Pristiq otstarbeks, doosi, kõrvaltoimeid

Mis on Pristiq?

Pristiq kasutatakse raviks depressiooniga.

Pristiq võib kasutada ka muuks otstarbeks ei ole loetletud selles ravimi juhendis.

Te ei tohiks kasutada Pristiq kui teid on ravitud linesoliidravi või metüleensinisest süsti.

oluline info

Ärge kasutage Pristiq kui olete võtnud MAO inhibiitor viimase 14 päeva jooksul. Ohtlik ravim koostoime võib esineda. MAO inhibiitorite hulka isocarboxazid, fenelsiin, rasagiliin, selegiliin ja tranüültsüpromiin. Ära võtta MAOI vähemalt 7 päeva pärast te lõpetate Pristiq.

Mõned noored on enesetapumõtted, kui esimene antidepressanti. Teie arst peab kontrollima teie korrapäraseks külastused, kui te kasutate Pristiq. Teie pere või hooldajad peaksid olema valvsad muutusi oma meeleolu või sümptomid.

Uutest või sümptomite halvenemist oma arstiga nagu: meeleolu või käitumise muutused, ärevus, paanikahood, unehäired, või kui te olete impulsiivne, ärrituvus, ärritunud, vaenulik, agressiivne, rahutu, hüperaktiivne (vaimselt või füüsiliselt), rohkem masendunud või on enesetapumõtted või enda vigastamisest.

Ärge andke seda ravimit kellelegi alla 18-aastastel ilma arsti. Pristiq ei ole heaks kiidetud kasutamiseks lastel.

Enne ravimi võtmist

Te ei tohiks kasutada Pristiq kui te olete allergiline desvenlafaksiini või venlafaksiin (Effexor), või kui teid on ravitud linesoliidravi või metüleensinisest süsti.

Ärge kasutage Pristiq kui olete võtnud MAO inhibiitor viimase 14 päeva jooksul. Ohtlik ravim koostoime võib esineda. MAO inhibiitorite hulka isocarboxazid, fenelsiin, rasagiliin, selegiliin ja tranüültsüpromiin. Pärast seda, kui lõpetate ravimi võtmise, peate ootama vähemalt 7 päeva enne kui hakkate MAOI.

Veendumaks Pristiq on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

bipolaarne häire (maniakaalne depressioon)

maksa- või neeruhaigus

südamehaigused, kõrge vererõhk, kõrge kolesteroolitase või insuldi

nurga glaukoom

krambid või epilepsia

verejooks või vere hüübimise häire

naatriumi madalad tasemed veres; või

Kui teil on üleminek Pristiq teisest antidepressant.

Mõned noored on enesetapumõtted, kui esimene antidepressanti. Teie arst peab kontrollima teie korrapäraseks külastused, kui te kasutate Pristiq. Teie pere või hooldajad peaksid olema valvsad muutusi oma meeleolu või sümptomid.

Pristiq võib põhjustada probleeme vastsündinud lapse, kui ema võtab ravimeid hilja raseduse ajal (kolmandal trimestril). Rääkige oma arstile, kui olete rase või plaanite rasestuda ravi ajal.

Desvenlafaksiin võib erituda rinnapiima ja võib imikut kahjustada. Sa ei tohi last rinnaga toita selle ravimi kasutamise ajal.

Ärge andke seda ravimit kellelegi alla 18-aastastel ilma arsti.

Võtke Pristiq täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Ärge võtke seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Te võite võtta Pristiq koos toiduga või ilma. Võtke ravimit iga päev samal ajal.

Ärge purustage, närige või murdke vabastav tablett. Neelake see tervikuna.

See võib võtta mitu nädalat enne haigusnähtude parandada. Jätkake ravimi kasutamist vastavalt juhistele ja rääkige oma arstiga, kui sümptomid ei parane.

Kuidas ma peaksin Pristiq?

Teie vererõhku tuleb sageli kontrollida.

Ärge lõpetage Pristiq äkki, või siis võiks tekkida ebameeldivad sümptomid. Küsige oma arstilt, kuidas ohutult peatada ravimi kasutamist.

Säilitada toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest.

