Ülevaate Metitsilliinile resistentne Staphylococcus aureus

Ülevaade

Viimase nelja aastakümne jooksul teatud tüüpi bakter on arenenud kontrollitav ebameeldivalt tõsiseks rahvatervise probleemiks. See bakter tuntakse metitsilliiniresistentsesse Staphylococcus aureus või MRSA. Umbes üks kolmandik inimesi maailmas on S. aureus bakteri oma keha igal ajahetkel, peamiselt nina ja naha. Bakterid võivad esineda põhjustamata aktiivne infektsioon. Inimesed S. aureus leidub umbes 1 protsent on MRSA vastavalt theernment ().

MRSA võib liigitada vastavalt sellele, kus nakkus omandatud: haiglas omandatud MRSA (HA-MRSA) või kogukonna MRSA (CA-MRSA).

HA-MRSA omandatakse haiglas ja on üks paljudest haiglanakkusi eksponeerimine suurenenud antimikroobse resistentsuse. HA-MRSA kasvanud viimase kümnendi jooksul tingitud mitmetest teguritest, sealhulgas suurema arvu immuunpuudulikkusega ja eakatel patsientidel; suurenemist mitmeid invasiivsete protseduuride, näiteks täiustatud kirurgiliste operatsioonide ja elutähtsate ravi; ja ebaõnnestumised nakkustõrjemeetmetega nagu käte pesemine enne patsiendi kontakt ja eemaldamine vähemolulisi kateetrid.

CA-MRSA põhjustatud uutele tekkivatele tüved erinevalt vastutab HA-MRSA ja võivad põhjustada nakkusi muidu tervetel inimestel, kellel ei ole linke tervishoiusüsteemile. CA-MRSA nakkused tavaliselt esinevad naha ja pehmete kudede infektsioonid, kuid võivad areneda invasiivne, eluohtlikud infektsioonid. CA-MRSA on üha sagenevad USAs ja kogu maailmas ja kipub ilmnema tingimustes, kus inimesed on tihedas füüsilist kontakti, nagu sportlased osalevad jalgpalli ja maadlus, sõdurid hoida lähedalt, kinnipeetavad, lastehoiu töötajate ja elanike hooldusravi võimalused.

MRSA on äratanud tähelepanu meditsiini teadlased, illustreerides tungivat vajadust arendada paremaid võimalusi diagnoosida ja ravida bakteriaalseid infektsioone.