perimenopausi sümptomid

Ebaregulaarne menstruatsioonitsükkel. Kuna ovulatsiooni muutub ettearvamatu, kui kaua perioodide vahel võib olla pikem või lühem, oma voolu võib olla kerge kuni raske, ja sa võid mingi perioodi jooksul. Kui teil on püsiv muutus seitsme päeva või rohkem pikkuses oma menstruaaltsükli, siis võib alguses Perimenopausi. Kui teil on ruumi 60 päeva või rohkem perioodide vahel, olete tõenäoliselt lõpus Perimenopausi.; Kuumad hood ja unehäired. Paljud naised kogevad kuumahood perimenopausi ajal. Intensiivsus, kestus ja sagedus erinev. Unehäired on sageli tingitud kuumahood või öine higistamine, kuid mõnikord magada muutub oska ka ilma nendeta.; Meeleolumuutused. Mõned naised kogevad meeleolumuutused, ärrituvus või suurenenud risk depressiooni perimenopausi ajal, kuid põhjusest need sümptomid võivad olla une katkemise põhjuseks kuumahood. Meeleolu muutused võivad olla põhjustatud ka faktoritega põhjustada hormonaalsed muutused Perimenopausi.; Tupe ja põieprobleemid. Kui östrogeeni taset vähendada teie tupe kudede võib kaotada määrimine ja elastsust, muutes vahekord valulik. Madal östrogeeni tase võib lahkuda sa kergemini uriini või vaginaalne infektsioon. Loss kudede toonust võib aidata uriinipidamatuse., Vähendada viljakust. Kuna ovulatsiooni muutub ebaregulaarne, teie võimet kujutada väheneb. Kuid nii kaua, kui sul on perioode, rasedus on veel võimalik. Kui soovite vältida rasedust, kasutada rasestumisvastaseid kuni olete olnud perioode 12 kuud.; Muutused seksuaalse funktsiooni. Perimenopausi ajal, seksuaalset erutust ja soovi muutuda. Kuid enamik naisi, kes olid rahuldav seksuaalne intiimsus enne menopausi, see jätkub tõenäoliselt läbi perimenopausi kaugemale.; Luu. Väheneva östrogeeni tase, hakkate kaotada luu kiiremini kui asendada see, suurendades oma osteoporoosi risk – haigus, mis põhjustab habras luud.; Muutuvad kolesteroolitaset. Vähenev östrogeeni tase võib põhjustada ebasoodsad muutused veres kolesterooli taset, sealhulgas suurenenud madala tihedusega lipoproteiin (LDL) kolesterooli – “halb” kolesterool – mis aitab suurenenud risk südamehaiguste. Samal ajal, kõrge tihedusega lipoproteiin (HDL) kolesterooli – “hea” kolesterooli – langused paljud naised vananedes mis samuti suurendab südamehaiguste riski.

Millal näha arsti

Ajal perimenopausal perioodi mõned väikesed – ja mõned mitte-nii-peen – organismis muutused võivad tekkida. Mõned asjad, mida võiksid kogeda hulka

Mõned naised pöörduda arsti poole oma perimenopausal sümptomeid. Aga teised kas talu muudatusi või lihtsalt ei koge sümptomid rasked, et vajavad tähelepanu. Kuna peent sümptomid võivad ilmneda järk-järgult, ei pruugi te aru, algul, et nad kõik on ühendatud sama asi – tõusude ja östrogeeni ja progesterooni, teine ​​oluline naissuguhormooni.

Kui teil tekivad sümptomid, mis segavad teie elu või heaolu, nagu kuumahood, meeleolu või muutused seksuaalse funktsiooni, mis puudutavad teid, pöörduge arsti poole.