reumaatiline polürnüalgia

Reumaatiline polümüalgia on põletikuline haigus, mis põhjustab lihaste valu ja jäikus, eriti õlad. Sümptomid reumaatiline polürnüalgia (pol-e-minu-AL-juh rue-MAT-ih-Kuh) algavad tavaliselt kiiresti ja on halvem hommikul. Enamik inimesi, kellel tekib reumaatiline polürnüalgia on vanemad kui 65. harva mõjutab inimesi alla 50.

Te võite saada sümptomite leevendamiseks, võttes põletikuvastaseid ravimeid nimetatakse kortikosteroide. Aga ägenemist on ühine, ja sa pead külastama oma arsti regulaarselt vaadata tõsiste kõrvaltoimete neid ravimeid.

Reumaatiline polürnüalgia on seotud teise põletikuline haigus nimega hiidrakulist hobuste, mis võib põhjustada peavalu, nägemise raskusi, lõualuu valu ja peanaha hellus. On võimalik kasutada nii neist seisunditest koos.

Märgid ja sümptomid reumaatiline polümüalgia tekivad tavaliselt mõlemal pool keha ja võivad sisaldada

Sul võib olla ka üldisem nähud ja sümptomid, sealhulgas

Pöörduge arsti poole, kui teil tekivad tekivad valud või jäikus, mis

Täpne põhjus reumaatiline polümüalgia on teadmata. Kaks tegurit näivad olevat kaasatud selle seisundi väljakujunemise

Millal näha arsti

Hiidrakulist hobuste

Reumaatiline polürnüalgia ja muu haiguse tuntud hiidrakulist hobuste osakaal palju sarnasusi. Hiidrakulist hobuste tulemusi põletik limaskesta veresooni, kõige sagedamini arterite asub templid. Hiidrakulist hobuste võib põhjustada peavalu, lõualuu valu, nägemishäired ja peanaha hellus. Ravimata juhtudel võib see põhjustada insuldi või pimedaks jäämist.

Reumaatiline polümüalgia ja hiidrakuliseks arteriit võib tegelikult olla sama haigusega kuid erinev ilminguid. Kattuvad kahe haiguse on märkimisväärne

Mida sa saad teha

Riskifaktorid reumaatiline polürnüalgia hulka

Mida ootate oma arsti

Sümptomid reumaatiline polürnüalgia võib oluliselt mõjutada teie võimet igapäevases tegevuses. Valu ja jäikus võib kaasa raskusi ülesandeid, nagu näiteks järgmised

eksam

Need raskused võivad mõjutada teie tervist, sotsiaalset suhtlemist, füüsiline aktiivsus, uni ja üldist heaolu.

Vereanalüüsi

Lisaks inimestele reumaatiline polümüalgia näivad olevat suurem tõenäosus haigestuda perifeersete arterite haigus.

Imaging testid

Kui sul on valud, valud või jäikus liigestes või lihastes, saad ilmselt näha oma esmatasandi arsti esimene. Seejärel võite pöörduda eriarsti põletikuliste haiguste lihaste ja luustiku (reumatoloog).

Kuna kohtumiste saab lühidalt, et see on hea mõte, et jõuda hästi ettevalmistatud. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse.

Ettevalmistused küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Sest reumaatiline polümüalgia, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Arst tõenäoliselt küsida mitmeid küsimusi, nagu

Teie vastuseid küsimustele, üldise füüsilise eksamiga ja katsete tulemusi aitab teie arst määrata põhjustada valu ja jäikus. See diagnostiline protsess aitab ka oma arsti välista muid häireid, mis on sarnased sümptomid reumaatiline polürnüalgia.

Arst võib ümber hindama oma diagnoosi ravi käigus. Uuringud näitavad, et 2-30 protsenti inimestest esialgu diagnoos reumaatiline polümüalgia hiljem ümberkvalifitseeritav võttes reumatoidartriit.

Arst läbi eksam, et saada aimu oma üldist tervist, tuvastada võimalikke põhjuseid või välistada teatud haigusi. Ta võib kergelt liikuda oma pea ja jäsemed hinnata, kas teie sümptomid mõjutada teie vahemikus algatusel.

Õde või assistent tõmbab proovi oma verd. See proov kasutatakse mitmeid laboratoorseid teste, arst tellida. Tavaliselt arst kontrollida verepilti (CBC) ja kaks näitajat põletiku – sed määr (erütrotsüütide settereaktsiooni) ja C-reaktiivse valgu.

Üha ultraheli kasutatakse eristada reumaatiline polümüalgia teistele tingimustele, mis põhjustavad sarnaseid sümptomeid. Magnetresonantstomograafia (MRI) saab ka kindlaks muud põhjused õlavalu, nagu degeneratiivsed liigeste muutused.

