ülevaade – Eisenmengeri sündroom

Eisenmengeri sündroom

Eisenmengeri sündroom

Eisenmengeri sündroom on kõige sagedamini tüsistusena auk (shunt) kahe koja vahel oma südame. Siin augu vahel südame põhipumplate kojad (vatsakeste vaheseina defekti) põhjustab suurenenud verevool pulmonaalartereid. Lõpuks sundi parandamatult kahjude seinad oma kopsu arterid (pulmonaalartereid). Eisenmengeri sündroom tekib, kui rõhk pulmonaalartereid muutub nii kõrge, et see põhjustab hapnikuvaeste (sinine) vere voolu paremalt vasakule vatsake ja seejärel keha, põhjustades tsüanoos. Kõrgsurve põhjustab ka seinad oma südame vatsakese paksendamiseks (hüpertroofia).

Eisenmengeri (I-sun-Meng-uhr) sündroom on tüsistus südamerike, et sa oled sündinud (kaasasündinud).

Südamerike, mis põhjustab auk (shunt) arendada kahe koja vahel su süda on kõige tavalisem põhjus Eisenmengeri sündroom. See auk põhjustab vere ringlema ebanormaalselt oma südame ja kopsude. Suurenenud taastub verevool kopsudesse asemel läheb ülejäänud keha. Veresooned oma kopsu arterid jäik ja kitsas, suurendades survet oma kopsu arterid. See jäädavalt kahjustab veresooni kopsudesse.

Eisenmengeri sündroom tekib, kui surve suurenemiseks verevoolu kopsus muutub nii suur, et suunas verevoolu läbi šundi vastupidiseks. Hapniku vilets (sinine) vere paremal südames voolab vasak vatsake ja pumbatakse keha, et sa ei saa piisavalt hapnikku kõigile oma elundeid ja kudesid.

Eisenmengeri sündroom on eluohtlik seisund, mis nõuab hoolikat meditsiinilist järelevalvet. Ravimid võivad parandada sümptomeid ja prognoos.

Eisenmengeri sündroomi ravi