PMS-oksükodoon

Oksükodooni hüdrokloriid, on II nimekirjas kontrollitav aine, millel on potentsiaali sõltuvuse, liig- ja kuritarvitamine, mis võib põhjustada üledoosi ja surma. Hinnata iga patsiendi riski enne väljakirjutamist ja jälgida regulaarselt arengut nende käitumist ja tingimused. Tõsine, eluohtliku või fataalne respiratoorne depressioon võib esineda. Tähelepanelikult jälgida, eriti pärast ravi alustamist või pärast annuse suurendamist. Öelge patsientidele neelata oksükodoonvesinikkloriidi tabletid tervelt kokkupuute vältimiseks potentsiaalselt fataalne oksükodooni doosi. Juhuslik sissevõtmine morfiinsulfaadi võib põhjustada üleannustamise toimet morfiini, eriti lastel. Pikaajaline kasutamine oksükodooni hüdrokloriid raseduse ajal võib põhjustada vastsündinu opioidide võõrutusnähtude sündroomile, mis võib olla eluohtlik, kui ei tunnustatud ja ravida. Kui opioiditarbimisega on vaja pikemat perioodi rase naine, nõustab patsiendi riski vastsündinu opioidide võõrutusnähtude sündroomile ja tagada, et vastavat ravi on kättesaadavad. Algatamine CYP3A4 inhibiitorid (või lõpetamist CYP3A4 indutseerijatega) võib põhjustada üleannustamise toimet oksükodooni oksükodoonvesinikkloriidi.

Oksükodooni hüdrokloriid suukaudne lahus on saadaval 5 mg per 5 ml ja 100 mg per 5 ml (20 mg per ml) kontsentratsioone. 100 mg 5 ml (20 mg ml) kontsentratsioon on näidustatud opioid-tolerantne patsientidele ainult. Olge määramine ja haldamise oksükodoonvesinikkloriidi suukaudne lahus, et vältida Doseerimisvigade tõttu segiajamise mg ja ml ja muud oksükodoon erineva kontsentratsiooniga lahust, mis võib põhjustada juhusliku üleannustamise ja surma. Hoia oksükodoonvesinikkloriidi suukaudse lahuse välja lastele kättesaamatus kohas. Juhusliku allaneelamise korral pöörduda kohe meditsiinilist abi.

Kasutab PMS-oksükodoon

Therapeutic Klass: Valuvaigisti

Keemiline Klass: oksükodoon

Oksükodoon pikendatud vabanemisega tablette ei tohi kasutada, kui teil on vaja valuvaigisteid vaid lühikest aega, näiteks kui toibumas operatsiooni. Ärge kasutage seda ravimit, et leevendada kerge valu, või olukorras, kui mittenarkootilise ravim on efektiivne. Seda ravimit ei tohi kasutada valuvaigistina, et sul on ainult üks kord samal ajal või “nagu vaja”.

Kui kasutatakse oksükodooni pikka aega, võib see muutuda harjumust, mis põhjustab vaimse või füüsilise sõltuvuse. Kuid inimesed, kes on jätkuv valu ei tohiks lasta hirm sõltuvuse hoida neid tarvitavad narkootikume, et leevendada nende valu. Vaimse sõltuvus (sõltuvusest) ei ole tõenäoline, kui narkootikumid kasutatakse selleks otstarbeks. Füüsiline sõltuvus võib viia tühistamise kõrvaltoimeid, kui ravi lõpetatakse järsku. Kuid tõsised tühistamise kõrvaltoimeid saab tavaliselt vältida annuse järkjärgulist vähendamist jooksul aega enne ravi täielikult lõppenud.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

Enne Kasutades PMS-oksükodoon

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe eas toime oksükodooni lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga oksükodooni eakatele. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus vanusega seotud kopsu, maksa või neeru probleemidele, mis võivad vajada ettevaatlikult ja korrigeerimist doosi saavate patsientide oksükodooni vältimiseks potentsiaalselt tõsised kõrvalnähud.

Uuringud naised rinnaga toitmise ajal on näidanud kahjulikku imiku mõju. Alternatiiv seda ravimit tuleb ette või siis tuleb rinnaga toitmine lõpetada selle ravimi kasutamise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmine ole tavaliselt soovitatav, kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate seda ravimit, või teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

See osa annab teavet nõuetekohase kasutamise mitmeid tooteid, mis sisaldavad oksükodoon. See ei pruugi olla omased PMS-oksükodoon. Palun lugege hoolikalt.

Võtke seda ravimit ainult arsti juhiste järgi. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud. See on eriti tähtis eakatel patsientidel, kes võivad olla tundlikumad mõju valuvaigistit. Kui liiga palju seda ravimit võtta pikka aega, võib see muutuda harjumust (põhjustab vaimset või füüsilist sõltuvust).

See ravim on kaasas ravimi juhendis ja patsiendi infoleht. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Oksükodoon pikendatud vabanemisega tabletid tuleks kasutada ainult patsientidel, kes on juba võttes narkootilist valuvaigistit, mida nimetatakse ka opioide. Need patsiendid on kutsutud opioid-tolerantne. Kui te ei ole kindel, kas teil on opioid-tolerantne, pidage nõu oma arstiga enne selle ravimi kasutamist.

