prediabetes

Prediabetes tähendab, et teie veresuhkru tase on normist kõrgem, kuid mitte veel piisavalt kõrge, et neid klassifitseerida 2. tüüpi diabeeti. Ilma sekkumiseta prediabetes muutub tõenäoliselt 2. tüüpi diabeedi 10 aastat või vähem. Kui teil on prediabetes, pikaajaline kahju diabeedi – eriti oma südame ja vereringe – võib olla juba hakanud.

Seal on hea uudis, aga. Prediabetes võib olla võimalus, et teil parandada oma tervist. Neilt prediabetes 2. tüüpi diabeeti ei ole vältimatu.

Tervisliku elustiili muutused – näiteks süüa tervislikku toitu, sealhulgas kehalist aktiivsust oma igapäevaellu ning säilitada tervislik kaal – siis võib olla võimalik, et tuua oma veresuhkru taset tagasi normaalseks.

Sageli prediabetes on mingeid märke või sümptomeid.

Üks võimalik märk sellest, et sa võib olla ohus 2. tüüpi diabeeti nahale tumedad teatud kehaosi. Seda seisundit nimetatakse acanthosis nigricans. Ühine valdkondades, mis võivad mõjutada hulka kaela, kaenlaaluste, küünarnukid, põlved ja sõrmenukkidega.

Klassikaline punased lipud, mis näitavad, olete liikunud prediabetes 2. tüüpi diabeeti hulka

Pöörduge arsti poole, kui te kardate diabeeti või kui te märkate mõnda 2. tüüpi diabeedi tunnused või sümptomid – suurenenud janu ja urineerimine, väsimus ja ähmane nägemine.

Millal näha arsti

Mida sa saad teha

Küsige oma arstilt veresuhkru sõelumine, kui teil on mingeid riskifaktoreid prediabetes, nagu

Täpne põhjus prediabetes on teadmata, kuigi perekonnas on esinenud ja geneetika näi oluline roll. Teadlased on avastanud mõned geenid, mis on seotud insuliini resistentsuse. Liigne rasv – eriti kõhuõõne rasva – ja mitteaktiivsuse ka tunduvad olevat olulised tegurid arengut prediabetes.

Mida ootate oma arsti

Selge on see, et inimesed, kellel on prediabetes ei ole päris töötlemine (glükoos) korralikult enam. See põhjustab suhkur üles ehitada vereringesse asemel teeme oma tavapärase töö toidab rakke, mis moodustavad lihased ja teistes kudedes.

Kes tuleks testida

Enamik glükoosi keha pärineb toiduaineid süüa, eriti toiduained, mis sisaldavad süsivesikuid. Iga toit, mis sisaldab süsivesikuid võib mõjutada teie veresuhkru taset, mitte ainult magus toit.

Katsed diagnoosimiseks kasutatavad prediabetes

Ajal seedimist, suhkur siseneb vereringesse ja abiga insuliini, kui see siseneb organismi rakkudesse, kus see kasutada kui energiaallikas.

Insuliin on hormoon, mis pärineb nääre asub just maha kõhuga (kõhunäärmes). Kui sa sööd, kõhunääre eritab insuliini vereringesse. Kuna insuliin ringleb, see toimib nagu võti, mis avab mikroskoopilised uksed, mis võimaldavad suhkru sisestada oma rakke.

Insuliin alandab suhkru kogust vereringesse. Nagu veresuhkru taset langeb, nii ei insuliini sekretsiooni kõhunääre.

Kui teil on prediabetes see protsess hakkab tööle valesti. Selle asemel, et toidab oma rakke, suhkur koguneb vereringesse. See juhtub siis, kui teie kõhunääre ei tooda piisavalt insuliini või teie rakud muutuvad resistentseks insuliini toimet või mõlemat.

Sama tegurid, mis suurendavad riski haigestuda 2. tüüpi diabeedi suurendada riski haigestuda prediabetes, sealhulgas

Muud Diabeediga seotud haigusseisundite hulka

Kui need tingimused – kõrge vererõhk, kõrge veresuhkru ja ebanormaalne vererasvade ja kolesterooli – koosesinemiseks koos ülekaalulisus, neid seostatakse insuliiniresistentsust. Kombinatsioon kolm või enam neist tingimustest on sageli viidatud kui metaboolne sündroom.

Progression 2. tüüpi diabeet on kõige tõsisem tagajärg ravimata prediabetes sest 2. tüüpi diabeet võib põhjustada muid tüsistusi, nagu

Sa oled tõenäoliselt alustada nähes oma perearsti või üldarsti. Kuid te Seejärel võib nimetatud arst, kes on spetsialiseerunud diabeedi ravi (endokrinoloog).

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse ja tean, mida oodata oma arsti.

Ettevalmistused küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos oma arstiga. Sest prediabetes, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Ärge kartke küsida muid küsimusi, mis tekivad teil. Ole kindel, et sa aru oma arsti soovitusi.

