patellofemoral valu sündroom haigus

Patellofemoral (tel-tel-o-FEM-uh-juh) valu sündroomi on valu ees oma põlve, ümber oma põlvekedra (põlvekeder). Mõnikord nimetatakse “jooksja põlve,” see on rohkem levinud, kes osalevad spordis, mis hõlmavad joostes ja hüpates.

Põlve valu tihti suureneb, kui sa jooksed, kõndida trepist üles ja alla, istuda pikka aega, või kükitama. Lihtne ravi – näiteks puhata ja jää – sageli aidata, kuid mõnikord füsioteraapia on vaja leevendada patellofemoral valu.

Sümptomid

Patellofemoral valu sündroom põhjustab tavaliselt tuim, valulikkuse ees oma põlve. See valu võib suureneda, kui sa

Kõnni trepist üles ja alla; Põlvitavad või kükitama; Istu painutatud põlve pikka aega

Kui põlvevalu ei parane mõne päeva jooksul, pöörduge arsti poole.

Arstid ei ole kindel, mida põhjustab patellofemoral valu sündroom, kuid see on seotud

Faktorid, mis võivad suurendada teie risk hulka

Liig. Jooksmine või hüpped spordi paneb korduva stressi oma põlveliigese, mis võib põhjustada ärritust all põlvekedra .; Lihaste tasakaalustamatuse või nõrgad küljed. Patellofemoral valu võib tekkida, kui lihased ümber puusa ja põlve ei hoia põlvekedra õigesti reguleeritud. Sissepoole liikumine põlve ajal kükitama ei leitud olevat seotud patellofemoral valu .; Vigastus. Trauma et põlvekedra, nagu nihestus või luumurd, on seostatud patellofemoral valusündroom .; Kirurgia. Põlveoperatsiooni, eriti remondi eesmise ristatisideme kasutades oma põlvekedra kõõluse transplantaat, suureneb risk patellofemoral valu.

Arst küsib oma ajalugu põlve probleeme ning vajutada valdkondades oma põlve ja viige jalg erinevaid seisukohti, mis aitab välistada muud tingimused, mis on sarnane märke ja sümptomeid.

Age. Patellofemoral valu sündroom mõjutab tavaliselt noorukitel ja noortel täiskasvanutel. Põlve probleeme eakama elanikkonna sagedamini tingitud artriit .; Sugu. Naised on kaks korda tõenäolisemalt kui mehed on arendada patellofemoral valu. See võib olla, sest naise laiem vaagen suurendab nurk, mille luud põlveliigese kohtuvad .; Teatud sport. Osalemine jooksmine ja hüppamine spordi panna ekstra rõhku oma põlvi, eriti kui teil suurendada oma väljaõppe taset.

põhjuste

Et aidata põhjuse kindlaks oma põlvevalu, võib arst soovitada pildistamine testid nagu

Ravi patellofemoral valu algab sageli lihtsaid meetmeid. Puhka põlve nii palju kui võimalik. Vältida või muuta tegevusi, mis suurendavad valu, nagu treppidest, põlvitades või kükitades.

Kui vaja, võtab üle leti valuvaigisteid, näiteks paratsetamool (Tylenol, jt), ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt) või naprokseennaatriumi (Aleve).

Füsioterapeut võib viidata

Kui mittekirurgiline ravi ei ole efektiivne, võib arst soovitan

Riskitegurid

Te võite alustada nähes oma esmase tervishoiuteenuse osutaja. Või siis võib nimetatud füüsilise meditsiini ja rehabilitatsiooni spetsialist (Füsiaater), füsioterapeut, ortopeed või Spordimeditsiini spetsialist.

Röntgenkiirgus. Väike kogus kiirgus läbib keha loomas röntgenipilte. See meetod visualiseerib luu hästi, kuid see ei ole nii tõhus vaatamise pehmete kudede .; Kompuutertomograafia. Need ühendavad röntgenipilte erinevatest vaatenurkadest luua ristlõike pilte sisemise struktuuri. Kompuutertomograafia võib visualiseerida nii luude ja pehmete kudede, kuid menetlus annab palju suurem kiirgusdoosi kui teha tavaline röntgen .; MRI. Raadiolainete ja tugev magnetväli, MRI-d üksikasjalikumat pilti luude ja pehmete kudede, näiteks põlvele sidemete ja kõhre. Aga MRI-d on palju kallim kui röntgen või kompuutertomograafia.

diagnoos

Siin on teavet, et aidata teil saada valmis oma ametisse.