Seire eest hiidrakulist hobuste

Arst jälgib teid märke ja sümptomeid, mis võivad viidata algusega hiidrakulist hobuste. Rääkige oma arstiga, kui teil tekib mõni järgmistest

kortikosteroidid

Kui arst kahtlustab teil võib olla hiidrakulist hobuste, ta tõenäoliselt tellida biopsia arteri ühes oma templid. Seda protseduuri jooksul teostatud kohalik tuimestus, eemaldab väike proov arteri, mis seejärel uuris laboris põletiku-.

Seire kõrvaltoimeid

Kaltsium ja D-vitamiini

Ravi hõlmab tavaliselt ravimeid, mis aitavad leevendada oma sümptomid. Ägenemist on ühised.

Reumaatiline polümüalgia ravitakse tavaliselt väikese annusega suukaudseid kortikosteroide, nagu prednisoon. Päevane annus alguses ravi on tavaliselt 12-25 milligrammi päevas.

Sul on tõenäoline, tunnete end vabastamisega valu ja jäikus esimese kahe või kolme päeva jooksul. Kui te ei reageeri ravile võib arst saata teid reumatoloog.

Pärast esimese kahe kuni nelja nädala jooksul ravi, võib arst alustada järk-järgult vähendada annust sõltuvalt teie sümptomid ja vereanalüüsi. Eesmärk on hoida teid nii väikese annuse kui võimalik, ilma vallandada paiskab oma sümptomeid.

Enamus inimesi polümüalgiaga rheumatica tuleb jätkata kortikosteroidravi vähemalt aastas. Pead sagedased jätkukülastuste oma arstiga, et jälgida, kuidas ravi toimib ja kas sul on mingeid kõrvaltoimeid.

Inimesed, kes vahelülid ära ravimeid liiga kiiresti on tõenäolisem, et olla korduv. Kolmkümmend 60 protsenti inimestest polümüalgiaga rheumatica tal on vähemalt üks tagasilanguse kui kahanevad kortikosteroide. Ägenemist (rakette) töödeldakse suurendades oma ravimit annuses mõnda aega, siis aheneb uuesti.

Pikaajaline kortikosteroidide kasutamine võib põhjustada mitmeid tõsiseid kõrvaltoimeid. Arst jälgib teid hoolikalt probleeme. Ta võib ravimi annust muuta ja kirjutada ravi juhtida neid reaktsioone kortikosteroidravi. Võimalikud kõrvaltoimed on

Arst tõenäoliselt ette päevane annus kaltsiumi ja D-vitamiini, mis aitab ära hoida luude kadu tingitud kortikosteroidravi. American Academy of Reumatoloogia soovitab annusena kellelegi võtate kortikosteroide

Teie arst võib soovitada teil kopsupõletik vaktsiini, kui te võtate 20 milligrammi või rohkem prednisooni päevas.

Ühine suunised American Academy of Reumatoloogia ning Euroopa Liiga Reumavastase soovitame kasutada metotreksaat kortikosteroidide mõnedel patsientidel. See on immunosupressiivne ravim, mida manustatakse suu kaudu. See võib olla kasulik varakult ravikuuri või hiljem, kui te tagasilangus või ei reageeri kortikosteroide.

Sul võib kasu füsioteraapia, kui olete olnud kaua venitada piiratud aktiivsuse tõttu reumaatiline poiümüalgia. Rääkige oma arstiga, kas füsioteraapia on hea valik, kui sa üritad taastada jõudu, koordinatsiooni ja võime sooritada igapäevaseid ülesandeid.

Üle leti mittesteroidsed põletikuvastased ravimid, nagu ibuprofeen (Advil, Motrin, jt) või naprokseeni (Aleve), tavaliselt ei soovitata kergendades nähud ja sümptomid reumaatiline polümüalgia.

Tervislikke eluviise aitab teil hallata kõrvaltoimeid, mis võivad tuleneda kortikosteroidravi

Isegi kui te hakkate end paremini varsti pärast ravi alustada, see võib olla heidutav, et võtta ravimit iga päev, eriti üks, mis võib põhjustada selliseid tõsiseid kõrvaltoimeid. Küsige oma tervishoiu meeskond, milliseid samme saab võtta, et püsida tervemana, kui te võtate kortikosteroide. Arst võib ka teada, kas on mingeid kohaliku tugirühmade teie piirkonnas. Rääkides teised, kes elavad koos samal haiguse ja probleemid võivad olla abivalmis ja julgustav.

külastada oma arsti

kopsupõletik vaktsiini

Metotreksaat (Trexall)

Füsioteraapia