pleuriit ja pleuraefusioon juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Pleuriit tähendab põletik kopsus, membraan, mis ridade kopsude ja sees rinnaõõnesse. Sõltuvalt selle põhjus, pleuriit võib seostada vedeliku kogunemist vahelises ruumis kopsude ja rindkere seina nimetatakse pleuraefusioon või see võib olla keemiline pleuriit, millel puudub vedeliku kogunemine .; Pleuriit võib areneda mitmel moel, kaasa arvatud; Kopsupõletik – tööstusriikides, bakteriaalne kopsupõletik (kopsupõletik), mis tulenevad stafülokokid, pneumokokid, Haemophilus influenzae või teiste organismide on sage põhjus pleuriit. Arengumaades, kus tuberkuloosi on tavaline, kopsutuberkuloos on veel üks oluline põhjus. Kui pleuriit on põhjustatud bakteriaalse kopsupõletik, saab seda seostada pus eeltäidetud pleuraefusioon. Viiruslik kopsuhaigusteni, eriti epideemia pleurodüüniat (nakkus tavaliselt põhjustatud Coxsackie või ehhoviirused), samuti võib põhjustada pleuriit .; Kopsuemboolia – kopsuemboolia on trombi, mis on paisati vereringe kaudu ja esitada kopsudesse. Inimesed, kopsuarteri trombemboolia, sümptomid pleuriit kipuvad tekkida, kui kopsuarteri trombemboolia on üsna väike ja on esitatud osa kopsudes lähedal rinna .; Kopsuvähk – Pleuriit võib tekkida inimesed kopsuvähki. Kui pleuriit juhtub, sest kopsuvähki, verine pleuraefusioon on ühine .; Reumapalavik – Reumapalavik põletikuline seisund, mis mõnikord tekib pärast streptokokkinfektsioonile, võib põhjustada pleuriit, samuti põletiku teistes kehaosades, sealhulgas südame ja liigeste .; Sidekude häired – Süsteemne erütematoosluupus (SLE või luupus) ja teiste sidekoe kahjustused võivad põhjustada põletikku rinnakelme .; Harva põhjused – Kiiritusravi (vähi), mis lagunes kopsu (pneumotooraks) ja perikardiit (kui raske neerupuudulikkus või pärast infarkti) kõik võivad kaasneda pleuriit .; Ei teadaoleva põhjuseta – Pleuriit võib arendada ilma selge põhjuseta vaatamata põhjalikku uurimist. Need juhtumid on haruldased ja tavaliselt eeldatakse olevat põhjustatud viirusinfektsiooni.

Sümptomid

Pleuriit Tavaliselt põhjustab teravat valu rinnus (pleuriitne valu rinnus), mis süveneb hingamine või köha. Valu võib alustada ja jääda ühe konkreetse valdkonna rindkere seina, või see võib levida õla või tagasi. Et leevendada valu rinnus alates pleuriit, isiku pleuriit sageli on mõjutatud poolel on võimalus piirata liikumist rindkere seina. Harvadel juhtudel on valu rinnus pleuriit on üsna pidev, tuim valu .; Olenevalt konkreetse põhjuse pleuriit, muud sümptomid võivad esineda. Näiteks inimene kopsupõletikuga võib olla kõrge palavik, hingeldus ja köha, mis toodab paksu kollast või tumedat röga (lima). Kopsuemboolia võib olla seotud hingeldus, madal palavik ja köha, mis avab väikeses koguses verd. Isik kopsuvähk võib olla ebaselge põhjusega kaalulangus ja köha. Inimesed, reuma võib olla valu ja paistetus mitu liigesed, et järgida kurguvalu .; Diagnoos; Arst küsi oma haiguslugu, sealhulgas teie ajalugu suitsetamise. Ta võib ka küsida, kas teil on olnud kõikjal, kus sa võisid kokku puutuda tuberkuloosi .; Et kinnitada diagnoosi, ta vaatab sind, pöörates erilist tähelepanu kopsudesse. Arst kontrollib märke pleuraefusioon koputades õrnalt oma rinnale seina. Ta ka kuulavad koos stetoskoop kontrollige pleura hõõrdumise hõõruda, töötlemata, kritseldatud heli põletik kihti kopsukelme libistades varem üksteist hingamise ajal. Sõltuvalt tulemustest oma füüsilise läbivaatuse ja kahtlustatava põhjus teie pleuriit, arst, siis võib soovitada; Rindkerest röntgen – see võib näidata valdkondades kopsupõletik, tuberkuloos, kopsuarteri trombemboolia, pleuraefusioon või vähkkasvaja sõlm .; Vereanalüüsid – täiendavat vereproovi võtmist saab kasutada, et aidata diagnoosida kopsupõletik, reuma, kopsuemboolia ja luupus .; Ultraheli või rindkere kompuutertomograafia (CT) – Kui arst kahtlustab pleuraefusioon, ultraheli või kompuutertomograafia rinnus võib kinnitada, et on ebanormaalne taskusse vedelik kopsudes.

diagnoos

Arst küsi oma haiguslugu, sealhulgas teie ajalugu suitsetamise. Ta võib ka küsida, kas teil on olnud kõikjal, kus sa võisid kokku puutuda tuberkuloosi.

Kui kaua see kestab?

Kaua pleuriit kestab sõltub selle põhjus. Näiteks pleuriit põhjustatud pleurodüüniat võivad tulla ja minna üle paari päeva. Harvadel juhtudel isik pleurodüüniat võib olla mitu episoodi pleuriitne valu rinnus mitme nädala jooksul enne haiguse lõpuks kaob. Patsientidel bakteriaalsete kopsupõletik või reumaatiline palavik, pleuriit tüüpiliselt kaob, kui infektsioon paraneb antibiootikumidega. In kopsuvähiga patsientide või sidekoe haigus, valu rinnus pleuriit võib püsida pikemat aega.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Mõnel juhul saab vältida pleuriit takistades meditsiiniline seisund, mis põhjustab seda. Näiteks teatud tüüpi kopsupõletik saab ennetada vaktsineerimise. Reuma on võimalik vältida, kiire antibiootikumiravi STREP kõri. Risk kopsuvähki on vähendatud ei suitseta.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Ravi pleuriit sõltub selle algpõhjus

Kui külastada arsti

Pöörduge kohe arsti poole või minge traumapunkti, kui teil tekib mis tahes raske või püsiva valu rinnus või hingamisraskused. Rinnavalu võib sümptom paljude erinevate haiguste, millest mõned võivad olla eluohtlikud.

prognoos

Patsientidel pleuriit väljavaated sõltuvad aluseks meditsiiniline haigus.