Taastusravi harjutusi. Konkreetseid harjutusi saab tugevdada lihaseid, et toetada oma põlvi ja kontrolli jäseme viimine, nagu teie nelipealihase, Hamstrings ümbritsevate lihaste puusad, eriti hip röövijad. Parandamine sissepoole liikumise põlve ajal kükitades on esmane eesmärk .; Toetav traksid. Põlve Traksid või Arch toetab võivad aidata parandada valu .; Lindistamine. Teie füsioterapeut võivad näidata, kuidas lindile oma põlve vähendada valu ja suurendada oma võimet teostada .; Ice. Jäätumise oma põlve pärast treeningut võib olla kasulik .; Põlve-sõbralik sport. Ajal oma taastumist, võite piirata ennast vähese mõjuga tegevusi, mis on lihtsam põlvedel – nagu jalgrattasõit ja ujumine või vette töötab.

Enne oma ametisse, kirjutada nimekiri vastuseid järgmistele küsimustele

Artroskoopia. Selle tegevuse käigus arst sisestab pliiats-õhuke seade varustatud kaamera objektiiv ja kerge (arthroscope) oma põlve läbi väike sisselõige. Kirurgilised instrumendid on läbinud arthroscope eemaldada killud kahjustatud kõhre .; Reguleerimisega. Enam-Rasketel juhtudel võib kirurg vaja tegutseda oma põlve ümber häälestada nurga põlvekedra või leevendada survet kõhre.

ravi

Võtke pereliige või sõber kaasa, kui võimalik, et aidata teil meeles pidada teavet, mida olete antud. Samuti, kui olete olnud röntgen või muu pildistamine testid põlvi, püüa neist koopiaid oma ametisse.

Sest patellofemoral valu sündroom, mõned küsimused küsida oma arsti hulka

Teie sümptomid ja kui nad hakkasid .; Key isiklikke andmeid, sealhulgas seda, kas olete kunagi vigastatud põlve või oli põlveoperatsioon ja milliseid kasutamise või spordi teil tegeleda .; Kõik ravimid, vitamiinid ja toidulisandid te võtate, sh annuste .; Küsimused küsige oma arstilt.

Ärge kartke küsida teistele küsimustele.

Mis tõenäoliselt põhjustab minu põlvevalu ?; Mis on ka teisi võimalikke põhjuseid minu põlvevalu ?; Mis testid ma pean ?; Kas minu seisund võib ajutine või krooniline ?; Milline on parim viis tegutsemiseks ?; Mis on alternatiivid esmane lähenemine sa oletada ?; Kuidas kõige paremini hallata oma valu minu muud terviseprobleemid ?; Kas mul on vaja piirata oma tegevuse ?; Kui ma näen spetsialist ?; Kas brošüürid või muude trükiste saan? Mis veebilehed te soovitate?

Arst võib küsida küsimusi, nagu

Vahel põlvevalu lihtsalt juhtub. Aga teatud sammud võivad aidata ennetada valu.

Kuidas te kirjeldaksite oma põlvevalu ?; Kus täpselt see haiget ?; Milliseid tegevusi parandada või halvendada teie sümptomid ?; Kas olete viimasel ajal suurenenud oma sportlikku tegevust ?; Mis kodus ravi olete proovinud? Kas nad aitavad?

Ettevalmistused kohtumine

Säilitada tugevust. Tugev nelipealihase ja hip röövija lihased aitavad hoida põlve tasakaalustatud ajal tegevust, kuid vältida sügav kükitades ajal oma jõutreeninguga .; Mõtle viimine ja tehnikat. Küsige oma arsti või füsioterapeudiga umbes paindlikkus ja tugevus harjutusi, et optimeerida oma tehnikat hüpped, töötab ja pöörlev – ja aitama põlvekedra rada korralikult soone. Eriti tähtis on liikumine oma välimine hip lihaseid, et vältida oma põlve alates caving sissepoole, kui sa kükitama, maa hüpata või astuma sammu .; Kaotada rohkem kroone. Kui oled ülekaaluline, kehakaalu vähendab stressi oma põlvi .; Soojendama. Enne töötab või muu kasutamise, soojendab viis minutit või nii kerge tegevus .; Venitamine. Edendada paindlikkust koos õrna venitusharjutusi .; Intensiivsust järk-järgult. Väldi järske intensiivsus treeningu .; Praktika kinga taipu. Veenduge, et teie kingad sobivad hästi ja annab hea šokk imendumist. Kui teil on lampjalgsus, leiavad king lisab.

Sümptomid ja ravi

Ärahoidmine

1

Lisateavet Patellofemoral valu sündroom

Hooldus Märkused 4s

 2s

4s

Veel Patellofemoral valu sündroom

)