platsenta accreta

Platsenta accreta on tõsine raseduse seisund, mis tekib, kui veresooned ja mujal platsenta kasvada liiga sügavale emakaseina.

Tavaliselt platsenta eemaldub emaka seina peale sünnitust. Mis platsenta accreta, osaliselt või täielikult platsenta jääb kindlalt kinnitatud. See võib põhjustada tõsiseid verekaotuse pärast sünnitust.

On ka võimalik, et platsenta tungida lihaste emakas (platsenta increta) või kasvavad läbi emaka seina (platsenta percreta).

Platsenta accreta peetakse kõrge riskiga raseduse tüsistused. Kui platsenta accreta kahtlustatakse raseduse ajal, vajate tõenäoliselt varakult C-osa kohaletoimetamise järgneb kirurgilist eemaldamist emakas (hüsterektoomia).

Platsenta accreta põhjustab tihti mingeid märke või sümptomeid raseduse ajal – kuigi tupeverejooksud kolmandal trimestril on võimalik. Sageli platsenta accreta ajal avastatud rutiinse ultraheli.

Kui teil tekib verejooks tupest ajal oma kolmandal trimestril, pöörduge oma arsti poole kohe. Kui verejooks on raske pöörduda esmaabi.

Platsenta accreta arvatakse olevat seotud kõrvalekalded emaka limaskest, mis on tavaliselt tingitud löövet pärast C-osa või muud emaka operatsiooni. See võib lubada platsenta kasvab liiga sügavale emaka seina. Vahel siiski, platsenta accreta esineb anamneesis emaka operatsiooni.

Mida sa saad teha

Mida ootate oma arsti

Mitmed tegurid võivad suurendada riski platsenta accreta, sealhulgas

Platsenta accreta võib põhjustada tõsiseid tüsistusi, sealhulgas

enne operatsiooni

Kui teil on tupe verejooks ajal oma kolmandal trimestril, pöörduge oma arsti poole kohe. Kui verejooks on raske pöörduda esmaabi.

operatsiooni ajal

Sageli platsenta accreta kahtlustatakse pärast ultraheli juba raseduse ajal. Järelkohtumine visiit annab teile võimaluse teada seisukorras ja töötama välja plaani seda juhtida.

Enne oma ametisse, võiksite

Allpool on mõned põhilised küsimused küsida oma tervishoiuteenuse osutaja kohta platsenta accreta

Lisaks küsimustele olete valmis, ärge kartke küsida teiste küsimuste ajal oma ametisse – eriti siis, kui teil on vaja selgitamist või te ei saa aru midagi.

Teie tervishoiuteenuse osutaja on tõenäoliselt küsida mitmeid küsimusi, nagu

Kui teil on riskifaktorid platsenta accreta raseduse ajal – nagu platsenta osaliselt või täielikult katab emakakaela (platsenta previa) või eelmise emaka operatsioon – oma tervishoiuteenuse osutaja uurib hoolikalt siirdamiseks beebi platsenta.

Meetodid, mis aitavad diagnoosida platsenta accreta võib sisaldada

Kui teie tervishoiuteenuse osutaja kahtlustab platsenta accreta, ta töötab koos teiega töötada välja tegevuskava ohutult tarnida oma last.

Juhul kompleksne platsenta accreta, C-sektsioonis järgneb kirurgilist eemaldamist emakas (hüsterektoomia) võib osutuda vajalikuks. See protseduur, mida kutsutakse ka keisrilõikega hüsterektoomia, aitab vältida potentsiaalselt eluohtlik verekaotus, mis võib tekkida, kui osa või kogu platsenta endiselt kinnitatud pärast sünnitust.

Cesarean hüsterektoomia tuleks teha haiglas, mis on intensiivravi osakonda ja on varustatud käepide tüsistusi, nagu raske verejooks. Teie tervishoiu meeskond operatsioon võib sisaldada sünnitusabi kirurg, vaagna kirurg ja anestesioloog, samuti neonatoloogi ravida teie last.

Teie tervishoiuteenuse osutaja võib soovitada sõiduplaani C-osa ja hüsterektoomia juba nädal 34 raseduse vältimiseks plaanivälise avarii sünnitust.

Ajal C-osa, oma tervishoiuteenuse osutaja toob oma last läbi sisselõike kõhus ja teine ​​lõikus teie emakas. Pärast pakkuda oma lapsele, oma tervishoiuteenuse osutaja või teise liikme oma tervishoiu meeskond kaotab oma emakas – platsentaga ikka külge – et vältida tõsise verejooksu.

Pärast hüsterektoomia, sa ei pea enam võime rasestuda. Kui teil oli plaanis rasestuda tulevikus uuesti arutada võimalusi oma tervishoiuteenuse osutaja.

Harva emakas ja platsenta võidakse lasti jäävad puutumata, võimaldades platsenta lahustuda aja jooksul. Kuid selline lähenemine võib olla tõsiseid tüsistusi, sealhulgas

Lisaks piiratud uuringud näitavad, et naised, kes suudavad vältida hüsterektoomia pärast platsenta accreta on oht raseduse tüsistusi järgnevate raseduste, sealhulgas raseduse katkemist, enneaegset sünnitust ja korduvad platsenta accreta.

Kui olete huvitatud emaka kaitse, pidage nõu oma arstiga, kas see on võimalus teile. Kui jah, siis ta aitab teil kaaluma riskide ja kasu.

Kui teie tervishoiuteenuse osutaja kahtlustab, et sul on platsenta accreta, olete tõenäoliselt mures, kuidas teie haigus mõjutab teie tarne, beebi ja võimalik, et teie võimet rasestuda tulevikus.

Et leevendada oma ärevust

külastada oma arsti