perikardiit sümptomid

Sharp, piercing valu rinnus üle keskus või vasakul pool rinnus, õhupuudus, kui lamava; südamepekslemine; väike palavik; üldine nõrkusetunnet, väsimus või iiveldus, köha, kõhuvalu või jala turse

Millal näha arsti

Äge perikardiit kestab tavaliselt vähem kui paar nädalat. Krooniline korduva perikardiit on kahte tüüpi, kaasa arvatud lakkamatu tüübile, mis toimub kuue nädala võõrutamist ravi ägeda episoodi ja vahelduva tüübile, mis toimub kuue nädala pärast.

Kui teil on äge perikardiit, kõige tavalisem sümptom on terav, torkiv valu rinnus rinnaku taga või vasakul pool rinnus. Kuid mõned inimesed äge perikardiit kirjeldada oma valu rinnus nagu tuim, valutavad või surve moodi asemel, ja erineva intensiivsusega.

Valu äge perikardiit võivad liikuda oma vasaku õla ja kaela. Sageli tugevneb kui köha, lamada või hingata sügavalt. Istuvad üles ja ettepoole kaldub sageli leevendada valu. Kohati võib olla raske eristada perikardi valu valu, mis tekib südameatakk.

Krooniline perikardiit seostatakse tavaliselt krooniline põletik ja võib põhjustada vedeliku kogunemine ümber südame (perikardiefusiooniga). Kõige tavalisem sümptom kroonilise perikardiit on valu rinnus.

Olenevalt sümptomeid perikardiit võivad sisaldada mõningaid või kõiki järgmisi

Pöörduda arsti poole, kui teil tekivad uued sümptomiteks on valu rinnus.

Paljud sümptomeid perikardiit sarnanevad teiste südame- ja kopsuhaigused. Mida varem sa hinnatakse, seda kiiremini võite saada õige diagnoos ja ravi. Näiteks, kuigi põhjus ägeda valu rinnus võib olla perikardiit, algne põhjus võis olla südameinfarkti või tromb kopsu (kopsuemboolia).