pärasoolepõletikku

pärasoolepõletikku

Mis on pärasoolepõletikku?

Mis on pärasoolepõletikku ?; Mis põhjustab pärasoolepõletikku ?; Millised on sümptomid pärasoolepõletikku ?; Kuidas pärasoolepõletikku diagnoositud ?; Kuidas pärasoolepõletikku ravida ?; Söömine, Dieet ja Toitumine; Mis siis, kui pärasoolepõletikku ei ravita ?; Kas pärasoolepõletikku ennetada ?; Juhib tähelepanu meelest;

Pärasoolepõletik on limaskesta põletik pärasoole alumise otsa jämesool juhtiv pärakusse. Jämesool ja pärak on osa seedetrakti (GI). GI on rida õõnes elundite liitus pikk, keerates toru suudmest anus. Lihaste liikumise seedetraktis koos hormoonide vabanemist ja ensüümid, võimaldab seedimist. Reis pärasoolepõletikku, põletik pärasoole limaskesta nn pärasoole limaskest-on ebamugav ja mõnikord valus. Seisund võib põhjustada verejooksu või limaskestade eritis pärasoolest, muu hulgas sümptomeid.

Pärasoolepõletikku on palju põhjuseid, kaasa arvatud äge või ootamatu ja lühiajalise ja kroonilise või pikaajaline, tingimustes. Põhjused on järgmised

Mis põhjustab pärasoolepõletikku?

Valulik pakitsus-ebamugav ja sagedaste tung roojamise-on üks kõige sagedasemad sümptomid pärasoolepõletikku. Teised sümptomid võivad olla

Sugulisel teel levivate haiguste (STD-d). Suguhaiguste et saab edasi, kui isik saab anal sex on tavalisem põhjus pärasoolepõletikku. Ühine STD infektsioonid, mis võib põhjustada pärasoolepõletikku hulka gonorröa, klamüüdia, süüfilis ja herpes. Herpes indutseeritud pärasoolepõletikku võivad olla eriti rasked patsiendid, kes on nakatunud ka HI-viiruse .; Non-STD infektsioonid. Infektsioonid, mis ei ole sugulisel teel levivate võib põhjustada ka pärasoolepõletikku. Salmonella ja Shigella on näited toidust bakterid, mis võivad põhjustada pärasoolepõletikku. Streptokoki pärasoolepõletikku mõnikord esineb lastel, kes on STREP kõri .; Anorektaalse trauma. Pärasoolepõletik võib olla põhjustatud trauma anorektaalse pindalal mis hõlmab pärasoole ja päraku-from anaalseks või sisestamise objektide või kahjulike ainete pärasoolde, sealhulgas kemikaalide mõnedel klüsmide .; Haavandiline koliit ja Crohni tõbi. Kaks vormid soolepõletik (IBD) -ulcerative koliit ja Crohni tõbi-võib põhjustada pärasoolepõletikku. Haavandiline koliit põhjustab ärritust ja haavandid, mida nimetatakse ka haavandid, sisemises kestas-osa jämesool-ja pärasoole. Crohni tõbi põhjustab tavaliselt ärritust peensoole alaosas-nimetatakse ka niudesool-või käärsoole, kuid see võib mõjutada mis tahes osa seedetrakti .; Kiiritusravi. Inimesed, kes on saanud kiiritusravi, mis on suunatud vaagna piirkonnas ka tekkida pärasoolepõletikku. Näiteid riskirühma inimesi pärasoole, munasarja või eesnäärmevähi kes on saanud kiiritusravi suunatud nendele aladele. Sümptomid kiirguse pärasoolepõletikku, kõige sagedamini pärasoole verejooks, tavaliselt toimuvad 6 nädalat pärast algavad kiiritusravi või rohkem kui 9 kuud pärast selle valmimist .; Antibiootikumid. Antibiootikumide kasutamine võib olla seotud pärasoolepõletikku mõnedel inimestel. Kuigi tähendas tappa infectioncausing bakterid, antibiootikumid võivad ka tappa valutu, või kommensaaliks bakterite seedetraktis. Kaotus kommensaalsete bakterid võivad lastakse teisi kahjulikke baktereid nimetatakse Clostridium difficile põhjustab infektsiooni käärsoole ja pärasoole.

verine roojamist; pärasooleverejooksuga; tunne päraku täiuses; anal või pärasoole valu; crampy kõhuvalu; pärasoole heakskiidu lima või mäda; kõhulahtisus või sageli läbipääsu lahti või vedel väljaheide

Diagnoosida pärasoolepõletikku, tervishoiuteenuse osutaja võtab täielikku haiguslugu ja teha füüsilise eksamiga. Tervishoiuteenuse osutaja küsib patsient sümptomite kohta, praeguste ja varasemate haigusseisundid, perekonna ajalugu ja seksuaalkäitumine, mis suurendab riski STD-indutseeritud pärasoolepõletikku. Füüsiline eksam hõlmab hinnangut patsiendi elulisi, kõhu eksam ja pärasooleuuring.

