ülevaade – Ebsteini anomaalia

Ebsteini anomaalia

Ebsteini anomaalia

Ebsteini anomaalia on haruldane südamerike, kus Trikuspidaalklapi – klapi vahel paremas ülemises kambris (parem koda) ja alumine parem kamber (parema vatsakese) südame – ei moodustu korralikult. Selle tulemusena veri lekib tagasi läbi ventiili parema koja. Kodade vaheseina defekti, kõige levinum defekt seostatud Ebsteini anomaalia, on auk kahe ülakambrid südame. Tavaline süda on vasakul näidatud.

Ebsteini anomaalia on haruldane südamerike, mis on praegu sünnihetkel (kaasasündinud). In Ebsteini anomaalia, oma Trikuspidaalklapi – klapi vahel õige südame kojad (parem koda ja parem vatsake) – ei tööta korralikult. Trikuspidaalklapi istub madalam kui normaalne parema vatsakese ja Trikuspidaalklapi on infolehed on ebanormaalselt moodustunud.

Veri võib lekkida tagasi läbi ventiili, muutes oma südame tööd nii tõhusalt. Ebsteini anomaalia võib põhjustada ka südamelihase suurenemine või südamepuudulikkus.

Kui teil on mingeid märke või sümptomeid seostatakse Ebsteini anomaalia hoolikalt jälgida oma südame võib olla kõik, mis on vajalik. Kui nähud ja sümptomid vaeva teid, või kui süda on laiendada või muutub tugevamaks, ravi Ebsteini anomaalia võib olla vajalik. Ravivõimalused hulka ravimeid ja kirurgia.

Ebsteini anomaalia hooldus