plavix

Klopidogreel vesiniku sulfate tõhusus sõltub selle aktiveerimist aktiivseks metaboliidiks CYP2C19. Patsientidel, kes on CYP2C19 aeglastel metaboliseerijatel klopidogreel Soovitatud annuste moodustab vähem selle metaboliidiks on väiksem toimet trombotsüütide funktsiooni. Võrreldes tavalise ainevahetusega, halb CYP2C19 metaboliseerijatel ägeda koronaarsündroomiga või toimumas perkutaanne koronaarangioplastika ravitud klopidogreeli Soovitatud annuste omavad kõrgemaid kardiovaskulaarsete haigusjuhtude sagedus. Katsed on saadaval tuvastada patsiendi CYP2C19 genotüübi; need katsed saab aidata määrata ravistrateegia. Kaaluda alternatiivseid ravi või strateegiate CYP2C19 aeglastel metaboliseerijatel.

Kasutab Plavix

Therapeutic Klass: trombotsüütide agregatsiooni inhibiitor

Farmakoloogilise Klass: ADP poolt esile kutsutud liitmine inhibiitor

Südamelihase infarkt või insult võib tekkida, kui veresoon on blokeeritud tromb. Klopidogreel on trombotsüütide inhibiitorite. See vähendab võimalust, et kahjulikke trombi moodustavad takistades trombotsüütide arvu kokkukleepumist koos veres. Klopidogreel võib suurendada riski tõsise verejooksu mõned inimesed.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju klopidogreeli lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Enne Kasutades Plavix

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga klopidogreeli eakatel.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmine ole tavaliselt soovitatav, kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate seda ravimit, või teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmistest võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimed kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate seda ravimit, või teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke seda ravimit täpselt arsti juhiste järgi. Klopidogreel ei tööta korralikult, kui te võtate vähem sellest kui suunatud. Võttes rohkem klopidogreeli kui suunatud võivad suurendada riski tõsiseid kõrvaltoimeid tõstmata kasulikke toimeid.

See ravim on kaasas ravimi juhendis. On väga oluline, et lugeda ja mõista seda teavet. Kindlasti küsige arstilt midagi aru ei saa.

Võite võtta seda ravimit koos toiduga või ilma.

Kui te võtate omeprasool (Prilosec®), ei kasuta seda samal ajal, et te võtate seda ravimit. Rääkige oma arstiga, kasutades erinevat antatsiidide.

Kui te kasutate seda ravimit seisund, mida nimetatakse äge koronaarsündroom, võib arst soovitada teil võtta aspiriini kasutamise ajal klopidogreeli. Sel juhul ei muutke annust ega lõpetage aspiriini kasutamist ilma arstiga nõu pidamata.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Õige kasutamine Plavixi

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda võtta. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Arst võib teha geneetiline test enne väljakirjutamist seda ravimit teha kindlaks, kas teil on puudus maksaensüümi CYP2C19. See ravim ei pruugi töötada nii hästi kui sul on see tingimus.

Rääkige kõik arstid, hambaarstid, õed ja farmatseutide lähete, et te kasutate seda ravimit. Klopidogreel võib suurendada riski tõsise verejooksu ajal operatsiooni, muude meditsiiniliste protseduuride (nt pärgarterite stendi korras) või teatud liiki hambaravi. Sa pead lõpetama selle ravimi kasutamise vähemalt 5 päeva enne operatsiooni, meditsiinilise protseduuri, või hambaarsti töö. Ärge lõpetage ravimi võtmist ilma arsti loata.

Kuigi sa kasutad seda ravimit, kui teil on mingeid verejooksu, see võib võtta kauem aega kui tavaliselt lõpetada, eriti kui sa end vigastada. Eemale töötlemata spordi- või muudes olukordades, kus võid muljutud, lõigata või vigastada. Ole ettevaatlik, kui kasutate teravate esemete, sealhulgas pardlid ja küüne kääridega.

See ravim võib suurendada oma võimalusi veritsust või verevalumeid. Pöörduge kohe arsti poole, kui märkate ebatavalist verejooksu või veritsust; must, tõrva meenutav väljaheide; veri uriinis või väljaheites või punetavad laigud nahal. Vältida valides oma nina. Kui teil on vaja löök nina, puhu õrnalt.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal Plavix

Ärge muutke annust ega lõpetage selle ravimi võtmist, ilma et kontrollida kõigepealt oma arstiga.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on järgmised sümptomid: vaimse seisundi muutus, tume või verine uriin, raskusi rääkimisega, palavik, kahvatu nahavärv, punetavad täpid nahal, krambid, nõrkus, naha ja silmavalgete kollasust . Need võibolla sümptomid haruldaste ja raskete seisund, mida nimetatakse tromboosi purpur (TTP).

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Plavix kõrvaltoimed

Plavix (klopidogreel)

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus B-kategooria pole tõestatud risk inimestele

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Transitoorne isheemia aspiriin, klopidogreel, Ecotrin, Bayer Aspiriin

Perifeersete arterite haigus klopidogreeli, Zontivity, vorapaxar

Isheemilise insuldi aspiriin, klopidogreel, Ecotrin, Bayer Aspiriin, alteplaasiga

Heart Attack lisinopriil, aspiriin, metoprolool, atenolooli, varfariini, klopidogreeli