pioglitasooni

Pioglitasoonvesinikkloriid võivad põhjustada või süvendada südamepuudulikkuse. Monitor patsientide sümptomite südamepuudulikkuse ravi alustamisel või annuse suurendamisel. Kui sellised nähud ja sümptomid südamepuudulikkuse arendada, hallata vastavalt kehtivatele standarditele vastavat hooldust ja kaaluda ravi lõpetamist või annuse vähendamist. Pioglitasoonvesinikkloriid ei ole soovitatav patsientidel, kellel on sümptomaatiline südamepuudulikkus ja on vastunäidustatud kehtestatud NYHA III või IV klassi südamepuudulikkus.

Kasutab pioglitasooni

Ravimite klassi: diabeedi

Keemiline Klass: tiasolidiindioon

pioglitasoon on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Pioglitasooni järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon pioglitasooni või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju pioglitasooni lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga pioglitasooni eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus on vanusega seotud südamehaiguste, mis võivad vajada annuse jaoks pioglitasooni saavatel patsientidel.

Enne Kasutades pioglitasooni

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate pioglitasoon, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades pioglitasooni tahes järgmine ravimid ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades pioglitasooni mõnda järgmistest ravimitest võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada pioglitasooni kasutamisel. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke pioglitasooni ainult arsti juhiste järgi. Ärge kasutage rohkem see, ärge kasutage seda sagedamini, ja ei kasuta seda kauem, kui arst on tellitud.

Hoolikalt jälgida spetsiaalse dieedi oma arsti saatis sulle. See on kõige olulisem osa kontrollida oma diabeet ja aitab ravimit tööd korralikult. Samuti kasutada regulaarselt ja test veresuhkru või uriinis vastavalt juhendile.

pioglitasooni peaks tulema koos ravimi juhendis. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Tablette võib võtta koos toiduga või ilma.

Annus pioglitasooni puhul erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmised doosid pioglitasooni. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse pioglitasooni, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et pioglitasooni töötab korralikult. Vere- ja uriinianalüüsid võib olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Õige kasutamine pioglitasooni

Teatud naistel võib olla suurenenud risk raseduse ajal pioglitasooni. Kui teil on olnud probleeme ovulatsiooni ja oli menstruaaltsükli varem, pioglitasoon võib põhjustada ovulatsiooni. See võib suurendada oma võimalusi rasestumise. Kui olete fertiilses eas naistel, siis tuleb arutada rasestumisvastaseid võimalusi oma arstiga.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil esineb valu rinnus; õhupuudus; liigse käte, randmete, pahkluude või jalgade või kui te kiiresti kaalus juurde. Need võivad olla sümptomid tõsine südamehaigus.

Kui teil on kõhuvalu või kõhuvalu; tume uriin, isutus iiveldus või oksendamine, ebaharilik väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk, pidage nõu oma arsti kohe. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

Pöörduge kohe arsti poole, kui ähmane nägemine, nägemise vähenemine, või mis tahes muud nägemishäired tekib, kui olete pioglitasooni. Arst võib teil oma silmad üle kontrollida silmaarsti (silmaarsti).

pioglitasooni võib suurendada luumurdude tekkeriski naistel. Küsige oma arstilt, kuidas hoida oma luud tugevad, et aidata vältida luumurde.

pioglitasooni võib suurendada oma riski põievähi kui te võtate seda rohkem kui 12 kuud. Rääkige oma arstile, kui teil on veri uriinis; sage, tugev või suurenenud tung urineerida; valulik urineerimine või valu tagasi, alakõhus või mao.

On väga oluline hoolikalt jälgida mingeid juhiseid oma arstiga

pioglitasoon ei põhjusta hüpoglükeemiat (madal veresuhkru tase). Kuid madal veresuhkru tase võib juhtuda, kui sa edasi lükata või jäta eine või suupiste, kasutada rohkem kui tavaliselt, juua alkoholi, ei saa süüa, sest iiveldus või oksendamine, või võtta pioglitasooni ja teist tüüpi diabeedi ravim. Sümptomid madala veresuhkru tuleb ravida, enne kui nad viia teadvuse kaotuseni (kulgeb läbi). Erinevad inimesed tunnevad erinevaid sümptomeid madala veresuhkru. On oluline, et te õppida, millised sümptomid madala veresuhkru siis tavaliselt on nii, et saate seda ravida kiiresti.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal pioglitasooni

Hüperglükeemia (kõrge veresuhkur) võib tekkida, kui te ei võta piisavalt või jätke annus ravimit, söövad või ei järgi oma söömisharjumused, on palavik või infektsioon, või ei kasuta nii palju kui tavaliselt.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

pioglitasooni kõrvaltoimed

pioglitasooni

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Diabeet tüüp 2 metformiin, aspartinsuliinist, glipisiidravi, Januviaga, glimepiriidi, Victoza’ga, Lantus, gliburiidi, Invokana, Tradjenta, GLUCOPHAGE Janumet’is Actos, Levemiri Novolog, Humalog, amarüül, Farxiga, ONGLYZAga, Welchol, GLUCOTROL, Trulicity sitagliptiin , Bydureon, Jardiance