Parkinsoni tõbi toimetuleku ja tugi

Elu krooniline haigus võib olla raske, ja see on normaalne tunda vihane, masendunud või julge aegadel. Parkinsoni tõbi, eriti, võib olla sügavalt masendav, nagu kõndimine, rääkimine ja isegi süüa saada raskem ja aeganõudvam.

Depressioon on levinud inimeste Parkinsoni tõvega. Kuid antidepressant ravimid võivad aidata leevendada depressiooni sümptomid, nii rääkida oma arstiga, kui te ei tunne pidevalt kurbust või lootusetust.

Kuigi sõbrad ja perekond saavad parimad liitlased, mõistmist inimesed, kes teavad, mida sa lähed läbi võib olla eriti kasulik. Tugirühmade ei sobi kõigile. Kuid paljud inimesed Parkinsoni tõbi ja nende perede tugirühmade võib olla hea ressurss praktilist teavet Parkinsoni tõbi.

Ka grupid pakuvad koht, kus saab leida inimesi, kes on läbimas sarnased olukorrad ja ei saa teid toetada.

Et teada saada, tugigrupid oma kogukonnas, rääkige oma arstiga, Parkinsoni tõbi sotsiaaltöötaja või kohaliku medõde. Või võtke National Parkinsoni Foundation või American Parkinsoni tõve Association.

Sina ja su pere võib kasu olla ka rääkinud psühhiaatri (psühholoog) või sotsiaaltöötaja koolitatud töötavad inimesed, kellel on kroonilised haigused.