pilonidal tsüst

Pilonidal (pie-low-NIE-dul) tsüst on ebanormaalne tasku nahas, mis tavaliselt sisaldab juuste ja naha praht. Pilonidal tsüst on peaaegu alati asub tailbone ülaosas lõhki tuharad.

Pilonidal tsüstid tekivad tavaliselt siis, kui juuksed läbistab nahka ja siis muutub varjatud. Kui pilonidal tsüst nakatub, tulemuseks mädanik on tihti väga valus. Tsüst võib tühjendada läbi väikese sisselõike või kirurgiliselt eemaldada.

Pilonidal tsüstid kõige sagedamini esinevad noored mehed, ja probleem on kalduvus korduda. Inimesed, kes istuvad pikema aja vältel, nagu veoautojuhid, on suurem risk haigestuda pilonidal tsüst.

Kui see on nakatunud, et pilonidal tsüst muutub paistes mass (abstsess). Märgid ja sümptomid nakatunud pilonidal tsüst hulka

Kui märkate või sümptomid pilonidal tsüst, pöörduge arsti poole. Ta võib diagnoosida tingimus uurides kahjustus.

Täpne põhjus pilonidal tsüstid ei ole selge. Kuid enamik pilonidal tsüstid näivad olevat põhjustatud lahtised karvad et tungida läbi naha. Hõõrdumine ja surve – naha hõõrdumisest vastu nahka, kitsad rõivad, jalgrattasõit, pikka istudes või samalaadsed tegurid – sundida juuksed maha naha sisse. Vastates juuksed nagu võõrkeha, keha loob tsüst ümber juuksed.

See selgitus moodustab harva pilonidal tsüstid, mis ilmnevad kehaosadega peale lähedal tailbone. Näiteks juuksuri-, koer Groomers ja lambad shearers töötanud pilonidal tsüstid nahka sõrmede vahel.

Millal näha arsti

Mida sa saad teha

Teatud tegurid võivad muuta teid vastuvõtlikud pilonidal tsüstid, nagu

Kui krooniliselt nakatunud pilonidal tsüst ei ravita korralikult, siis võib veidi suurenenud risk nahavähi tüüp nimega lamerakuline kartsinoom.

Mida ootate oma arsti

Sa oled tõenäoliselt alustada nähes oma esmatasandi arsti. Mõningatel juhtudel, kui helistate luua kokkusaamine, siis võib nimetatud koheselt dermatoloog või kirurg.

Enne oma ametisse, võid kirjutada nimekiri, mis vastab järgmistele küsimustele

Arst võib paluda teil mitmeid küsimusi, sealhulgas

Esialgne ravi nakatunud pilonidal tsüst on tavaliselt menetlust, mida saab teostada oma arsti kabinetti. Pärast nüristava ala süsti arst teeb väikese sisselõike äravoolu tsüst. Kui tsüst kordub, mis juhtub sageli, võite te vajada ulatuslikumaid kirurgilist protseduuri, mis eemaldab tsüst täielikult.

Pärast operatsiooni võib arst valida

Haava hooldus on väga oluline pärast operatsiooni. Arst või õde manustab teile üksikasjalikke juhiseid selle kohta, kuidas muuta sidemed, mida oodata normaalse paranemisprotsessi ja kui helistada arstile. Võib ka olla, et raseerida ümber kirurgilise haava, et vältida karvade sattumist haava.

Et vältida pilonidal tsüstid, proovige

Kui olete olnud pilonidal tsüstid varem, võiksite regulaarselt raseerida piirkond või kasuta karvaeemaldustooted vähendada kordumise oht.

külastada oma arsti