ülevaade – neerupealise kasvaja

neerupealised

neerupealised

Vajunud peal iga neerusid, teie neerupealised toodavad hormoone, mis aitavad reguleerida ainevahetust, immuunsüsteemi, vererõhku ja muid olulisi funktsioone. Kuigi väike, on need näärmed dikteerida palju sellest, mis juhtub organismis.

Neerupealise kasvaja on haruldane vähk, mis algab väike, kolmnurkne näärmed (neerupealised) asub üleval neerusid. Neerupealised toodavad hormoone, et anda juhiseid peaaegu iga elundite ja kudede keha.

Neerupealiste vähk, mida nimetatakse ka neerupealiste vähk, võib esineda igas vanuses. Aga see on kõige tõenäolisem, et mõjutada noorematele lastele 5 ja täiskasvanud 40ndates ja 50ndates.

Neerupealise kasvaja on sageli agressiivne. Kui leitakse alguses, seal on võimalus ravida. Aga kui vähk on levinud väljapoole jäävate alade neerupealistes, ravi muutub vähem tõenäoline. Ravi võib kasutada aeglustab või kordumise.

Mitte kõik kasvajate, mis moodustuvad neerupealised on vähk. Mittevähkkasvajalised (healoomuline) neerupealiste kasvajad, nagu adenoom või ületalitlus, samuti saab areneda neerupealised.

Neerupealise kasvaja ravi