primaarse immuunpuudulikkuse

Primaarse immuunpuudulikkuse häired – ehk primaarne immuunhäired või primaarne immuunpuudulikkuse – nõrgestada immuunsüsteemi, võimaldades infektsioone ja teisi terviseprobleeme esineda kergemini.

Paljud inimesed primaarse immuunpuudulikkuse sünnivad puudu mõned organismi immuunsüsteemi kaitsemehhanisme, mis jätab neile rohkem vastuvõtlikud mikroobe, mis võivad põhjustada infektsioone.

Mõned vormid primaarse immuunpuudulikkuse on nii kerge, nad võivad märkamatuks aastat. Teised tüübid on piisavalt tõsine, et nad avastasid peaaegu kohe, kui mõjutatav lapse sündi.

Ravi võib tugevdada immuunsüsteemi palju erinevaid primaarse immuunpuudulikkuse häired. Enamik inimesi seisukorras viia suhteliselt normaalne, tootliku elu.

Üks levinumaid märke primaarse immuunpuudulikkuse on suurenenud vastuvõtlikkust infektsioonidele. Teil võib olla põletikke, mis on sagedasem, püsivam või raskem ravida kui on infektsioonide keegi normaalse immuunsüsteemi. Võite saada infektsioonid, et inimene terve immuunsüsteemi tõenäoliselt ei saa (oportunistlikud infektsioonid).

Märgid ja sümptomid erinevad sõltuvalt liigist primaarse immuunpuudulikkuse haigus ja nad erinevad inimeselt inimesele.

Märgid ja sümptomid primaarse immuunpuudulikkuse võib sisaldada

Millal näha arsti

Mida sa saad teha

Kui laps või sul on sagedased, korduvad või raskete infektsioonide või infektsioonid, mis ei reageeri ravile, rääkige oma arstiga. Varane diagnoos ja ravi esmase immuunpuudulikkuse võib infektsioonide ennetamiseks, mis võib põhjustada pikaajalisi probleeme.

Paljud primaarse immuunpuudulikkuse häired päranduvad – edasi põlvest ühe või mõlemad vanemad. Probleemid DNA – geneetilise koodi, mis toimib eskiis tootmiseks rakud, mis moodustavad inimkeha – põhjustada palju immuunsüsteemi defekte primaarse immuunpuudulikkuse.

Mida ootate oma arsti

On mitmeid tüüpi primaarsete immuunpuudulikkuse häired. Tegelikult uuringud on viinud dramaatilise arvu kasv tunnustatud primaarse immuunpuudulikkuse häired viimastel aastatel, nii et nad ei ole nii haruldane nagu kord arvasin. Nad võib üldjoontes liigitada kuude rühma põhineb osa immuunsüsteemi, mis on mõjutatud

Tegevjuht infektsioonid

Ainus teadaolev riskifaktor on lasknud perekonna ajalugu esmase immuunpuudulikkusega häire, mis suurendab riski võttes seisukorras.

Ravi tugevdada immuunsüsteemi

Tüsistused põhjustas primaarse immuunpuudulikkuse haigus varieeruda, sõltuvalt sellest, millist tüüpi pead. Need võivad hõlmata

Tüvirakkude siirdamine

Sa tõenäoliselt alustada nähes oma perearsti või üldarsti. Seejärel võite nimetatud arst, kes on spetsialiseerunud haiguste immuunsüsteemi (immunoloog).

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse.

Ettevalmistused küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku ajast koos arstiga. Sest primaarse immuunpuudulikkuse, põhiküsimused hulka

Ärge kartke küsida lisaküsimusi, samuti.

Arst või teie lapse arst on tõenäoliselt küsida mitmeid küsimusi, sealhulgas

Selleks, et aidata otsustada, kas korduvad infektsioonid võivad olla tingitud primaarse immuunpuudulikkuse arst küsib oma ajalugu haigused ja kas lähedased sugulased on pärilik immuunsüsteemi häire.

