platsenta irdumise

Platsenta irdumise (abruptio platsenta) on aeg-ajalt veel tõsine tüsistus raseduse ajal.

Platsenta on struktuur, mis areneb emakas raseduse ajal toita kasvavat last. Kui platsenta koorub siseseina emakas enne sünnitust – kas osaliselt või täielikult – see on tuntud kui platsenta irdumise. Platsenta irdumise võib jätta laps hapnikku ja toitaineid ning põhjustada raske verejooks ema.

Platsenta irdumise tihti juhtub äkki. Ravimata, platsenta irdumise paneb nii ema kui beebi ohus.

Platsenta irdumise on kõige tõenäolisem viimasel trimestril, eriti viimase paari nädala jooksul enne sündi. Klassikaline märke ja sümptomeid platsenta irdumise hulka

Kõhuvalu ja seljavalu algavad sageli ootamatult. Summa tupeverejooksud võib suuresti varieeruda, ja ei pruugi vastata kui palju platsenta on eraldatud siseseina emakas. On isegi võimalik, et on raske platsenta irdumise ja mingit nähtavat verejooks, kui veri muutub lõksus emakas platsenta poolt.

Mõningatel juhtudel platsenta irdumise areneb aeglaselt. Kui see juhtub, siis võib märgata, valgus, vahelduva vaginaalne verejooks. Teie laps ei pruugi kasvada nii kiiresti kui oodati, ja siis võib-olla väikese lootevesi (oligohüdramnioos) või muid komplikatsioone.

Hankige erakorralist arstiabi kui tekib klassikaline sümptomite või platsenta irdumise, sealhulgas

Millal näha arsti

Mida sa saad teha

Konkreetne põhjus platsenta irdumise on tihti teadmata. Võimalikud põhjused trauma või vigastuse kõht – alates auto avarii või sügisel, näiteks – või kiire kaotuse vedelikku, mis ümbritseb ja padjad beebi emakas (lootevesi).

Mitmed tegurid võivad suurendada ohtu, platsenta irdumise, sealhulgas

Mida ootate oma arsti

Platsenta irdumise võib põhjustada eluohtlikke probleeme nii emale kui ka lapsele.

Sest ema, platsenta irdumise võib põhjustada

Sest laps, platsenta irdumise võib põhjustada

Pärast lapse sündi, veritsust on platsenta kinnitust on tõenäoline. Kui verejooks ei saa kontrollida, esmaabi emaka eemaldamine (hüsterektoomia) võidakse vajada.

Platsenta irdumise on sageli kiirabiauto, jättes teile aega valmistuda. Samas on võimalik, et teie tervishoiuteenuse osutaja võib märgata märke eelseisva irdumise enne eriolukorra areneb. Sõltuvalt kahtlustatakse raskust oma platsenta irdumise, siis võiks haiglasse ja jälgida – või võite lubatakse erakorralise operatsiooni pakkuda lapsele.

Kui sina ja laps viiakse haiglasse jälgimisele, siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmistuda Mis tulema, ja mida oodata oma arsti.

Kuigi sa oled haiglas

Kallimale võivad samuti aidata teil jälgida, teil on küsimusi oma arstiga, veendumaks, et ei unusta küsida midagi, mis on teile tähtis. Mõned põhilised küsimused võiksite nõu oma arsti hulka

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Näiteks

Kui teie tervishoiuteenuse osutaja kahtlustab platsenta irdumise, ta teeb füüsilist läbivaatust, et kontrollida emaka valulikkus või jäikus. Selleks, et aidata tuvastada võimalikke allikaid, vaginaalne verejooks, peate vereanalüüse või ultraheli.

Ajal ultraheli, kõrgsageduslike helilainete abil luuakse pilt emaka monitoril. See ei ole alati võimalik näha platsenta irdumise kohta ultraheli, aga.

See ei ole võimalik uuesti manustama platsenta, mis on eraldatud seina emakasse. Ravivõimalused platsenta irdumise sõltub asjaoludest

Sa ei saa otseselt takistada platsenta irdumise, aga saab vähendada teatud riskifaktoreid, mis muudavad platsenta irdumise tõenäolisem. Näiteks ei suitseta ega kasuta ebaseaduslike uimastite, nagu kokaiini. Kui teil on kõrge vererõhk, töötada oma tervishoiuteenuse osutaja kontrollima seisukorras.

Kui olete olnud mingit kõhu trauma – alates auto õnnetus, kukkumise või muu vigastuse – pöörduda koheselt arsti juurde, sest suurenenud riski platsenta irdumise ja muid tüsistusi.

Kui olete olnud platsenta irdumise ja kavandavad uut rasedust, rääkige oma arstiga, et näha, kas on mingeid võimalusi, kuidas oleks võimalik vähendada teise irdumise enne kavandades uuesti. Oodata oma tervishoiuteenuse osutaja hoolikalt jälgima teie seisundit kogu raseduse ajal.

külastada oma arsti