Arst võib küsida küsimusi, nagu

American Diabetes Association soovitab veresuhkru sõelumine algab 45-aastaselt või varem, kui teil on kehamassiindeks üle 25 ja täiendavad riskifaktorid prediabetes või 2. tüüpi diabeeti. Näiteks, kui sa

Prediabetes testimine võib hõlmata

Teatud tingimustes võib teha A1C test ebatäpne – näiteks kui te olete rase või on haruldane vorm hemoglobiini (tuntud kui hemoglobiini variant).

Pärast on teiste teste, võib arst kasutada diagnoosida prediabetes

Veresuhkru test. Vereproov võetakse pärast süüa vähemalt kaheksa tundi või üleöö. Nendes tingimustes veresuhkru taset alla 100 milligrammi detsiliitri (mg / dl) – 5,6 millimooli liitri (mmol / L) – on normaalne.

Glükoosi taluvuse test. See test on harva võimalik diagnoosida diabeeti va raseduse ajal. Vereproov võetakse pärast süüa vähemalt kaheksa tundi või üleöö. Siis sa juua magusat lahendus ning veresuhkru taset mõõdetakse uuesti pärast kahte tundi. Veresuhkru tase alla 140 mg / dl (7,8 mmol / L) on normaalne.

Veresuhkru tase 140-199 mg / dl (7,8-11,0 mmol / L) peetakse prediabetes. See on mõnikord viidatud kui glükoositaluvushäire (IGT). Veresuhkru tase 200 mg / dl (11,1 mmol / L) või kõrgem võib viidata suhkurtõbi.

Kui veresuhkru tase on normaalne, võib arst soovitada sõeluuringu iga kolme aasta tagant. Kui teil on prediabetes edasisi uuringuid võib vaja minna. Näiteks peab arst kontrollima teie veresuhkru, A1C, üldkolesterooli, HDL-kolesterooli, madala tihedusega lipoproteiin (LDL) kolesterooli ja triglütseriidide vähemalt üks kord aastas, võib-olla sagedamini, kui teil on täiendavaid riskifaktoreid diabeeti.

Kui teil on prediabetes, tervislikke eluviise aitab teil tuua oma veresuhkru taset tagasi normaalseks või vähemalt hoida seda tõuseb poole tasemel olnud 2. tüüpi diabeeti. Kuid mõned inimesed areneda 2. tüüpi diabeeti, isegi kui nad kaotada kaalu. Soovitused, mis aitavad hoida prediabetes edasiliikumist 2. tüüpi diabeeti hulka

Süüa tervislikku toitu. Vali toidud madala rasva ja kaloreid ja kõrge kiudaine. Keskendu puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid. Püüdleme erinevaid aitavad teil saavutada oma eesmärke seadmata ohtu maitse või toitumist.

Seda tüüpi toitumine võib edaspidi Vahemere stiilis dieeti.

Kuidas rohkem kehalist aktiivsust. Sihi 30 kuni 60 minutit mõõdukat kehalist aktiivsust kõige nädalapäevadel. Püüa mitte lasta rohkem kui kaks päeva minna ilma mõned teostada.

Võtke vilgas igapäevane jalutuskäik. Ride oma jalgrattaga. Ujuda. Kui te ei sobi pikka treeningut, lahku väiksemad istungid levida üle kogu päev.

American Diabetes Association soovitab vastupanu koolitus, näiteks tõstmine, kaks korda nädalas.

Võttes ravimeid nagu vaja. Vahel suulise diabeedi ravim metformiini (Glucophage) võib soovitada oma arsti, kui te kõrge riskiga diabeeti. See hõlmab inimesi, kelle kehamassiindeks on üle 35, kes on nooremad kui 60 aastat ja naistel, kellel on esinenud rasedusaegne diabeet.

Ja kuigi nad ei aita ennetada diabeeti ravimeid kontrollida kolesterooli ja kõrge vererõhk ka võib ette näha, kui vaja.

Paljud alternatiivsed ravimeetodid – sealhulgas kassia kaneeli, kroomi, koensüüm Q10, ženšenn, pektiini, guarkummi, Gymnema, magneesiumi, viigikaktuse, soja ja stevia – on touted võimalusi, et ravida või ennetada 2. tüüpi diabeeti. Kuigi mõned neist ainetest on andnud häid alguses uuringutes, ei ole lõplikud tõendid, et mõni neist alternatiivseid ravivõimalusi on tõhus.

Kui olete kaaluvad toidulisanditest või muud alternatiivsed ravimeetodid, et ravida või ennetada prediabetes, konsulteerige oma arstiga. Ta aitab teil kaaluda plusse ja miinuseid konkreetse alternatiivseid ravivõimalusi.

Tervislikke eluviise aitab teil vältida prediabetes ja selle progresseerumise 2. tüüpi diabeedi – isegi siis, kui suhkurtõve jookseb oma pere.

Sama elustiili muutused, mida saab ravida või isegi tagasi pöörata prediabetes aidata takistada seisukorras, liiga.

külastada oma arsti