Perioodid: kas ma pean arsti?

Dr Laura Cassidy, günekoloog ja günekoloog selgitab, mis on normaalne ja mis mitte oma menstruatsiooni.

Perioode kestab umbes kolm kuni seitse päeva. Keskmine menstruaaltsükli kestvus 28 päeva, kuigi see on normaalne tsükli jooksul, mis on lühem või pikem kui see.

Naiste perioodidel võib muutuda. See ei tähenda tingimata, seal on tõsine probleem, kuid see ei vaja kontrollida.

Et saada abi, naised peaks minema, kus nad tunnevad kõige mugavam, “ütleb dr Cassidy.” See võiks olla ka naine kliinikus, üldine praktika või kogukonna rasestumisvastase kliinikus.

vastamata perioodid

Kadunud aja jooksul võib see tähendada, et olete rase. Kui te unustate jooksul ja olete seksinud, teha rasedustesti, et teada saada.

“Kui sa ei ole rase ja te jätate kahe või kolme perioode, pöörduda arsti poole,” ütleb dr Cassidy. Paljude naiste jaoks vastamata perioodidel on tingitud ärritunud hormoone, ja te võib vajada abi.

Ei saa olla muud põhjused vastamata perioodidel mõned naised, sealhulgas

“Kui oled käinud antibeebipillid pikka aega, siis võib menstruatsioon vahele aeg-ajalt. See ei ole eriti oluline, “ütleb dr Cassidy. Teatud tüüpi rasestumisvastaseid vahendeid, nt rasestumisvastaste süsti ja ESS (emakasisese süsteemi) nimetatakse Mirena, võib katkestamist kokku.

See ei ole ebatavaline, et naised läheneb menopausi vahele jätta perioode, kui ovulatsiooni muutub vähem regulaarselt. Keskmine vanus menopausi 50 kuni 55, aga see on võimalik, et mõned naised on varajane menopaus teismeeas, 20s või 30s (vt Varajane menopaus: tõeline lugu).

Loe menopausi.

Verejooks perioodide vahel või pärast seksi

Naised, kelle perioodide lõpetada enne nad 45 või kes on veel verejooks, kui nad on üle 55 aasta vana, peaks arstiabi.

Kui teil verejooksu perioodide vahel või pärast seksi, saada see möllitud professionaalne, sest see võib olla infektsiooni tunnus, ebanormaalne emakakaela või harvadel juhtudel, vähk.

“Kui verejooksu perioodide vahel või pärast seksi, võib esineda mõningaid kõrvalekaldeid, emakakael,” ütleb dr Cassidy.

Ebanormaalsuste võib olla kahjutu – näiteks polüübid – või nad võivad olla tingitud nakkusest nagu klamüüdia.

Uuri, mis põhjustab verejooksu perioodide vahel.

Järsud perioodi muudatused

Kui te olete mures, oma kogukonnas rasestumisvastase kliinikus, seksuaaltervise kliinikus või urogenitaalne (GUM) kliinikus saab nõu, testimist ja ravi. Leia oma kohaliku seksuaaltervise kliinikus.

Mõnikord, võttes väikeses annuses rasestumisvastased tabletid võivad põhjustada verejooksu perioodide vahel. Seda saab korrigeerida muutes pillid. Uuri erinevate rasestumisvastaste vahendite.

Riiklik emakakaela sõeluuring programm on skeem, mille eesmärk on tuvastada kõrvalekaldeid emakakaela, mis võivad põhjustada vähki, kui ravimata. Naised vanuses 25-49 pakutakse sõelumine iga kolme aasta tagant. Naised vanuses 50 kuni 64 pakub seda iga viie aasta järel.

Kui teie perioodide äkki muutus – näiteks need muutuvad raskemaks või enam – küsida nõu tervishoiutöötaja. See on eriti oluline, et naised üle 40.

“Enamiku naiste alla 40 veidi menstruaaltsükli need sümptomid ei ole põhjust tõsiseks,” ütleb dr Cassidy.

Aga kui perioode muutunud palju raskem naistel üle 40, või kui nad on kestnud või kelle ettearvamatu veritsus, tuleb seda uurida.

Muutused naiste üle 40 võib seostada endomeetriumivähk, emakakaela- või endomeetriumi polüübid või vähieelne seisund (hüperplaasia), mida saab ravida, kui püütud varem.

Verejooks pärast menopausi

Kui teil on verejooks pärast menopausi, pöörduda arsti poole kiiresti. “Pärast naine on olnud aastas ilma perioodid, et ta ei peaks veritsema,” ütleb dr Cassidy. “Kui te seda teete, nõu kohe. Ärge oodake, et näha, kas see juhtub uuesti.

Loe ühe naise kogemus verejooks pärast menopausi.

Mõned naised HAR kontrollida menopausi sümptomeid on veritsus või määrimine. See sõltub sellest, millist tüüpi HRT te kasutate. Kui te võtate tsüklilise või järjestikune, ettevalmistamise, siis pead regulaarselt perioodi tüüpi verejooksu, mida tuntakse vereeritust. Vaata arstile, kui te märkate veritsust vahel tühistamise veritseb, kas see juhtub pärast seksi või mis tahes muul ajal.

Kui te võtate pidev kombineeritud preparaati, siis ei ole regulaarne verejooksu, kuid võite märgata määrimine. Dr Peter Bowen-Simpkins, konsultant günekoloog ja ekspertarst heategevuseks heaolu Naised, ütleb: “Naised võttes pidev kombineeritud HAR on periood-vabad, kuid kuni 50% naistest võib olla tühiseid määrimine esimesel aastal pärast otsuse tegemist. Kui see määrimine on püsiv või raskem kui lihtsalt määrimine, siis tuleb teatada kohe oma arstile. ”

Kui te lülituda tsükliline pidev kombineeritud hormoonasendusravi ning märkate veritsust, siis tuleb lõpetada. “Sellises olukorras, mida on vaja, et naasta järjestikune ettevalmistamisel ning teatama mis tahes ebasoovitavad verejooks, kui see aset leiab,” ütleb dr Bowen-Simpkins.

Uuri eneseabi meetodeid, mis aitavad teil toime tulla menopausi.

On loomulik, et on tupevoolus (eritised), ja see on normaalne, et heakskiidu muuta menstruaaltsükli ajal.

“Selge või kreemjas valge heakskiidu on normaalne ja tihti teeb kergelt kollakas plekke aluspesu,” ütleb dr Cassidy. Umbes Ovulatsiooni heakskiidu muutub veniv, natuke nagu toores munavalge.

Vooluhulk päevade ajal

Vaata arsti, kui teil on heakskiidu see on roheline, Verine või lõhnad, kuna see võib olla infektsiooni tunnus.

Loe artikleid perioode.

Menstruaaltsükli: animatsioon

Teenused lähedal

teenused

menopausi

asukoht

viljakus

Uuri HRT, varajane menopaus, toetades oma partneri ja kuidas sellega toime tulla sümptomid

rasestumise

Uuri ravi ja toetada saadaval, kui teil on viljakuse probleeme

Menstruaaltsükli

Kuidas ja millal rasedus juhtub, ja mis teeb beebi poiss või tüdruk

Uuri menstruaaltsükli perioode, mis on normaalne, PMS ja viljakus