platsenta previa

Platsenta Previa (pluh-SEN-tuh PREH-vee-uh) tekib siis, kui beebi platsenta osaliselt või täielikult katab avause ema emakakaela – alumise otsa emakas, mis ühendab tupe ülemise osa. Platsenta Previa võib põhjustada tõsiseid verejooksu ajal või enne sünnitust.

Platsenta annab hapnikku ja toitaineid oma kasvavat last ning eemaldab jääkained oma lapse veres. See kinnitub seina emaka ja beebi nabanööri tekib seda. Enamikul rasedus, platsenta kinnitub ülalt või küljelt emakas. Platsenta previa, platsenta kinnitub alaosaga emakas.

Kui teil on platsenta previa, saad ilmselt tohi piirata füüsilise pingutuse eest osa oma raseduse ja saate tõenäoliselt vaja keisrilõige (C-osa) ohutult tarnida oma last.

Helepunane tupeverejooksud ilma valu ajal raseduse teisel poolel on peamine märk platsenta previa. Verejooks ulatub valgust raske. Verejooks tavaliselt peatub ilma ravita, kuid peaaegu alati naaseb päeva või nädalat hiljem. Mõned naised kogevad kokkutõmbed.

Kui teil on tupe verejooks ajal oma teisel või kolmandal trimestril, helistada arstile. Kui verejooks on raske pöörduda kiirabi.

Platsenta kasvab kõikjal, kus embrüo implantaadid ise emakas. Kui viljastatud munaraku ise alumises osas emaka, platsenta võib kasvada üle emakakaela – põhjustab platsenta previa.

Enamikel juhtudel platsenta previa on diagnoositud ajal teise trimestri ultraheliuuring. Kui platsenta vaevalt jõuab emakakaela laiendamine emakas võib tõmmata platsenta kinnitust kõrgem, eemal emakakael, mis lahendab olukorra.

Millal näha arsti

Mida sa saad teha

Kui platsenta kogu emakakael siiski see on ebatõenäoline, et lahendada aja jooksul. Hiljem raseduse ajal, et platsenta previa olemas, seda tõenäolisem on kohal üleandmise aeg.

Püsiv liiki platsenta previa on seostatud

Mida ootate oma arsti

Naised on suurem risk platsenta previa kui nad on olnud eelmise operatsiooni kaasatud emakas, nagu

Sest vähe või üldse mitte verejooks

Platsenta Previa on ka rohkem levinud naiste seas, kes

Suure verejooksu

Kui teil on platsenta previa, oma tervishoiuteenuse osutaja jälgib teid ja teie lapsele, et vähendada nende raskeid tüsistusi

Sest verejooks, mis ei peatu

Kui olete rase üle 12 nädala ja teil tekib verejooks tupest, helistada oma raseduse tervishoiuteenuse osutaja. Ta võib soovitada kohest arstiabi sõltuvalt teie sümptomid, oma isikliku tervise ajalugu ja kui kaugele mööda olete raseduse ajal.

Enne oma ametisse, võite

Allpool on mõned põhilised küsimused küsida oma tervishoiuteenuse osutaja kohta platsenta previa. Ärge kartke küsida lisaküsimusi.

Teie tervishoiuteenuse osutaja on tõenäoliselt küsida mitmeid küsimusi, sealhulgas

Platsenta Previa on diagnoositud ultraheli, kas rutiinsel sünnieelne nimetamist või pärast seda episoodi vaginaalne verejooks.

Lõplik diagnoos võib nõuda kombinatsioon kõhu ultraheli ja transvaginal ultraheli, mida tehakse pulgaga-like seade paigutada tuppe. Teie tervishoiuteenuse osutaja hoolitseb seisukohaga andurit tuppe, et mitte häirida platsenta või põhjustada verejooksu. Harvadel juhtudel magnetresonantstomograafia (MRI) võib kasutada üheselt määrata platsenta asukoht.

Kui teie tervishoiuteenuse osutaja kahtlustab platsenta previa, ta väldib rutiini tupe eksamid vähendada raske verejooks. Teil võib tekkida vajadus täiendava ultraheli, et kontrollida täpse asukoha platsenta enne sünnitust. Teie lapse südamelööke võib jälgida ka.

Ravi platsenta previa sõltub erinevatest teguritest, sealhulgas

Kui teil on väike või puudub veritsus, oma tervishoiuteenuse osutaja võib soovitada voodire kodus. Mõnel juhul võib osutuda vajalikuks voodis enamiku ajast – istudes ja seistes ainult siis, kui vaja.

Pead vältida seksi, mis võivad vallandada verejooksu. Harjutus on tavaliselt väljaspool piire, liiga. Ole valmis otsima kiirabi, kui sa hakkad veritseda. Pead olema võimalus saada haiglasse kiiresti kui veritsus jätkub või läheb raskemaks.

Kui platsenta ei kata täielikult emakakael, siis võib lubada püüda normaalne sünnitus. Kui sa hakkad väga tugev verejooks, siis võib tekkida vajadus hädaolukorra C-osa.

Kui sul verejooks, peate haiglavoodis puhata. Raske veritsus võib nõuda vereülekannet asendada kaotatud verd. Võite saada ravimeid, et vältida enneaegne.

Teie tervishoiuteenuse osutaja on tõenäoliselt planeerida C-osa, niipea kui laps saab ohutult kohale toimetada, ideaalis pärast 36 rasedusnädalat. Kui teil on vaja C-osa enne 36 nädalat, siis võib anda kortikosteroide kiirendada oma lapse kopsu arengut.

Kui teie verejooks ei allu ravile või teie laps on sattunud, võib tekkida vajadus hädaolukorra C-osa – isegi siis, kui laps on enneaegne.

Rasedus peaks olema aeg õnnelikud ootuses. Kui sul on diagnoositud platsenta previa, sa oled kindel, et peaks muretsema, kuidas teie haigus mõjutab teid, teie laps ja oma pere. Mõned neist strateegiatest võib aidata

külastada oma arsti