prioonitõbe alusuuringute

Teadlased theernment Rocky Mountain Laboratories (RML) Hamilton, Montana, uurivad, kuidas ebanormaalne prioonvalgu molekulid põhjustada spongioosse entsefalopaatia (TSE) haigused. RML on olnud aktiivne TSE uurimise programmi alates 1960. aastatest. RML on üks maailma esietendus laborid õppimiseks TSE haigused. Teadlased on samaaegselt avastanud ja olid esimesed kloonida prioonvalgujärjestusest geeni. theernment teadlased avastasid, et ebanormaalsed prioonvalgu saab teisendada normaalne prioonvalgu ebanormaalne kujul. See võib moodustada haigusprotsessi ajus.

RML teadlased on avaldatud tulemustest olulist TSE uuringud. Üks uuring näitas, et kui prioonvalgu oli kohandatud kõrvaldama membraani “ankur” katseloomadel, skreipi põhjustatud infektsiooni teket ebanormaalne prioonvalgu, kuid tähelepanuväärselt, ei põhjustanud haigus. Teadlased usuvad, et ilma membraanankru ebanormaalseks prioonvalgu ei suuda kahjustada ajurakke. Need tulemused näitavad, et narkootikumid suunatud blokeerides vastasmõjusid normaalne ja ebanormaalne prioonvalgu võib olla võimalik peatada haiguse arengu. Nendesse samadesse hiired kus membraanankru eemaldati skreipit viinud akumuleerimine ebanormaalne prioonvalgu südame kudesid, mille tulemuseks sobivalt jäikus ja rikkeid. See uurimus näitab, et südame infektsioon võib olla uue ja varem tähelepanuta omadus TSE haigusi.

Teises uuringus RML kasutasid teadlased uut metoodikat suuruse määramise väikseima nakkusliku prioonid. Need tulemused näitavad, et minimaalne suurus nakkusliku materjali on samaväärne 5-10 prioonvalgu molekule. On võimalik, kuigi ei ole veel tõestatud, et need väikseim fraktsioonid on rohkem nakkusliku kui suuremad agregaadid.

Colorado State University Fort Collins, theernment on loonud uute haiguste uurimiskeskuse keskendunud õpib kroonilise kõhnumise (CWD). See keskus uurib mehaanika CWD nakkuse hirved ja põdrad. Sellised uuringud on aluseks püüdleks parema diagnostika ja raviga. Uurijad püüavad paremini mõista kogu spektri haiguste leviku ja mis tingimustel CWD võib “hüpata” teistele liikidele.

Üks uuring leidis, et nakkushaiguse prioonid esinevad skeletilihaste CWD nakatunud hirved, mis näitab, et inimesed söövad või liha käsitsevad CWD nakatunud hirved on risk prioonisaastuse kokkupuudet. Kuigi puudub põhjuslik tõend, et CWD suudavad levitada inimestele, teadlased viitavad, et inimesed kasutavad ettevaatlik nakkusohtliku materjali käitlemise või tarbivad mis tahes looma kehaosa, mis võivad olla nakatunud. Veel hiljuti, uurimisrühm Colorado State University on teatanud, et nakkushaiguste prioonid on võimelised edastama CWD leidub süljes ja vere mõjutatud hirved. See aitab selgitada lihtsus edasikandumisest seas hirved ning soovitab ettevaatlik käsitleb kontakt kehavedelikega nakatunud loomade.