polypill: see südamehaiguse raviks?

Termin “polypill” kirjeldab pill, mis sisaldab kombinatsiooni mitmeid ravimeid sagedamini kasutatakse südamehaiguste ja kõrge vererõhk. Arstid ei tea, mida täpselt kombinatsioon ravimeid tuleks lisada oma polypill. Arvatakse, et madala doosi neist ravimeist võiksid olla tõhusad

Polypill ei ole hetkel saadaval müügiks USAs. Ravim tõenäoliselt kasutada ravi võimalus inimestele, kes on juba olnud südameatakk või insult. Polypill ilmselt ei saa kasutada ennetava meetmena, et inimesed, kes ei ole olnud südameatakk või insult, sest riskid on seotud mõned ravimid kantud polypill, nagu aspiriin, võib üles kaaluda võimalikku kasu selliste ravi.

Uuringud teinud on polypill näitavad, et kombineeritud ravi aitab inimestel paremini kinni nende ravi, ilmselt seetõttu, et see on lihtsam meeles pidada ühte ravimit, kui mitu neist. Ja uuringud on näidanud, et polypill parandab tõhusalt vererõhku ja kolesteroolitaset.

Aga polypill võivad põhjustada rohkem kõrvaltoimeid kui ravimeid teha, kui nad tehakse individuaalselt. Üks puuduseks polypill on see, et ravimit annustes ei saa reguleerida nii lihtsalt, kui nad saavad olla üksikute ravimeid. Mõned levinumad kõrvaltoimed polypill köha, lihasvalu ja mao ärritust.

koos