prehypertension

Veidi kõrgenenud vererõhu all tuntakse prehypertension. Prehypertension tõenäoliselt omakorda kõrge vererõhu (hüpertensiooni), kui teete elustiili muutused, näiteks saada rohkem kasutada ja süüa tervislikumat toitu. Mõlemad prehypertension ja kõrge vererõhk suurendab riski südameatakk, insult ja südamepuudulikkus.

Vererõhu näit on kaks numbrit. Esimene või ülemiste, number mõõdab rõhku arterites, kui teie süda lööb (süstoolne rõhk). Teine, või väiksem, number mõõdab rõhku arterites vahel lööki (diastoolne rõhk). Prehypertension on süstoolne rõhk 120-139 millimeetrit elavhõbedasammast (mm Hg) või diastoolne rõhk 80-89 mm Hg.

Kaalulangus, kasutamise ja muud tervislikku elustiili muutused saavad sageli kontrollida prehypertension ja panema terve elu parem tervis.

Prehypertension ei põhjusta sümptomeid. Tegelikult väga kõrge vererõhk ei tohi põhjustada sümptomeid.

Ainus viis avastada prehypertension on jälgida vererõhku lugemist. Kas teie vererõhku kontrollida igal arsti visiidil – või vaadata seda ise kodus kodus vererõhku järelevalve seade.

Küsige oma arstilt vererõhu lugemise vähemalt kord kahe aasta jooksul alates vanusest 18. Sa vajada rohkem sagedane näidud kui teil on prehypertension või muud riskifaktorid südame-veresoonkonna haigused.

Iga tegur, mis suurendab survet arteri seinte võivad viia prehypertension. Ateroskleroos, mis on kogunemisest rasvsadestistest arterites, võib põhjustada kõrget vererõhku. Vahel haigust põhjustab vererõhu tõusu. Võimalik tingimusi, mis võivad viia prehypertension või kõrge vererõhk hulka

Millal näha arsti

Mida sa saad teha

Teatud ravimid – sealhulgas rasestumisvastaseid tablette, külm abinõud, lahtisteid üle leti valuvaigisteid ja mõned retseptiravimid – ka võib põhjustada vererõhu ajutiselt tõusta. Ebaseaduslike uimastite, nagu kokaiini ja amfetamiini, võib olla sama mõju.

Sageli aga kõrge vererõhk tekib järk-järgult üle paljude aastate ilma konkreetse teadaoleva põhjuseta.

Mida ootate oma arsti

Riskifaktorid prehypertension hulka

Mida saab teha vahepeal

Kuigi prehypertension ja kõrge vererõhk on kõige levinum täiskasvanutel, lastel võib olla suurem risk ka. Mõnede laste, kõrge vererõhk on põhjustatud probleeme neerude või südamega. Aga üha rohkem lapsi, halb eluviisi, nagu ebatervislik toitumine, ülekaalulisus, vähene füüsiline koormus, kaasa prehypertension ja kõrge vererõhk.

Prehypertension ise ei ole sageli tüsistused. Kui teil on prehypertension, on tõenäoline, et süveneda ja areneda kõrge vererõhk (hüpertensioon). Mõiste “prehypertension” kasutatakse sageli arstid märku, et on aeg hakata muutma oma eluviisi või kui teil on teatud haigusi nagu diabeet, kaaluda ravimite võtmise, et peatada oma vererõhku tõustes kindel kõrge vererõhk.

Kõrge vererõhk võib kahjustada teie elundite ja suurendada riski mitmed tingimused, sealhulgas südameinfarkti, südamepuudulikkuse, insult, aneurüsmi ja neerupuudulikkus.

Kui te arvate, et teil prehypertension või kõrge vererõhk, panna oma perearsti või tervishoiuteenuse osutaja on kontrollida vererõhku.

Ei ole erilisi ettevalmistusi on vaja on kontrollida vererõhku. Võiksid kanda lühikeste varrukatega särk oma ametisse nii, et vererõhuaparaat mahub ümber õlavarre korralikult. Võiksid vältida kofeiini toitu ja jooke vahetult enne testi. Soovi korral saab kasutada tualetti enne, kui teie vererõhku mõõta.

Kuna mõned ravimid – näiteks üle-leti külm ravimid, valuvaigistid, antidepressandid, rasestumisvastaseid tablette ja teised – võib tõsta vererõhku, see võib olla hea mõte tuua nimekiri ravimitest ja toidulisandeid te võtate arstilt nimetamist. Ärge lõpetage ühegi retseptita ravimeid, mis te arvate, võib mõjutada teie vererõhku ilma arsti poole.

