rasedus ja kodade virvendus

Vere-hõrenemine ravimeid vältida raseduse ajal

Kui teil on kodade virvendus, ühine südame rütmihäired (arütmia), siis võib olla vaja muuta, kuidas saate hallata oma seisundit raseduse ajal. Näiteks võib teil vaja vältida teatud ravimid raseduse ajal.

Sa oled suurem risk verehüüvete tekkeks oma südames, kui teil on kodade virvendus. Rasedus suurendab riski haigestuda trombid jalad. Võttes vere vedeldamiseks ravimeid raseduse ajal aitab vähendada trombide tekke riski.

Kui võimalik, arutada oma seisundit ja ravimeid oma arsti enne rasestumist. Rasedus võib teha rütmihäired hullem. Kuid see on ka võimalik arendada kodade virvendus raseduse ajal.

Kui te võtate teatud vere vedeldamiseks ravimeid nagu varfariin (tarvitamist Jantoven), võib arst soovitada vältida seda ravimit ajal täielikult või osaliselt oma rasedusest. Varfarin on seostatud raseduse riske.

Muud suukaudsed vere vedeldamiseks ravimid – sealhulgas dabigatraaniga (Pradaxat), rivaroksabaaniga (Xareltoga) ja apixaban (Eliquis) – samuti ei tohi võtta raseduse ajal. Seal ei ole piisavalt uuringuid, et teha kindlaks nende mõju ja ohutust raseduse ajal.

külastada oma arsti