pneumokonioos juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Pneumokonioos on kopsude seisund, mis on põhjustatud sisse hingata osakesed mineraalsete tolmu, tavaliselt töötades kõrge riskiga, mineraal-seotud valdkonnas. Alguses ärritab mineraal tolmu võivad vallandada kopsupõletiku, mis põhjustab valdkondades kopsu ajutiselt kahjustatud. Aja jooksul on need alad võivad süveneda moodustavad kõva, sidekude hoiused. See etapp kopsutolmustustõve nimetatakse fibroos. Fibroos jäigastub kopsud ja häirib kopsu normaalne vahetus hapniku ja süsinikdioksiidi .; On mitmeid erinevaid kopsupõletiku. Ameerika Ühendriikides, kõige levinumat hulka; Asbestoosi – Asbest on üldnimi pere ärritav kiudaineid, mis on mineeritud maavarade ja valmistamisel kasutatud kodus soojustus, tulekindlad materjalid, põranda- ja laed, auto pidurite hõõrdkatted ja muid tooteid. Töötajad kõrgeima kokkupuude asbestiga hulka kaevurid, ehitajad, lammutustööd töötajate laevaehitajad ja auto mehaanika kes töötavad pidurid. Kokkupuude asbestiga võib ka mõjutada inimesi, kes elavad või töötavad hoonetes, kus asbesti sisaldavate ehitus- tooted on halvenenud. Enamikul juhtudel märke asbestoosi ei arenda 20 või enam aastat pärast isikule esimene kokkupuude asbestitolmust .; Silikoosialane – See vorm pneumokonioos mõjutab inimesi, kes töötavad räni, tavaliselt kujul kvartsi, mis on leitud liiv, liivakivi, kiltkivi, mõned savid, graniit ja muud maagid. Töötajad kõrgeima kokkupuude ränidioksiidi sisaldavad sandblasters, kaevurite, tunneli ehitajad, räni möldrid, kivimurrutöölised, sulatus töötajate ja need, kes teevad keraamika ja klaas. Silikoos võib põhjustada progresseeruv fibroos kopsus märkimisväärse vähenemise kopsufunktsiooni, eriti suitsetajatel .; Söekaevurite pneumokonioos – See vorm pneumokonioos on põhjustatud sisse hingata söeosakestele söest, grafiidist, lamp must või tahma. Kõige sagedamini esineb inimestel, kes minu, protsessi või laeva sütt, grafiit kaevurid ja töötajad, kes valmistavad sünteetiline grafiit, lamp must või tahma. Nagu silikoosist, söekaevurite pneumokonioos võib tekitada olulist fibroos, peamiselt kaevurid, kes on töötanud aastakümneid ilma kaitsevahendid .; Talk pneumokonioos – See on tingitud kokkupuude talk tolmu, tavaliselt talk kaevandamisel või freesimise teel. Talk pneumokonioos ka võib põhjustada kopsu fibroos .; Kaoliin (kaoliin) pneumokonioos – See pneumokonioos on põhjustatud sisse hingata kaoliin, kasutatud koostisosa valmistamiseks keraamika, paber, ravimid, kosmeetika ja hambapasta. Töötajad, kes minu, mill või kott kaoliin on oht .; Sideroos kopsu – See pneumokonioos, mida tuntakse ka keevitaja kops või hõbe polisher kops, on põhjustatud sisse hingata raua osakesi. Kuigi keevitaja kopsu sageli tundub ebanormaalne rindkere röntgen, siis tavaliselt ei põhjusta mingeid sümptomeid .; Muud pneumokonioos – Harvemini pneumokonioos võib olla põhjustatud sisse hingata baariumsulfaat tinaoksiid sisaldavaid ühendeid kõvasulamist (koobalt ja volframkarbiidi) või teiste mineraalsete tolmu.

Sümptomid

Pneumokonioos mõnikord ei põhjusta sümptomeid. Kui sümptomid arendada, nad võivad sisaldada; Köha (koos või ilma lima); vilistav hingamine; Õhupuudus, eriti treeningu ajal

diagnoos

Arst küsi kokkupuudet mineraalsete tolmu, mitu aastat sa said ja kas te kasutada kaitseriietust ja seadmed. Arst vaatab teid, pöörates erilist tähelepanu oma rinnale. See järgneb rindkere röntgen, mis võrreldes komplekt standard röntgen avaldatud Rahvusvahelise tööbüroo hindamiseks pneumokonioos. Teie arst võib hingamine testid, mida nimetatakse kopsufunktsiooniteste. Mõnedel patsientidel, üksikasjalikuma kompuutertomograafia (CT) skaneerimise rinnus on vajalik. Harvemini arst tellib katse nimega bronhoskoopia koos kopsu biopsia. Selles testis paindtoru sisestatakse kopsu- ja tükikese kopsukoe eemaldatakse tuleb uurida laboratooriumis.

Kui kaua see kestab?

Pneumokonioos põhjustab püsiva kopsu muutusi. Kuid te ei saa seda peatada süvenemist.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Pneumokonioos peaaegu alati võimalik ennetada. Selleks, et vähendada oma riski, saate

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Kui teil on kopsupõletik ja teil tekib hingamisprobleemid, teie arst annab teile nõu, et vältida edasist kokkupuudet mineraalsete tolmu. Ta võib kirjutada ühe või kahe ravimeid, mis sissehingamisel, et vähendada põletikku hingamisteedes ja mis aitavad hoida oma bronhide avatud. Kui hapniku tase veres on alla 90%, siis võib tekkida vajadus hingata muid hapnikku kodus. Samuti aitab kaitsta kahjustatud kopsud vastu hingamisteede nakkused, arst võib soovitada immuniseerimine gripi (gripp) ja pneumokokkvaktsiinid. Kui teil tekib hingamisteede infektsioon, siis võib olla vaja ravida antibiootikumidega.

Kui külastada arsti

Helistage oma arstile kohe, kui teil on sümptomid pneumokonioos ja olete töötanud tööd, kus on suur risk puutuda mineraal tolmu.

prognoos

Väljavaated selle haiguse sõltub konkreetsest liigist pneumokonioos, kokkupuute pikkuse mineraalsete tolmu, kokkupuute taseme ja kas patsient on suitsetaja.