pramlintiidi (subkutaanselt) nõuetekohase kasutamise

Doseerimine

vahelejäänud annus

Kui hakkad selle ravimi kasutamist, on väga oluline, et teil kontrollida oma veresuhkrut sageli, eriti enne ja pärast sööki ja enne magamaminekut. See aitab vähendada võimalust, millel on väga madal veresuhkru tase.

Järgige hoolikalt erilist söömisharjumused oma arsti saatis sulle. See on kõige olulisem osa kontrollida oma diabeet ja on vajalik ravimi korralikult tööle. Samuti kasutada regulaarselt ja test veresuhkru või uriinis vastavalt juhendile.

See ravim peaks tulema koos ravimi juhendis. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Sa kasutad pramlintiidi kodus. Arst õpetab, kuidas süstid tuleb anda. Ole kindel, et sa täpselt aru, kuidas ravimit tuleb süstida. Rääkige oma arstile, kui teil on osavust (oskus kasutada käed) või nägemishäired.

Ravim manustatakse shot naha alla kõhu või reie. Süsti pramlintiidi kohas, mis on rohkem kui 2 tolli kaugusel insuliini süsti. Ärge kunagi süstige insuliini ja pramlintiidi samas kohas.

Kui te esimest korda hakata kasutama seda ravimit, mida on vaja kohandada insuliini annust. Ärge muutke ajastus või summa iga oma ravimeid ilma arsti soovituseta. On väga oluline, et te järgima oma arsti juhiseid kõik ravimid, mida kasutate, et kontrollida oma diabeet.

ladustamine

Te ei tohiks kunagi segage insuliini ja pramlintiidi süstid koos. Need süstid on alati andnud eraldi. Ka see ravim ei tohiks kasutada insuliini infusiooni pump. Kui teil on küsimusi, pidage nõu oma arsti või apteekriga.

Laske meditsiini soojeneda toatemperatuuril enne seda süstida. Kui ravimit süstepliiatsit värv on muutunud tundub hägune või kui näed osakesi, ei kasuta seda.

Kasutage uut nõela ja süstla iga kord, kui süstida ravimit.

Ei jaga meditsiini pliiatsid teistega mingil juhul. See ei ole ohutu ühe sulu mida kasutatakse rohkem kui üks inimene. Nõelte või pliiatsid võivad põhjustada infektsiooni edasikandumist.

Visake kasutatud nõelad ja süstlad raske, suletud mahutis, et nõelad ei torka läbi. Hoidke pakendit eemal lastest ja koduloomadest.

Suukaudseid ravimeid (näiteks antibiootikumid, valuvaigistit või rasestumisvastaseid tablette) 1 tund enne või 2 tundi pärast pramlintiidi. Rääkige oma arstile kõikidest ravimitest, mida te võtate.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse, jätke unustatud annus vahele ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Hoida külmkapis. Mitte külmutada.

Hoidke avamata süstepliiatsit külmikus, kuni te olete valmis seda kasutama. Kaitsta ereda valguse eest.

Avatud süstepliiatsit võib hoida külmkapis või toatemperatuuril kuni 30 päeva. Visake ravim, mis ei ole kasutatud 30 päeva pärast.