Pediatric toetava raviga

Märkus: informatsiooni kasvuks ja arenguks ning kooli ja õppimise küsimustes lisatakse sellele kokkuvõte tulevikus.

Enamik lapsi vähk on ravitav. Iga patsient on erinevad ja vähi tüübist, lapse vanusest ja muudest teguritest mõjutavad ka veepuhastusvahendina. Vähiravi noortel patsientidel võib põhjustada soovimatuid kõrvaltoimeid ja muid probleeme ajal ja pärast ravi. Varajane vähi sümptomid ja milline kõrvaltoimetest ravi aitab patsiendil end paremini, jääda tugevam ja toime tulla elu pärast vähki. Toetav hooldus parandab patsiendi füüsilist, psühholoogilist, sotsiaalset ja vaimset elukvaliteeti.

Toetavat ravi antakse igas vanuses lastele, sealhulgas imikutele, lastele, noorukitele ja noortele täiskasvanutele.

Vähk lastel ja noortel täiskasvanutel on erinev vähk, mis arendab hilisemas elus. Lapsepõlv vähk tavaliselt ei käitunud täiskasvanud vähk ja ei kohelda samamoodi

Üldiselt ravi lapsepõlve vähi kasutada suuremaid annuseid keemiaravi ja kiiritusravi kui kasutatakse täiskasvanutel. Nende ravi võib anda ka lühema aja jooksul kui täiskasvanutel. Seda seetõttu, et lapsed saavad intensiivsem ravi (suuremate annuste manustamine kestab lühemat aega) kui täiskasvanud saavad enne tõsiste kõrvaltoimete ilmnemisel.

Mõned soovimatuid kõrvalmõjusid vähiravi rohkem kahju lastele kui nad teevad täiskasvanutele. Seda seetõttu, et laste kehad ikka kasvab ja areneb, nii vähi ja selle ravi on tõenäoliselt mõjutavad arengumaid elundeid.

Kemoteraapia kõrvaltoimete ja kiiritusravi võib juhtuda kohe või nädalaid või aastaid pärast ravi. Vähiravi võib mõjutada ka lapse kasvu või põhjustada teise vähi teket. Probleemid, mis ilmuvad nädala või aasta pärast ravi nimetatakse hilja mõju. Kuna võimalik hilja mõju, lapseeas vähi üleelanute vaja eluaegse järelkontrolli. (Vt kokkuvõtet Late ravi tulemuste kohta Childhood Cancer lisainformatsiooni).

Liigid toetusravi anda lastele võib erineda nendest, mida kasutatakse täiskasvanutel. Näiteks teatud ravimid, mida kasutatakse sümptomite kontrollimiseks täiskasvanutel ei pruugi olla ohutud lastele.

Ravi ja toetav ravi on erinev eri vanuserühmades ja muutub laps kasvab ja areneb. Sest mõned kasvajad, prognoos (võimalus taastamine) ja hilinemise oht mõju sõltub osaliselt lapse vanusest ajal diagnoosimiseks või raviks. Vaata CureSearch rohkem infot ravi ja toetust erinevatele vanuserühmadele.

Isegi kasvajad, laps ikkagi läheb kooli, veeta aega koos sõprade ja perega ja nautida mitmeid tegevusi, mis olid osa elust enne vähki. Lapse pere- ja sõbrad võivad olla suured. Lisaks vanemad, vennad, õed ja paljud teised võivad olla tihedalt seotud lapse igapäevaelu. See hõlmab vanavanemad, tädid, onud, nõod, õpetajad, koolikaaslased ja sõbrad. Igaüks lapse pere- ja sõbrad mõjutavad lapse vähi diagnoosimise ja ravi ning võimalikud kõrvaltoimed ravi.

Alla 18-aastased ei ole seaduslik õigus teha oma otsuseid ravi kohta. Vanemate või hooldajatega seaduslikult teha neid otsuseid nende eest. Otsused ravi võib olla keeruline, sest sellest. On eetilise probleemi informeeritud nõusoleku (protsessi annavad teavet võimaliku töötlemise ja riske ja kasu, enne ravi otsused tehakse). Ravis lapsed, vanemad on teadlikud ja otsustada, kas anda luba raviks. Kui vähegi võimalik, see on parim, et laps olla kaasatud ning nõustub otsuseid ravi.

Vähiravi stressi lapsele ja perele. Siiski on uuringud näidanud, et enamik lapsi kasvajaid ravitud ja lastele, kes on pikaajalise ellujäänute vähi, on paar tõsist psühholoogilised probleemid.

