelravi praktikud ravida teid kasutades väga õhuke, ühekordsed nõelad. Üks väike uurimuses, et nõelravi võib aidata leevendada üliaktiivse põie sümptomitega.

Üle leti ettevalmistusi, näiteks Biotene tooteid, võib olla kasulik pikaajalise suukuivus. Selleks, et vältida kõhukinnisust, võib arst soovitada kiudaineterikast dieedi või kasutamise väljaheitest pehmendamiseks.

Põie ravimid ei ole tõenäoline, et aidata püsti öösel, et urineerida. Sageli ei ole see probleem põie üldse, pigem on see seotud sellega, kuidas teie neerud ja südame hallata kehavedelike – mis võib aja jooksul muutuda. Nagu te vananevad, siis võib teha nii palju või rohkem uriini öösel kui sa päeva jooksul.

OnabotulinumtoxinA (ON-ah-Boch-yoo-lih-num-tox-in-A), mida nimetatakse ka Botox, on valku põhjustavaid baktereid botulism haigus. Kasutatud väikestes annustes lastakse otse põie kudedes, selle valgu osaliselt halvab lihased.

Kliinilised uuringud näitavad, et see võib olla kasulik raske sundinkontinentsusepisoodide. Aga see ei ole heaks kiitnud Food and Drug Administration selleks otstarbeks inimesed ilma neuroloogiline haigus. Mõju on ajutine, kestes vaid umbes kuus kuni üheksa kuud.

See ravim tegeleb ka halvenemise riski põie tühjendamist vanematel inimestel ja inimesed juba nõrgenenud muid terviseprobleeme. Kui olete kaaluvad Botox ravi, siis peaks olema valmis ja võimeline kateteriseerimine ise, kui uriinipeetus toimub.

Saada regulaarselt, iga päev kehalise aktiivsuse ja kasutamise .; Piirata tarbimist kofeiini ja alkoholi .; Lõpeta suitsetamine .; Manage kroonilisi haigusi, nagu diabeet, mis võiksid põhjustada üliaktiivse põie sümptomid .; Loe, kus oma vaagnapõhja lihased on ja siis neid tugevdada, tehes Kegel harjutused – pingutage (leping) lihased, hoidke kokkutõmbumine kaks sekundit ja lihaste lõdvestumist kolm sekundit. Töö kuni hoidev kokkutõmbumine viis sekundit ja seejärel 10 sekundi jooksul. Kas kolm komplekti 10 kordust iga päev.

Reguleerimine närviimpulsside põis võib parandada üliaktiivse põie sümptomeid.

Üks protseduur kasutab õhuke traat paigutatud lähedal sakraalne närvid – mis kannavad signaale oma põie – kus need läbivad lähedal oma tailbone.

See kirurgilise protseduuri tehakse sageli koos kohtuprotsessi ajutise juhtme või arenenud korras, kus asub püsiv elektroodi siirdatakse ja pikem kohtuprotsessi viiakse enne kirurgilist paigutamine patareitoitega impulsigeneraatori. Arst siis kasutab seade ühendatakse juhtme pakkuda elektriliste impulsside oma põie, sarnane sellega, mida südamestimulaatori teeb südame.

Kui see edukalt vähendab sümptomeid, juhe on lõpuks ühendatud väikese aku seade, mis on paigutatud naha all.

Operatsioon üliaktiivse põie on reserveeritud inimeste tõsised sümptomid, kes ei reageeri teistele ravile. Eesmärgiks on parandada põie s salvestamisest võime ja vähendada survet põies. Kuid need menetlused ei aita leevendada põie valu. sekkumine hulka

Naise vaagnapõhja lihaste töö nagu võrkkiik toetada VAAGNAELUNDITE, sealhulgas emaka, põie ja pärasoole. Kegel harjutused aitavad tugevdada neid lihaseid.

Naise vaagnapõhja lihaste töö nagu võrkkiik toetada VAAGNAELUNDITE, sealhulgas emaka, põie ja pärasoole. Kegel harjutused aitavad tugevdada neid lihaseid.

Mehe vaagnapõhja lihased toetavad põie ja soole ja mõjutavad seksuaalse funktsiooni. Kegel harjutused aitavad tugevdada neid lihaseid.

Need elustiili muutused võivad aidata vähendada oma sümptomeid

Ei täiendavaid või alternatiivseid ravimeetodeid on osutunud edukaks üliaktiivse põie. Uuringud näitavad, et ravimeetodid nagu refleksoloogia ja hüpnoteraapia ei ole efektiivne see tingimus.

Täiendavad ravi, mis võib olla kasulik lisada

Täiendavad ravi ei pruugi olla kindlustatud, et kontrollida oma plaani hoolikalt.

Elu üliaktiivne põis võib olla raske. Tarbijate harimine ja propageerimine tugirühmade nagu National Association for kontinentsuse teile pakkuda online-vahendeid ja informatsiooni, mis ühendab teid inimesed, kes kogevad üliaktiivse põie ja uriinipidamatus. Tugirühmade pakuvad võimalust väljendada muret, õppida uusi toimetuleku strateegiaid ja peatada motiveeritud säilitama eneseabi strateegiad.

Hariv oma pere ja sõpradega üliaktiivse põie ja oma kogemusi see võib aidata teil luua oma tugivõrgustik ja vähendada tundeid piinlikkust. Kui hakkate rääkima seda, võite olla üllatunud, et teada saada, kuidas ühine see tingimus tegelikult on.

Need tervislikke eluviise võib vähendada oma riski üliaktiivse põie

1

)

Veel Ebastabiilne põis