Arst ka täidab füüsilise läbivaatuse. Katsed diagnoosimiseks kasutatavad immuunsushäire hulka

Vereanalüüse. Vereanalüüsid võivad otsustada, kas teil on normaalne tase, nakkusega võitlevate valgud (immunoglobuliin) veres ja mõõta vere rakkude ja immuunsüsteemi rakke. Ebanormaalne numbrid teatud rakud võivad viidata immuunsüsteemi häiretele.

Vereanalüüsid ka saab määrata, kas teie immuunsüsteem reageerib korralikult ja toodavad antikehi – valgud, mis tuvastavad ja tapavad okupatsioonivõimudele nagu bakterid või viirused.

Sünnieelne testimine. Vanemad, kes on olnud lapsele primaarse immuunpuudulikkuse haigus võiksite katsetada teatud immuunpuudulikkuse häired ajal tulevikus rasedust. Proovid lootevee, verest või koe rakke, mis muutuvad platsenta (koorioni) testitakse kõrvalekaldeid.

Mõningatel juhtudel DNA Katsete tegemisel testimiseks geenidefektist. Katsetulemused võimaldavad valmistada raviks varsti pärast sündi, kui vaja.

Ravi primaarse immuunpuudulikkuse kaasata ennetamiseks ja raviks infektsioonid, tugevdada immuunsüsteemi, ja töödeldes tekkepõhjuseks immuunsüsteemi probleem. Mõningatel juhtudel, primaarne immuunsushäired seotud tõsise haiguse, nagu autoimmuunhaigus või vähk, mis tuleb samuti ravida.

Ravimine sümptomeid. Ravimid nagu ibuprofeen (Advil, Motrin IB, teised) valu ja palavik, dekongestandid jaoks ninakõrvalkoobaste ja rögalahtistid vedeldamiseks lima hingamisteedes võib aidata põhjustatud sümptomite leevendamiseks infektsioonid.

Posturaalne drenaaž – gravitatsiooni ja valguse puhub rinnale selge kopsud – võib aidata leevendada ebamugavust korrata (krooniline) hingamisteede infektsioone.

Tüvirakkude siirdamine pakub püsivat ravi mitme vormi eluohtlik immuunpuudulikkuse. Tavaline tüvirakud isikule loovutatud immuunpuudulikkusega andes teda normaalselt funktsioneeriva immuunsüsteemi. Tüvirakud saab koristada kaudu luuüdi või neid on võimalik saada platsentast sünnihetkel (nabaväädivere pangandus).

Tüvirakkude doonor – tavaliselt vanema või muu lähisugulase – peab olema keha kudedes, mis on lähedane bioloogilise mängu omadega isiku primaarse immuunpuudulikkuse. Isegi hea mängu, aga tüvirakkude siirdamine ei tööta alati.

Ravi on sageli vaja, et toimiva immuunsüsteemi rakud hävitatakse kasutades keemiaravi või kiiritusravi enne siirdamist, jättes siirdamist saaja ajutiselt isegi kergemini nakatuda.

Enamik inimesi primaarse immuunpuudulikkuse saab kooli minna ja tööd nagu kõik teisedki. Ikka, siis võib tunduda, nagu oleks keegi saab aru, mida see on nagu elada pidev oht infektsioonid. Rääkinud keegi, kes on sarnaseid probleeme võib aidata.

Küsige oma arstilt, kas on tugirühmade valdkonnas inimeste jaoks primaarse immuunpuudulikkuse või vanemate laste haigus. Immuunsüsteemi Puudus Foundation on vastastikuse toetuse programmi, samuti teavet elab koos primaarse immuunpuudulikkuse.

Kuna esmane immuunsüsteemi häired on põhjustatud geneetilistest defektidest, ei ole nii, et neid ära hoida. Aga kui teil või teie lapsel on nõrgenenud immuunsüsteem, saate võtta meetmeid, et vältida nakkuste

külastada oma arsti