ülevaade – anorexia nervosa

Anoreksia (an-o-REK-vaata-uh) nervosa – sageli nimetatakse lihtsalt anoreksia – on söömishäire, mida iseloomustab erakordselt madal kehakaal, tugev hirm kaalus juurde ja moonutatud taju kehakaalu. Inimesed, kellel on anoreksia panna suure väärtusega kontrollida nende kaal ja kuju, kasutades äärmuslikke pingutusi, mis kipuvad oluliselt häirida tegevust oma elus.

Selleks, et vältida kaalutõusu või jätkata kehakaalu, inimeste anoreksia tavaliselt piiravad oluliselt toidu kogus, mida nad söövad. Nad võivad kontrollida kalorite tarbimist oksendamine pärast söömist või kuritarvitades lahtistid, toitumine AIDS, diureetikumid või klistiiri. Nad võivad proovida ka kaalust alla teostamise ülemäära.

Mõned inimesed anoreksia joodud ja puhastamist, sarnane isikud, kellel on buliimia. Kuid inimesed, anoreksia üldiselt võitlevad ebanormaalselt madal kehakaal, samas üksikisikute buliimia tavaliselt on normaalne, et üle normaalse kaalu. Ükskõik kui kaalulangus on saavutatud, inimene anoreksia on tugev hirm kaalus juurde.

Anoreksia ei ole tegelikult toidust. See on ebatervislik viis püüda toime tulla emotsionaalsed probleemid. Kui teil on anoreksia, siis sageli samastavad kõhnus koos eneseväärikuse.

Anoreksia võib olla väga raske ületada. Aga ravi, võid saada parema tunde, kes sa oled, tagasi tervislikumaks toitumisharjumusi ja tagasikäik mõned anoreksia on tõsiseid tüsistusi.

anoreksia ravi