pomalidomide

Pomalidomide on raseduse ajal vastunäidustatud. Pomalidomide on talidomiidi analoog ja talidomiidi on tuntud teratogeenne, mis põhjustab tõsiseid sünnidefekte või embrüo-loote surma. Naistel, kes võivad rasestuda, saada 2 negatiivset rasedustesti enne ravi alustamist. See on vajalik, et naistel reproduktiivse potentsiaali kasutamine 2 rasestumisvastast või sellest hoiduma heteroseksuaalne sex algab 4 nädalat enne ravi alustamist kuni 4 nädalat pärast ravi lõpetamist pomalidomide. Ainus võimalus omandada pomalidomide on läbi kitsendustega jaotus programmi nimega POMALYST REM. DVT, kopsuemboolia, müokardi infarkt ja insult on teatatud Multiipelmüeloomi töödeldi pomalidomide. Kliiniliste uuringute käigus profülaktilistel antitrombootiline meetmed töötasid. Tromboprofülaktika on soovitatav ja raviskeemi valik peaks põhinema hindamine riskifaktorite patsiendi.

Kasutab pomalidomide

pomalidomide on saadaval ainult on piiratud jaotamise programmi. Sa pead lugema ja kirjutama paberid, et selgitada, kuidas ravimit kasutada, kui te kiirenemist oma retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sest pomalidomide järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon pomalidomide või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju pomalidomide lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga pomalidomide eakatel.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate pomalidomide, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Enne Kasutades pomalidomide

Kasutades pomalidomide mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades pomalidomide koos mis tahes järgmine ole tavaliselt soovitatav, kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate pomalidomide või annab teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada kasutamise pomalidomide. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke pomalidomide täpselt nii nagu arst. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud.

Ravim peaks tulema koos ravimi juhendis. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arsti või apteekriga, kui teil on mingeid küsimusi.

Võtke pomalidomide veega ja tühja kõhuga, vähemalt 2 tundi enne või 2 tundi pärast sööki. Võtke pomalidomide umbes samal ajal iga päev.

Ärge murda, närida või avage kapsleid. Kui te juhuslikult avada või käsitseda ravimit kapsel, peske nahka seebi ja veega kohe.

Annus pomalidomide on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annuste pomalidomide. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse pomalidomide, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Kui te unustate annuse pomalidomide ja see on vähem kui 12 tundi pärast oma regulaarset aega, võtke see niipea kui võimalik ning võtke järgmine annus tavalisel ajal. Kui te unustate annuse ja see on rohkem kui 12 tundi pärast oma regulaarset aega, jätke unustatud annus vahele ja võtke järgmine annus tavalisel ajal. Ärge kasutage kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma edusamme, kui te kasutate pomalidomide et näha, kas see töötab korralikult ning kontrollida, kas soovimatuid tagajärgi. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Kasutades pomalidomide raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Rasedus katsed enne ravi ja ravi ajal. Naised, kes on seksuaalselt aktiivne peab kasutama 2 vorme rasestumisvastaseid kokku, et vältida rasestumist. Sa peaksid kasutama hakata rasestumisvastaseid 4 nädalat enne ravi alustamist. Jätka rasestumisvastaseid ravi ajal, isegi siis, kui doos on peatunud lühikest aega, ja vähemalt 4 nädalat pärast viimast annust. Rääkige oma arstiga kõige efektiivsem rasestumisvastast vahendit teile ja teie partner. Helistage oma arstile kohe, kui te arvate, et olete rase.

Õige kasutamine pomalidomide

Mehed, kes on seksuaalselt aktiivne peab kaitsma oma naissoost partneri rasestumise. Pomalidomide ilmub sperma nii meessoost patsiendid ei tohi olla spermadoonor. Kui olete seksuaalselt aktiivne, siis tuleb kasutada lateksit või sünteetilised kondoomi iga kord, kui on naisega, kes võib rasestuda ka siis, kui teil on olnud vasektoomia. Kasutage kondoomi sex ravi ajal, isegi siis, kui doos on peatunud lühikest aega, ja kuni 28 päeva pärast viimast annust. Helistage oma arstile kohe, kui te arvate oma seksuaalpartnerist olla rase.

Ära veredoonoriks aga võtke pomalidomide ja vähemalt 1 kuu pärast viimast annust.

Kasutades pomalidomide võib suurendada oma riski võttes trombid, insult või südameinfarkt. Teie risk nende tõsiseid probleeme on veelgi suurem, kui teil on kõrge vererõhk või kõrge kolesteroolitase või kui te suitsetate sigarette. Võtke ühendust oma arstiga, kui teil tekib valu rinnus, segasus, öeldes, kahekordne nägemine, peavalu, võimetus liigutada käte, jalgade või näolihaste või võimetus rääkida.

Pomalidomide võib ajutiselt alandada valgete vereliblede sisaldust veres, mis suurendab võimalust saada nakkuse. Samuti võib alandada vereliistakute arvu, mis on vajalikud nõuetekohase vere hüübimist. Kui see juhtub, on olemas teatud ettevaatusabinõusid saab võtta, eriti kui teie vererakkude arv on väike, et vähendada nakkuse või verejooks

pomalidomide võib põhjustada tõsiseid probleeme maksaga. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on rohkem kui üks nendest sümptomitest: kõhuvalu või hellus, savi värvi väljaheide, tume uriin, isutus, palavik, peavalu, sügelus, isutus, iiveldus ja oksendamine, nahalööve, jalgade paistetus või sääred, ebatavaline väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk.

pomalidomide võivad põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone, sh angioödeem. Angioödeem võib olla eluohtlik ja vajab kohest arstiabi. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil tekib nahalööve, sügelus, suur, lööbesarnased turse näo, silmalaugude, huulte, keele, kõri, käte, jalgade, jalad või suguelundid, hingamisraskus või rinnus ajal te kasutate pomalidomide.

pomalidomide võib põhjustada tõsiseid tüüpi reaktsioon, mida nimetatakse tuumori lüüsi sündroom. Arst võib teile ravim, mis aitab seda vältida. Helistage oma arstile kohe, kui teil on langus või muutused uriinis summa, liigesevalu, jäikus, või turse, alaselja, külg, või kõhuvalu, kiire kaalutõus, jalgade paistetus või sääred või ebatavaline väsimus või nõrkus.

pomalidomide võib põhjustada närvikahjustusi. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on kihelus, põletustunne, tuimus või valu kätes või jalgades. Need võivad olla sümptomid närvi seisund, mida nimetatakse perifeerne neuropaatia.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal pomalidomide

pomalidomide võib põhjustada pearinglust või segaduses. Ärge juhtige autot, töötage masinatega ega midagi muud, mis võib olla ohtlik kui te ei tea, kuidas pomalidomide teile mõjub.

Vältida suitsetamise kasutades pomalidomide. Veres võib olla tavapärasest madalam, kui te suitsetate.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

pomalidomide kõrvaltoimed

pomalidomide

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus Kategooria X Mitte kasutada raseduse ajal

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Multiipelmüeloom deksametasooni Decadron, tsüklofosfamiid, Revlimidiga, doksorubitsiin, Cytoksan, vinkristiin, adriamütsiin Velcadega, Doxil lenalidomiid talidomiidi bortesomibi, Pomalyst, carfilzomib, melfalaanile, Ninlaro karmustiin Darzalex, daratumumab, Kyprolis, ALKERAN, Empliciti, Dexasone