Alguses ravi, kui laps on tihti haiglas, on tavaliselt kõige stressirohke lapsele ja perele. Laps võib olla mures kodust eemal ja saavad uue ravi. See ärevus väheneb tavaliselt aja jooksul. Uuringud on näidanud, et üldiselt, laste ravida vähki ei ole erinevused teistest lastest enesehinnang, lootus, depressioon, ärevus, või üksinduse.

Lapsed, kes on palju tuge oma pere on vähem tõenäoline on probleeme reguleerimist.

Mõned tegurid, mis võivad suurendada riski sotsiaalse, emotsionaalse või käitumisprobleemide hulka

Mõned uuringud on näidanud, et füüsiline ja emotsionaalne pinge, mis on seotud vähi ja selle ravi võib põhjustada vaimse tervise probleeme teatavates lapsepõlve vähi üleelanute. Need probleemid on depressioon, mis vajab ravi ning võib viia enesetapuni. Depressiooninähte sisaldama järgmisi

Vaata toetava raviga kokkuvõte lisateavet Depressioon lastel.

Drugs nimetatakse SSTI-sid (selektiivsed serotoniini tagasihaarde inhibiitorid) on näidanud, et vähendada depressiooni noortele. SSRI-d on tavaliselt vähe kõrvaltoimeid, kuid need võivad põhjustada suitsiidimõtted või tegevusi noortele (lastele, noortele ja noortele täiskasvanutele). Food and Drug Administration (FDA) on hoiatanud, et noored vanuses kuni 25, kes kasutavad SSRI-d tuleb jälgida tähelepanelikult märke, et depressioon süveneb, eriti enesetapumõtted või käitumine. Hoolikas jälgimine on eriti oluline esimese nelja kuni kaheksa nädalat kestnud ravi. Patsient, perekonna ja tervishoiuteenuse osutaja peaks arutama riskide ja kasu SSTI-sid depressiooni raviks.

Kõrvaltoimed SSRI ei ole uuritud lastel, noorukitel ja noortel täiskasvanutel vähki.

Järelkontroll vähi ravi võib anda vähiravi arsti või peamine teenuseosutaja, nagu perearst. Oluline on, et regulaarne vaimse tervise läbivaatused olla osa sellest järelravi. Patsient, kes näitab depressiooni märke või muud vaimse tervise probleemid ajal järelravi võib nimetada terapeut või muud vaimse tervise spetsialisti. Paljud ellujäänud saada abi terapeudid, kes on eksperdid, et aidata inimesi, kes on toibumas vähki.

Diagnoositi eluohtlik haigus ja said ravi on sageli traumaatiliste. See trauma võib põhjustada rühma sümptomeid nimetatakse post-traumaatiline stressihäire (PTSD). PTSD on määratletud kui teatud sümptomid pärast stressirohket sündmust, mis on seotud surma või surma ähvardust, tõsiseid vigastusi või ohustada ennast või teisi.

Inimesed, kes on üle elanud väga pingelistes olukordades, näiteks sõjalise võidelda või loodusõnnetused, võib ka PTSD. PTSD võib mõjutada vähi üleelanute järgmisel viisil

Pere probleeme, vähe või üldse mitte sotsiaalset tuge pere või sõpradega ja stress mis ei ole seotud vähi võib suurendada võimalusi arvestades PTSD.

Kuna vältida kohti ja inimeste ühendatud vähk on osa PTSD, ellujäänud PTSD ei pruugi saada ravi, mida nad vajavad.

Lapsepõlv vähi üleelanute, kellel on diagnoositud PTSD on tõenäolisem, et on depressioon ja on raskusi ühiseid aspekte nooruses, nagu teevad koolis hästi, osalevad ühiskondlikus tegevuses ning jõuda karjääri.

Lastel ja teismelistel vähi sümptomid PTSD ravi ajal võib tekkida või pärast ravi lõppu. Need, kes tunnevad väga kindel oma haiguse ja tulevikus võib olla tõenäolisem on PTSD sümptomeid. Vanemad ja õed-vennad (õed ja vennad) lapsepõlve vähi üleelanute on ka suur risk PTSD.

Oluline on, et vähk kannatanutele ja nende perekondadele saada teavet võimalike psühholoogilisi mõjusid vähki kogemusi ja umbes varakult sümptomite ravi PTSD.

Järelkontroll vähi ravi võib anda vähiravi arsti või peamine teenuseosutaja, nagu perearst. Oluline on, et regulaarne vaimse tervise läbivaatused olla osa sellest järelravi. Patsient, kes märke PTSD või muud vaimse tervise probleemid ajal järelravi võib nimetada terapeut või muud vaimse tervise spetsialisti. Paljud ellujäänud saada abi terapeudid, kes on eksperdid, et aidata inimesi, kes on toibumas vähki.