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju arutada, see on hea mõte olema hästi ette valmistatud oma ametisse. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse ja mida oodata oma arsti.

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu enne tähtaega aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Sest prehypertension, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida küsimusi enne konsultatsiooni igal ajal, et te ei saa aru midagi.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad endale aeg minna üle kõik punktid soovite veeta rohkem aega. Arst võib teha

See pole kunagi liiga vara teha terve elustiili muutused, nagu suitsetamisest loobumine, süüa tervislikku toitu ja üha füüsiliselt aktiivne. Need on esmased kaitseliini vastu kõrge vererõhk ja selle tüsistuste, sealhulgas infarkti ja insuldi.

Diagnoosida prehypertension, siis on teil vererõhku test. Arst või spetsialist tavaliselt panna täispuhutav arm mansett ümber käe ja vererõhku mõõta kasutades rõhu mõõtmiseks hinnata.

Vererõhu näit, mis on antud millimeetrites elavhõbedasammast (mm Hg), on kaks numbrit. Esimene või ülemiste, number mõõdab rõhku arterites, kui teie süda lööb (süstoolne rõhk). Teine, või väiksem, number mõõdab rõhku arterites vahel lööki (diastoolne rõhk).

Teie vererõhk peetakse normaalseks, kui see on alla 120/80 mm Hg. Muud vererõhu mõõtmised on liigitatud

Kuna vererõhk kipub kõikuma, diagnoosi prehypertension põhineb keskmiselt kaks või rohkem vererõhuväärtusele võtta eraldi puhkudel järjepidevalt. Teie vererõhk tavaliselt tuleb mõõta mõlemad, et teha kindlaks, kas on vahe. Arst võib paluda teil salvestada oma vererõhku kodus ja tööl, et anda täiendavat informatsiooni.

Arst võib soovitada 24-tunnise kontrolli vererõhu jälgimise test nimetatakse mõõdeti vererõhku ambulatoorselt. Seade Selles katses kasutatavad mõõdab vererõhku regulaarselt üle 24-tunnise ajavahemiku jooksul ja annab täpsema pildi vererõhu muutused üle keskmise nii päeval kui öösel. Kuid need seadmed ei ole saadaval kõikides meditsiini keskused, ja nad harva tagasi.

Kui olete prehypertension kaasneb diabeet, neeruhaigus või südame-veresoonkonna haigused, võib arst soovitada vererõhuravimid lisaks elustiili muutused.

Kasu ravimit teiste täiskasvanute prehypertension on vähem selge. Arst tõenäoliselt soovitame kontrollida prehypertension elustiili muutused, nagu näiteks

Kuna teie vererõhk tõuseb, seega ei oma südameveresoonkonna haiguste riski. See on põhjus, miks see nii tähtis, et kontrollida prehypertension. Oluline on kohustus tervislikku eluviisi muutusi.

Kasuta vähem soola. Toidu ameeriklaste soovitame piirata naatriumi vähem kui 2300 mg päevas. Madalam naatriumi tase – 1500 milligrammi (mg) päevas – on sobiv inimestele, 51-aastased või vanemad, ja igas vanuses inimesed, kellel on must või kellel on kõrge vererõhk, diabeet või krooniline neeruhaigus.

Kuigi saate vähendada soola süüa pannes alla Suolansirotin, siis tavaliselt tuleb tähelepanu pöörata ka soola kogus, mis on töödeldud toiduaineid süüa, nagu konserveeritud supid või külmutatud õhtusööke.

Kehalise aktiivsuse tõstmiseks. Regulaarne kehaline aktiivsus aitab alandada vererõhku, juhtida stressi, vähendada oma riski muid terviseprobleeme ja hoida oma kehakaalu kontrolli all hoida.

Enamiku tervetel täiskasvanutel, Department of Health ja Human Services soovitab teil vähemalt 150 minutit nädalas mõõduka aeroobse tegevuse või 75 minutit nädalas jõuline aeroobset tegevust, või nende kombinatsiooni või mõõduka ja jõuline tegevus. Eesmärk on teha lihaste tugevdamise harjutusi vähemalt kaks korda nädalas.

Sama tervisliku elustiili muutused soovitav töödelda prehypertension aitab ära hoida ka kõrge vererõhk. Olete kuulnud seda enne – süüa tervislikku toitu, kasutavad vähem soola, teostada regulaarselt, säilitada tervislikku kaalu, juua vähem alkoholi ja suitsetamise maha. Aga võta nõu südamesse. Alustada tervislikumaks harjumused täna.

külastada oma arsti