traumajärgse stressi (PTSD) ravi ja ravimid

Traumajärgse stressi häire ravi aitab teil taas mõttes kontrolli oma elu üle. Esmane ravi on psühhoteraapia, kuid sisaldab sageli ravimeid. Ühendades need ravimid võivad aidata parandada teie sümptomid, õpetavad teile oskused, et teie sümptomid, mis aitavad teil end paremini ennast ja õppida, kuidas toime tulla, kui mingeid sümptomeid tekkida uuesti.

Psühhoteraapia ja ravimid võivad samuti aidata, kui olete töötanud muid probleeme, mis on seotud oma traumaatilisest kogemusest, nagu depressioon, ärevus, või väärkasutuse alkoholi või narkootikumide. Sa ei pea püüdma hakkama koormust PTSD ise.

Mitut liiki psühhoteraapia, mida nimetatakse ka rääkida ravi, võib kasutada raviks lastel ja täiskasvanutel PTSD. Mõned liigid psühhoteraapia kasutatakse PTSD ravi hulka

Kõik need lähenemised aitab teil saada kontrolli kestev hirmu pärast traumaatilist sündmust. Sina ja su tervishoiutöötaja saab arutada, millist ravi või kombinatsioon ravimeetodid võivad kõige paremini teie vajadustele.

psühhoteraapia

Ravimid

Võid proovida individuaalne ravi, grupiteraapia või nii. Group ravi võib pakkuda võimalus suhelda teistega läbimas sarnased kogemused.

Mitut tüüpi ravimid võivad aidata parandada sümptomeid PTSD

Teie ja teie arst võib teha koostööd, et selgitada välja parim töötlus, vähem kõrvaltoimeid, teie sümptomid ja olukord. Te võite näha paranemist oma tuju ja muud sümptomid mõne nädala jooksul.

Rääkige oma tervishoiutöötaja tahes kõrvaltoimeid või probleeme ravimitega. Sa pead proovima rohkem kui üks või kombinatsioon ravimitest, või võib arst annust muuta või ravi ajakava enne leida õige sobi teile.