Mõõda suukaudsete vedelate kontsentraati kalibreeritud tilguti, mis on koos paketiga. Arst võib olla te segada kontsentraadi vähese koguse vedelikuga või toitu. Järgige hoolikalt ja võtke ravimit segu kohe.

Mõõda suulise vedelikku märgistatud mõõtelusikas, süstla või meditsiini tassi. Keskmine leibkond tl tohi omada õigust koguse vedelikuga.

Õige kasutamine oksükodooni

Neelake Oxaydo ™ või OxyContin® tablett tervelt koos veega. Ärge murda, purustada, lõigatud, närida või lahustada. Ära eelnevalt leotada, lakkuda, või märjaks tablett enne pannes selle suhu. Võtke üks tablett korraga. Samuti ärge andke seda ravimit läbi nasogastriline või toitmise torud.

Oksükodoon pikendatud vabanemisega tabletid töötavad erinevalt regulaarselt oksükodoon suukaudne lahus või tabletid, isegi samas annuses. Ära lülituda ühelt brändi või vormi teisele, kui arst on määranud.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal PMS-oksükodoon

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Oksükodoon võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid, kui võtta täiskasvanutel, kes ei ole harjunud tugeva narkootilise valuvaigistit, lapsed või lemmikloomad. Veenduge, et hoida ravimit turvalises ja ohutus kohas, et takistada teistel saada see.

Loputage kasutamata laiendatud vabastavad tabletid ja kiiresti vabastavate tablettide tualetist alla.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma edusamme, kui te kasutate seda ravimit. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda võtta.

See ravim võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on lööve, sügelus, häälekähedus, hingamisraskused, neelamisraskused, või turse käed, nägu, või suhu, kui te kasutate seda ravimit.

Ärge kasutage rohkem ravimit või võtate seda sagedamini, kui arst on soovitanud. See võib olla eluohtlik. Üleannustamise sümptomid tugev pearinglus või nõrkus, aeglane pulss või hingamine, krambid, hingamisraskused ja külm, niiske nahk. Helistage oma arstile, kui te märkate neid sümptomeid.

Ravim suurendab alkoholi mõju ja teiste kesknärvisüsteemi pärssivate (ravimid, mis võib sind unisust või uimasust). Mõned näited kesknärvisüsteemi pärssivate on antihistamiinikumid või ravimi allergiat või nohu, rahustid, rahustid või unerohud, muud retsepti valuvaigisteid või narkootikumid, ravimid haigushoogude või barbituraadid, lihaslõõgastid või anesteetikumid, sealhulgas mõned anesteetikumidele. Pöörduge arsti poole enne mõnda nendest ravimitest, kui te kasutate seda ravimit.

PMS-oksükodoon kõrvaltoimed

oksükodoon

Ravim võib olla sõltuvust tekitav. Kui tunned, et ravim ei tööta nii hästi, ei kasuta rohkem kui teie määratud annust. Helistage oma arstile juhiseid.

Peapööritus, peapööritus või minestamine võib tekkida, kui ärkad äkki lamavast või istuvast asendist. Püsti aeglaselt võib aidata vähendada seda probleemi. Ka pikali mõneks ajaks võib leevendada peapööritust või peapööritus.

See ravim võib põhjustada pearinglust, uimasust või peapööritust. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui teil on uimane või anna endast märku.

Kasutades narkootikumid pikka aega võivad põhjustada tõsiseid kõhukinnisus. Selle vältimiseks võib arst suunab teid võtta lahtisteid, juua palju vedelikku, või suurendada kiudaineid oma dieeti. Kindlasti järgige hoolikalt, sest jätkates kõhukinnisus võib põhjustada tõsisemaid probleeme.

Kui olete kasutanud seda ravimit regulaarselt mitu nädalat või kauem, ei muutke annust või äkki kasutamine lõpetada ilma arstiga. Arst võib teie järk-järgult vähendada kasutate enne ravi täielikult. See võib aidata ennetada süvenemine seisund ja vähendada võimalust võõrutusnähud, nagu kõhuvalu või kõhukrambid, ärevus, palavik, iiveldus, nohu, higistamine, värinad, või unehäirete.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid vastsündinul. Rääkige oma arstile, kui te arvate, et olete rase või kui te plaanite rasestuda selle ravimi kasutamise ajal.

Veenduge iga arst või hambaarst, kes teid ravib teab, et te kasutate seda ravimit. See ravim võib mõjutada tulemusi teatud meditsiiniliste testide.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Hankige erakorralist abi kohe, kui mõni järgmistest üledoosi sümptomite

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus B-kategooria pole tõestatud risk inimestele

CSA Graafik 2 Kõrge võimalikku kuritarvitamist

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

WADA klassi WADA antidopingu klassifitseerimine

Krooniline valu tramadool, oksükodoon, Cymbalta, Percocet, duloksetiini, fentanüül, morfiin, Dilaudid, OxyContin, metadoon, Ultram, hüdromorfoon

Pain tramadool, oksükodooni, atsetaminofeeni, Tylenol, naprokseen, aspiriin, ibuprofeen, hüdrokodoon, propafenoon Percocet, hüdroksüsiin, klonidiin