polümorfset valguse purse

Polümorfset valguse purse, tuntud ka kui polümorfset valguse purse, on sügelev lööve tingitud päikese käes inimesed, kes on välja töötanud tundlikkus päikesevalguse (valgustundlikkus). Lööve ilmneb tavaliselt punane, väike muhke või veidi kõrgemad laigud nahal.

Polümorfset valguse purse esineb kõige sagedamini kevadel ja suve alguses, kui inimese päikesevalguse suureneb. Korrake episoodid on vähem tõenäoline, kui suvel edenedes, kuid polümorfset valguse purse sageli kordub igal aastal pärast esimest intsidenti.

Kuigi polümorfset valguse purse tavaliselt läheb ära omal ilma ravita, ravimid, võib olla vaja ravida raske või püsiv juhtudel. Meetmeid, et kaitsta nahka päikese käes või valgusteraapia võib aidata ära hoida korduvaid episoode polümorfset valguse purse.

Termin “purse” viitab lööve, mis ilmub tavaliselt minutite või tundide jooksul – või mõnikord paari päeva – pärast kokkupuudet päikesevalgusega. Lööve on tavaliselt ilmub kehaosadele, mis kipuvad olema kaetud talvel aga avatud suvel: rindkere, kaela eesmise osa ja käed.

Omadused lööve võib hõlmata

Harva inimesed võivad olla muud tunnused või sümptomid, nagu palavik, külmavärinad, peavalu või iiveldus. Need tingimused võivad olla tingitud sellega seotud päikesepõletuse mitte polümorfset valguse purse.

Mitmed tingimused – sealhulgas mõned tõsised haigused – võib põhjustada nahalöövet sarnase välimuse. On oluline, et saada kiire diagnoos ja õige ravi.

Millal näha arsti

UV-kiirguse

Täpne põhjus polümorfset valguse purse ei ole hästi aru. Lööve esineb inimestel, kellel on tekkinud tundlikkus komponentide päikesevalgus, eriti ultraviolettkiirguse (UV) kiirguse päikese või muudest allikatest, nagu näiteks solaarium või päevituslampe. See tundlikkus nimetatakse fotosensitiivseid. Valgustundlikkus tulemusi päikesevalguse poolt põhjustatud immuunsüsteemi aktiivsust, mis toodab põletik ja lööve.

UV-kiirgus on lainepikkus päikesevalguse hulk liiga lühike, et inimese silm näha. UV valguses, mis jõuab maa on jagatud kaheks lainepikkuse vahemikes – ultraviolett A (UVA) ja ultraviolett B (UVB).

Valgustundlikkus

Isik, valgustundlikkus võib reageerida mõlemat tüüpi UV-kiirguse eest. Kuigi UVB ei tungi klaasi, UVA teeb. Seetõttu päikesevalguse abil aknad võivad põhjustada reaktsiooni mõnedel inimestel valgustundlikkus.

Mida sa saad teha

Tundlikkus päikesevalguse vähendab korduvate ekspositsioon polümorfset valguse purse. Seega on mõnevõrra ennustatav omadused polümorfset valguse purse

Mida ootate oma arsti

Kuigi igaüks saab arendada polümorfsed valguse purse, mitmest tegurist seostatakse suurenenud risk tingimus

Mida saab teha vahepeal

Sa oled tõenäoliselt alustada nähes oma perearsti või esmatasandi arst, kuid siis võib nimetatud spetsialist nahahaigused (dermatoloog).

Füüsiline eksam

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, see on hea mõte, et jõuda hästi ettevalmistatud. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse ja mida oodata oma arsti.

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Sest polümorfset valguse purse, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Arst pärib mitmeid küsimusi oma sümptomid ja oma haiguslugu. Olge valmis vastama järgmise

Vältida päikese käes kui vähegi võimalik. Kui te ei saa vältida päikese, kasutada laia spektriga päikesekaitse koos SPF vähemalt 15. Kanna päikesekreemi heldelt ning uuesti iga kahe tunni tagant – või sagedamini, kui sa ujuma või higistamist.

Arst saab ilmselt teha diagnoosi polümorfset valguse purse põhineb füüsilise eksamiga ja teie vastuseid küsimustele. Laboratoorsed katsed võib olla vajalik, et kinnitada diagnoosi või välistada muud tingimused.

Arst teha eksam, et kontrollida oma üldist tervist. Eriti ta uurib lööve ja seisukorras oma nahka teistes kohtades.

Teie arst võib üks järgmistest katsetest kui diagnoos ei ole kindel, kui lööve ei lahenda juures prognoositud, või on alust kahtlustada, teise seisund, mis põhjustab löövet. Testid võivad sisaldada

Arst võib pidada vajalikuks, et välistada teised haigused, mida iseloomustab valguse poolt põhjustatud naha reaktsioone. Nende tingimuste hulka

Polümorfset valguse purse ravi ei ole tavaliselt vajalik, sest lööve tavaliselt läheb ära omal mõne päeva kuni nädal või rohkem.

diagnostilised testid

Teie arst võib soovitada valgusravi (valgusravi), et vältida hooajalisi episoode polümorfset valguse purse. Valgusravi paljastab oma naha väikestes annustes UVA või UVB valgus, mis aitab nahka on vähem tundlik valguse – sisuliselt kontrollitud versiooni suurenenud ekspositsiooni siis oleks kogeda jooksul suvel.

Muud valguse poolt indutseeritud tingimustes

Üht tüüpi valgusravi nimetatakse psoraleen pluss ultraviolett A (PUVA) ühendab UVA manustamisega ravimit nimega psoraleen mis muudab naha tundlikumaks Selles valguses. Lühiajalised kõrvaltoimeid selle ravi võivad olla iiveldus, peavalu ja sügelus.

Drugs

valgusravi

Iseravimise meetmeid, mis võivad vähendada sügelust seotud polümorfne valguse purse hulka

Et vähendada tõenäosust korduvad episoodid polümorfset valguse purse võtta järgmisi ettevaatusabinõusid

külastada oma arsti