prioonitõbe: Creutzfeldt-Jakobi haigust

Mõningatel juhtudel spongioosse entsefalopaatia (TSE) haigused tunduvad olevat nakkuslik. Näiteks on usaldusväärseid tõendeid, et äsja avastatud TSE haigust Creutzfeldt-Jakobi tõbi (vCJD) -Kas esimene levik inimestele kariloomadest nakatunud veiste spongioosse entsefalopaatia (BSE). Selgitada transmissiivsete agent on veel käimas teadus.

Juhtiv hüpoteesi päritolu kohta vCJD on see, et ebanormaalsed vormid prioonvalgu tarvitavad läbi haiged liha võib haigestuma inimesi, põhjustades normaalse inimese prioonvalgu moodustada valesti. See muutus normaalne ebanormaalne prioonvalgu levib ajus, kus moondunud valgu agregaat tühikuid ajurakke ning võivad tekitada haigusi. Alternatiiviks hüpoteesi järgi on haigus, mida saab edastada viirus, mis hiljem vallandab moodustamise protsessis ebanormaalne prioonvalgu.

Tervis ametnikud Ühendkuningriigis on reageerinud tõendeid, et veiseliha nakatunud BSE võib olla levinud vCJD inimestele. Alates 1980. aastatest, mil BSE epideemia algas Ühendkuningriik, miljonid kariloomad Euroopas on hävitatud. Aastal 1997, USA Department of Agriculture (USDA) reageerib seejärel, välistades toitmine lihakondijahu tooteid veistele mõeldud USA tarbimine.

Alates 2006. aasta sügisel, et üle maailma on olnud 200 juhtude arv vCJD vastavalt theernment (). Kõik need juhtumid olid inimeste seas, kes sõid veiseliha riigi BSE puhkemise ja peaaegu kõik (164 juhtumit) olid Ühendkuningriigis. Kolm USA juhtudel on täheldatud, kuigi nad olid tõenäoliselt kokku puutunud BSE ajal Ühendkuningriigis.

Esimene Põhja-Ameerika BSE juhtumit leiti Kanada 2003. aasta mais Discovery esimese USA BSE juhtum järgnes 2003. aasta detsembris Washingtoni osariigis lehma. 2005. aasta juunis, teise lehma Ameerika Ühendriigid andsid positiivse BSE Texases. USDA tuvastanud, et lehm on sündinud 2001. aastal, 4 aastat pärast 1997. aasta USDA keeld. Kolmas BSE nakatatud lehma leiti Alabama 2006. aasta märtsis juhtudest ei endeemiline vCJD on seostatud tarbimist kodumaise veiseliha Ameerika Ühendriigid.

Teine inimese tüüpi TSE, CJD, on sarnane vCJD kuid edenedes palju kiiremini ja mõjutab vanemaid inimesi. CJD on äärmiselt haruldane, mille eeldatav 1 juhtum miljoni elaniku kohta. Kuigi enamikul juhtudel tekkida ilma teadaoleva põhjuseta haigus võib olla pärilik. Harva edastamise CJD kaudu nakkuse ka on dokumenteeritud.