prandin: kasutusalad, annuse & kõrvaltoimeid

Mis on Prandiniga

Prandiniga kasutatakse koos dieedi ja kehaliste harjutustega 2. tüüpi diabeedi ravis. Muud diabeediravimitele kasutatakse mõnikord kombinatsioonis Prandiniga kui vaja.

Te ei tohiks kasutada Prandiniga kui teil on 1. tüüpi diabeediga raske maksahaigus, või kui teil on seisund ketoatsidoosi (võtke ühendust oma arstiga ravi insuliin).

Te ei tohiks kasutada Prandiniga koos gemfibroziiliga (Lopiid) või NPH insuliini (nagu isofaaninsuliin).

oluline info

Prandiniga on ainult osa terviklikust ravi programmist, mis hõlmab ka dieedi, füüsilise koormuse ja kehakaalu kontrolli. Järgige oma dieeti, ravimite ja kasutamise rutiinid väga tähelepanelikult. Muutuvad tahes need tegurid võivad mõjutada teie veresuhkru taset.

Te ei tohiks kasutada Prandiniga kui te olete allergiline repagliniidile, või kui teil on

1. tüübi diabeet

raske maksahaigus

Enne ravimi võtmist

kui te võtate gemfibrosiili; või

kui teil on seisund ketoatsidoosi (võtke ühendust oma arstiga ravi insuliin).

Veendumaks Prandiniga on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

maksahaigus; või

kui te ka metformiini või muu diabeet ravimeid.

Ei ole teada, kas Prandiniga kahjustab sündimata last. Rääkige oma arstile, kui te olete rase või plaanite rasestuda, kui kasutate seda ravimit. Arst võib soovitada kasutades insuliini olla kindel, veresuhkru hästi kontrollitud raseduse ajal.

Ei ole teada, kas repagliniidi eritub rinnapiima või kas see võib imikut kahjustada. Sa ei tohi last rinnaga toita selle ravimi kasutamise ajal.

Ärge andke seda ravimit kellelegi alla 18-aastastel ilma arsti poole.

Võtke Prandiniga täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Arst võib aeg-ajalt muuta teie annust, veendumaks, et saada parimaid tulemusi. Ärge võtke seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Prandiniga võetakse tavaliselt 2 kuni 4 korda päevas, 30 minutit enne söömist sööki. Järgige oma arsti juhiseid. Kui jätate sööki, ei võta oma annus Prandiniga. Oodake järgmise sööki.

Teie veresuhkrut tuleb sageli kontrollida, ja te peate teiste vereproove oma arsti kabinetti.

Madal veresuhkur (hüpoglükeemia) võib juhtuda, et igaüks, kes on diabeet. Sümptomiteks on peavalu, nälg, higistamine, segasus, ärrituvus, peapööritus või nõrk. Hoidke alati käepärast suhkrut teiega, kui teil on madal vere suhkrusisaldust. Suhkur allikad on mahl, kõvad kommid, küpsised, rosinad, ja mitte-dieet sooda. Ole kindel oma pere ja lähedased sõbrad teavad, kuidas teid aidata hädaolukorras.

Kui teil on raske hüpoglükeemia ja ei saa süüa ega juua, kasutage glükagooni süsti. Teie arst saab ette glükagooni avarii süsti komplekt ja öelda, kuidas seda kasutada.

Samuti olge valvas kõrge veresuhkur (hüperglükeemia), nagu suurenenud janu, sagenenud urineerimine, nälg, suukuivus, puuviljane hinge lõhn, unisus, naha kuivus, nägemishäired ja kaalulangus.

Kontrollige oma veresuhkru taset hoolikalt pingeolu-, reisimine, haiguse, operatsiooni või kiirabiauto, jõulise kasutamise, või kui te tarbite alkoholi või toidukordi vahele. Need asjad võivad mõjutada teie glükoositase ning annuse vajadus võib ka muutuda. Ärge muutke ravimi annust või ajakava ilma arstiga nõu.

Prandiniga on vaid osa ravist programm, mis võib hõlmata ka toitumine, kehaline koormus, kehakaalu kontrolli veresuhkru testimine ja eriarstiabi. Järgige oma arsti juhiseid väga hoolikalt.

Hoida Prandiniga toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest.

Tavaline annus täiskasvanutele diabeet tüüp 2

Patsiendid, kes pole varem võtnud suukaudsete või patsientidel, kellel on HbA1c vähem kui 8%: 0,5 mg suukaudselt koos toiduga .; Patsiendid varem ravitud suukaudsete või patsientidele, kellel on HbA1c suurem või võrdne 8%: 1-2 mg suukaudselt koos toiduga .; Kõik doosid tuleb 15 min enne sööki või koguni 30 minutit enne sööki. Kui söögikord jääb vahele, siis Prandiniga annus tuleks ka vahele. Samuti siis, kui sööki lisatakse päevasel ajal, nii peaks annuses Prandiniga.

Kuidas ma peaksin Prandiniga

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub, kuid ainult siis, kui te ei saada valmis sööma sööki. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Kasuta Prandiniga regulaarselt, et saada kõige rohkem kasu. Täitke oma retsepti enne otsa ravim täielikult.

 Prandiniga üledoos võib põhjustada eluohtliku hüpoglükeemia.

Sümptomid Raske hüpoglükeemia hulka ekstreemset nõrkust, nägemishäired, higistamine, vaeva räägib, värinad, kõhuvalu, segadust ja krambid (tõmblused).

Vältige alkoholi joomist. See alandab veresuhkru ja võib häirida teie diabeedi ravi.

Pöörduge arsti poole, kui teil on allergilise reaktsiooni Prandin’ile: lööve; hingamisraskused; näo, huulte, keele või kõri.

Helistage oma arstile, kui teil on

tugev valu ülakõhus levib selga, iiveldus ja oksendamine, südame löögisagedus

kahvatu või kollakas nahk, tume uriin, palavik, segadust või nõrkus; või

raske nahareaktsioon – palavik, kurguvalu, turse näo või keele turse, põletavad oma silmi, nahka valu, millele järgneb punane või lilla nahalööve, mis levib (eriti näo või ülakeha) ja põhjuste villid ja koorimine.

Ühine Prandiniga kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

kõhulahtisus, kõhukinnisus

Prandiniga doseerimisinfo

liigesevalu; või

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

külmetushaiguse sümptomid nagu nohu, aevastamine, kurguvalu.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Mis juhtub üleannustamise korral?

Paljud teised ravimid, mis võivad suurendada või vähendada mõju Prandiniga alandades veresuhkru taset. See hõlmab retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Öelge iga oma tervishoiuteenuse osutajate kõigist ravimitest, mida kasutate praegu ja mõnda ravimit te alustate või lõpetate.

8.03.2015-12-17, 04:01:24

Mida tuleks vältida, võttes samal ajal Prandiniga

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

Diabeet tüüp 2 metformiin, aspartinsuliinist, glipisiidravi, Januviaga, glimepiriidi, Victoza’ga, Lantus, gliburiidi, pioglitasoon, Invokana, Tradjenta, GLUCOPHAGE Janumet’is Actos, Levemiri Novolog, Humalog, amarüül, Farxiga, ONGLYZAga, Welchol, GLUCOTROL, Trulicity sitagliptiin Bydureon

Prandiniga kõrvaltoimeid

Millised teised ravimid mõjutavad Prandiniga

Prandiniga (repagliniidi)