Vanemad tunnevad suurt stressi, kui nende laps on diagnoositud eluohtlik haigus. Aja jooksul taseme stressi võib vähendada. Iga perekond mõjutab omal moel ja erineva pereliikmed reageerivad erinevalt.

Teatud tegurid võivad suurendada perekonna tasemel stressi

Kogu pere tuleb kohaneda muutustega rutiin nagu vanemad toime tulla lapse ravi, otsida infot ning proovida ka hoolitseda vennad ja õed. Vanemate tähelepanu on keskendunud lapse vähki.

Vennad ja õed vähihaige vajavad abi, et tulla toime oma tundeid ärevus, üksindus ja hirm .; Vennad ja õed, kes on luuüdi (tüviraku) rahastajat vähihaige võib olla ärevus. Õed, kes ei ole luuüdi võib olla kooliga seotud probleemid.

Kuigi stress-ga seotud sümptomid on levinud õed-vennad lapsepõlves vähihaigetel, nad mõnikord aru, et nende kogemused on teinud neile rohkem kaastundlik ja et vähk kogemus on viinud nende pere lähendada.

Vanemad, kes töötavad ja kellel on perekonna, sõprade ja tervishoiu meeskond on tavaliselt madalam stressi ja tunnevad end positiivselt meelestatud oma lapse kogemus. Sotsiaalne toetusprogramme, näiteks tugirühmade ja suvelaagrid, aitab vendi ja õdesid toime tulla haiguse kergemini.

Kuigi uue ja parema ravi on suurenenud võimalused ravida või vähendamine, teatud tüüpi lapsepõlve vähi ei allu. Kui laps vähk ei parem ega tagasi tuleb, vanemad ei pruugi olla kindel, kas jätkata ravi ning kui jah, siis milliseid.

Vanemad, kes on lapse hooldamine lõpus elu vaja palju toetust, mis hõlmab pereliikmete ja lapse tervishoiu meeskond. Tervishoiu meeskond aitab vanematel mõista, kuidas erinevat tüüpi ravi võib mõjutada oma lapse elukvaliteeti. Vanemad peavad otsustama, kas nad tahavad, et nende laps jätkaks saada ravi, isegi kui see ei ole tõenäoline, et mõjutada vähki. Samuti peavad nad otsustama, kas nad tahavad, et nende laps osaleda otsuseid lõpuks kõrvaldatud ravi.

Vanemad on teatanud, et nad leiavad kõige toetust vähiravi arstid

Mõned meditsiini keskused, mis on spetsialiseerunud vähi laste eest hoolitsemine on teenused, mis aitavad koos leevendavat ja kasutuselt kõrvaldatud ravi. Need tugiteenused võib sisaldada

Muud teenused, mis on kasulik, kuid võib olla raskem leida hulka

Isegi siis, kui leevendavat ravi ja kasutuselt kõrvaldatud ravi tugiteenused ei ole kättesaadavad, vähiravi arstid on võimalik soovitada muid võimalusi vanemad. Kui vanematel on kodu tervishoiu toetust, paljud suudavad planeerida ja anda oma lapsele otsa kõrvaldatud ravi kodus. See võib olla järgmisi positiivseid mõjusid

Kui laps hakkab täis saama elu lõpuni, et kogu pere vajab kaastundlik meditsiini-, vaimne, emotsionaalne ja praktiline tugi. See hõlmab järgmisi abi

Hea lõpus kõrvaldatud ravi on ravi ja toetust, mis põhineb erivajadustega lapse ja perekonna ning parandab nende elukvaliteeti.

Vt kokkuvõtet viimastel päevadel Elu

See vähi andmete kokkuvõttes on praeguse informatsiooni toetav ravi seotud küsimusi ravi lastel ja noorukitel. See eesmärk on teavitada ja aidata patsientidel, peredele ja hooldajatele.

Toetav ja palliatiivne toimetus.

Kliiniline uuring on uuring vastata teaduslik küsimus, nagu kas üks ravi on parem kui teine. Uuringud põhinevad varasematel uuringud ja õpitust laboris. Iga kohtuprotsessi vastab teatud teaduslikke küsimusi, et leida uusi ja paremaid viise, kuidas aidata vähihaigetel. Ravi ajal kliiniliste uuringute andmed on kogutud mõjude kohta uut ravi ja kui hästi see töötab. Kui kliinilise uuringu tulemusel selgus, et ravi on parem kui üks praegu kasutusel uus ravi võib muutuda “standard”. Patsiendid võivad mõelda osalevad kliinilises uuringus. Mõned kliinilised uuringud on avatud ainult patsientidel, kes ei ole alustatud ravi.

Toetav ja palliatiivne toimetus. Pediatric toetava raviga. Bethesda, MD: / tüübid / lapsepõlve-vähk / lastel-Hooldus-. . [PMTD: 26389483]