pramlintiidi (subkutaanselt) kirjeldus ja kaubamärgid

Pramlintiidi süstimist kasutatakse kõrge veresuhkru patsientidel 1. tüüpi 2 diabeet, kes kasutavad samuti söömaaeg insuliini ja ei suutnud kontrollida veresuhkru taset.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

See toode on saadaval järgmistes ravimvormid

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju pramlintiidi süsti lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga pramlintiidi süsti eakatel.

lahendus

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Allergia

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

pediaatriline

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

vanurite

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

rasedus

Rinnaga

Ravimite koostoimed

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Kui hakkad selle ravimi kasutamist, on väga oluline, et teil kontrollida oma veresuhkrut sageli, eriti enne ja pärast sööki ja enne magamaminekut. See aitab vähendada võimalust, millel on väga madal veresuhkru tase.

Muud koostoimed

Järgige hoolikalt erilist söömisharjumused oma arsti saatis sulle. See on kõige olulisem osa kontrollida oma diabeet ja on vajalik ravimi korralikult tööle. Samuti kasutada regulaarselt ja test veresuhkru või uriinis vastavalt juhendile.

Teisi terviseprobleeme

See ravim peaks tulema koos ravimi juhendis. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Doseerimine

Sa kasutad pramlintiidi kodus. Arst õpetab, kuidas süstid tuleb anda. Ole kindel, et sa täpselt aru, kuidas ravimit tuleb süstida. Rääkige oma arstile, kui teil on osavust (oskus kasutada käed) või nägemishäired.

Ravim manustatakse shot naha alla kõhu või reie. Süsti pramlintiidi kohas, mis on rohkem kui 2 tolli kaugusel insuliini süsti. Ärge kunagi süstige insuliini ja pramlintiidi samas kohas.

Kui te esimest korda hakata kasutama seda ravimit, mida on vaja kohandada insuliini annust. Ärge muutke ajastus või summa iga oma ravimeid ilma arsti soovituseta. On väga oluline, et te järgima oma arsti juhiseid kõik ravimid, mida kasutate, et kontrollida oma diabeet.

Te ei tohiks kunagi segage insuliini ja pramlintiidi süstid koos. Need süstid on alati andnud eraldi. Ka see ravim ei tohiks kasutada insuliini infusiooni pump. Kui teil on küsimusi, pidage nõu oma arsti või apteekriga.

Laske meditsiini soojeneda toatemperatuuril enne seda süstida. Kui ravimit süstepliiatsit värv on muutunud tundub hägune või kui näed osakesi, ei kasuta seda.

Kasutage uut nõela ja süstla iga kord, kui süstida ravimit.

Ei jaga meditsiini pliiatsid teistega mingil juhul. See ei ole ohutu ühe sulu mida kasutatakse rohkem kui üks inimene. Nõelte või pliiatsid võivad põhjustada infektsiooni edasikandumist.

Visake kasutatud nõelad ja süstlad raske, suletud mahutis, et nõelad ei torka läbi. Hoidke pakendit eemal lastest ja koduloomadest.

Suukaudseid ravimeid (näiteks antibiootikumid, valuvaigistit või rasestumisvastaseid tablette) 1 tund enne või 2 tundi pärast pramlintiidi. Rääkige oma arstile kõikidest ravimitest, mida te võtate.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse, jätke unustatud annus vahele ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

vahelejäänud annus

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

ladustamine

Hoida külmkapis. Mitte külmutada.

Hoidke avamata süstepliiatsit külmikus, kuni te olete valmis seda kasutama. Kaitsta ereda valguse eest.

Avatud süstepliiatsit võib hoida külmkapis või toatemperatuuril kuni 30 päeva. Visake ravim, mis ei ole kasutatud 30 päeva pärast.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma edusamme regulaarsed külastused, eriti esimese paari nädala jooksul saate seda ravimit. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et näha, kuidas hästi olete kohanenud meditsiinis.

See on väga oluline jälgida hoolikalt mingeid juhiseid oma tervishoiu meeskond umbes

Hädaolukorras-Tegemist võib olla aeg, mil sa pead hädaabi jaoks probleem tingitud Teie diabeeti. Sa pead olema valmis neid hädaolukorras. See on hea mõte

Kui kasutatakse koos insuliini, pramlintiid võib põhjustada hüpoglükeemia (madal veresuhkur), eriti patsientidel, kellel 1. tüüpi diabeet. Madal veresuhkur võib ka juhtuda, kui sa edasi lükata või jäta eine või suupiste, kasutada rohkem kui tavaliselt, juua alkoholi või ei saa süüa, sest iiveldus või oksendamine.

Sümptomid madala veresuhkru hulka ärevus, käitumist muuta sarnane purjus, nägemishäired, külm higi, segadus, jahe kahvatu nahk, raskusi mõtlemine, unisus, suurenenud isu, kiire pulss, peavalu (jätkuv), iiveldus, närvilisus, õudusunenäod , rahutu uni, värisemine, segane kõne või ebatavaline väsimus või nõrkus.

Kui sümptomid madala veresuhkru esine, siis sööge glükoosi tablette või geeli, maisisiirup, mett või suhkrut kuubikuteks või juua mahla, mitte-dieet karastusjookide või suhkrut lahustada vees, et leevendada sümptomeid. Samuti kontrollige oma vere madala veresuhkru taset. Glükagooni kasutatakse hädaolukordades, kui rasked sümptomid nagu krambid (tõmblused) või teadvusetus tekkida. Kas glükagooni komplekt saadaval koos süstla ja nõela, ja teame, kuidas seda kasutada. Teie pereliikmed peaksid ka teadma, kuidas seda kasutada.

Hüperglükeemia (kõrge veresuhkur) võib tekkida, kui te ei võta piisavalt või jäta annuses oma diabeediravim, söövad või ei järgi oma söömisharjumused, on palavik või infektsioon, või ei kasuta nii palju kui tavaliselt.

Sümptomid kõrge veresuhkru hulka nägemishäired, unisus, suukuivus, punetav kuiv nahk, puu-like hinge lõhn, suurenenud urineerimine (sagedus ja kogus), ketoonid uriinis, isutus, kõhuvalu, iiveldus ja oksendamine, väsimus, rahutu hingamine (kiire ja sügav), teadvusekadu, või ebatavaline janu.

Kui sümptomid kõrge veresuhkru esine, kontrollida oma veresuhkru taset ja siis helistada oma arsti juhiseid.

Teil võib olla mõned naha punetus, turse või sügelus süstekohas. Kui see ärritus on raske või ei kao, pöörduge arsti poole.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.