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Vältige alkoholi joomist. See võib suurendada teatud kõrvaltoimed Pristiq.

Küsige oma arstiga enne mittesteroidne põletikuvastane ravim (NSAID) valu, artriit, palavik või turse. See hõlmab aspiriin, ibuprofeen (Advil, Motrin), naprokseen (Aleve), tselekoksiib (Celebrex), diklofenak, indometatsiin, meloksikaami ja teised. Kasutades MSPVA Pristiq võib põhjustada verevalumite või verejooksu tekkeks.

Pristiq võib kahjustada teie mõtlemist või reaktsioone. Ole ettevaatlik, kui juhite autot või teete midagi, mis nõuab teil olema tähelepanelik.

Vältida kokkupuudet päikesevalguse või solaariumist. Desvenlafaksiin võib sind päikesepõletuse kergemini. Kanda kaitseriietust ja kasutada päikesekaitsekreemi (SPF 30 või kõrgem), kui olete väljas.

Pöörduge arsti poole, kui teil on mingeid märke allergiline reaktsioon Pristiq: nahalööve või nõgestõbi; hingamisraskused; näo, huulte, keele või kõri.

Uutest või sümptomite halvenemist oma arstiga, näiteks: meeleolu või käitumise muutused, ärevus, paanikahood, unehäired, või kui te olete impulsiivne, ärrituvus, ärritunud, vaenulik, agressiivne, rahutu, hüperaktiivne (vaimselt või füüsiliselt), rohkem depressioonis või on enesetapumõtted või enda vigastamisest.

Helistage oma arstile, kui teil on

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

haigushoog (krambid)

Mis juhtub üleannustamise korral?

lihtne verevalumeid või verejookse (ninaverejooks, igemete veritsemist), veri uriinis või väljaheites, veriköha

ähmane nägemine, silmavalu või turse, nägemine või halod ümber tuled

Mida tuleks vältida?

köha, rinnus, hingamisraskused

kõrge serotoniini keha – rahutus, hallutsinatsioonid, palavik, pulsi kiirenemine, reflekside üliaktiivsus, iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, koordinatsiooni kadumine, minestamine; või

naatriumi madalad tasemed kehas – peavalu, segadust, segane kõne, nõrkus, oksendamine, koordinatsiooni kadumine, tunne ebakindel.

Pristiq kõrvaltoimeid

Ühine Pristiq kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

pearinglus, uimasus, ärevus

suurenenud higistamine

kerge iiveldus, isutus, kõhukinnisus

nägemishäired

uneprobleemid (unetus); või

vähenenud sugutung, impotentsus või raskused orgasmi.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Paljud ravimid võivad suhelda desvenlafaksiini. Mitte kõik võimalikud koostoimed on loetletud siin. Rääkige oma arstile kõikidest ravimitest ja kõik te alustate või lõpetate ravi ajal Pristiq, eriti

muul antidepressant

sibutramiini

Naistepuna

tramadool

trüptofaan (mõnikord nimetatakse L-trüptofaan)

ravim meeleoluhäired, mõtlemis- või vaimuhaigus – amitriptüliin, buspirooniga, liitium, nortriptyline ja paljud teised

migreeni meditsiin – sumatriptaan, zolmitriptaan ja teised; või

varfariini (tarvitamist Jantoven).

See loetelu ei ole täielik ja paljud teised ravimid võivad suhelda desvenlafaksiini. See hõlmab retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Saada nimekirja kõigist oma ravimeid mis tahes tervishoiuteenuse osutaja, kes teid ravib.

7.04.2015-09-24, 02:26:00

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

Millised teised ravimid mõjutavad Pristiq?

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

Pristiq (desvenlafaksiini)

Depressiooniga trasodoonil, sertraliin, Zoloft, Lexapro, Cymbalta, Prozac, Wellbutriin, fluoksetiin, estsitalopraami, bupropioon, venlafaksiin, Abilify

Depressioon Xanax, trasodoonil, tsitalopraam, sertraliin, Zoloft, Lexapro, Cymbalta, Prozac, Wellbutriin, Celexa, alprasolaami, amitriptüliin