Sõltuvalt patsiendi füüsilise eksamiga, sümptomid ja muud meditsiinilist teavet, otsustab arst, mis lab testid ja diagnostilised testid on vaja. Lab testid võidakse teha vereanalüüse, nagu täielik vereanalüüs hinnata verekaotuse või infektsioon, väljaheites katseid isoleerida ja kindlaks teha bakterid, mis võivad põhjustada haigusi, ning suguhaiguste kontroll. Arst võib kasutada ühte järgmistest diagnostilisi teste

Pärasoole kultuuri. Vatitupsuga sisestatakse pärasoole saada proovi, mida saab kasutada testides, mis eraldada ja identifitseerida organismid, mis võivad põhjustada haigust .; Anoscopy. See test võimaldab uurimine anaalkanalis ja alumine pärasoole ava päraku kasutades spetsiaalset instrumenti, mida nimetatakse anoscope .; Sigmoidoskoopia ja kolonoskoopia. Need katsed kasutada, et aidata diagnoosida Crohni tõbi. Katsed on sarnased, kuid kolonoskoopia kasutatakse vaadata kogu käärsoole ja pärasoole, samas sigmoidoskoopia kasutatakse näitaks ainult alumise käärsoole ja pärasoole. Mõlema katse, tervishoiuteenuse osutaja annavad kirjalikke soole prep juhiseid järgida kodus enne testi. Inimene võib paluda jälgida selge vedelik dieeti 1 kuni 3 päeva enne testi. Lahtistav võidakse nõuda õhtul enne katset. Üks või mitu klüsmide võidakse nõuda ööl enne ja umbes 2 tundi enne testi.

Ravi pärasoolepõletikku sõltub selle põhjus. Ravi eesmärgiks on vähendada põletikku, mis sümptomite kontrollimiseks ja nakkuse kõrvaldamiseks, kui see on olemas. Ainult arst saab kindlaks määrata põhjus pärasoolepõletikku ja parim ravi käigus. Õige arsti poole, pärasoolepõletikku saab edukalt ravida.

raske verejooks ja aneemia-seisund, mille punaste vereliblede on vähem või tavalisest väiksem, mis tähendab vähem hapnikku viiakse et organismi rakkudesse; abstsessid-valulik, paistes, mäda täidetud alad põhjustatud infektsiooni; haavandid soolestikus vooder; fistulas-ebanormaalsed ühendused osade vahel kehas

Kui laboratoorsed uuringud kinnitavad, et STD või mitte-STD infektsiooni ravim on ette põhineb tüüpi infektsiooni leitud. Antibiootikumid on ette nähtud, et tappa bakterid; viirusevastased ravimid on ette nähtud, et ravida viirustega. Kuigi mõned STD viirused ei saa kõrvaldada, viirusevastaste saab juhtida nende sümptomeid.

Kui antibiootikumide kasutamist vallandas pärasoolepõletikku, arst võib määrata teistsuguse antibiootikumi eesmärk on hävitada kahjulikke baktereid, mis on arenenud soolestikus.

Kui pärasoolepõletikku põhjustab anorektaalse trauma, aktiivsus põhjustab põletikku tuleb katkestada. Healing esineb tavaliselt 4 kuni 6 nädalat. Arst võib soovitada üle leti ravimid, nagu näiteks kõhulahtisuse vastased ja neid kasutatakse valu leevendamiseks, nagu aspiriin ja ibuprofeen.

Ravi kiirguse pärasoolepõletikku põhineb sümptomeid. Kiirgus pärasoolepõletikku põhjustab vaid kergeid sümptomeid nagu aeg-ajalt verejooks või valulik pakitsus võib paraneda ilma ravita. Inimestele püsiv või raske verejooks, termilise ravi võib kasutada peatada verejooksu ja põletikku. Thermal ravi ajal teinud sigmoidoskoopia või kolonoskoopia ning on suunatud päraku limaskesta, mille soojust sond, elektrivoolu või laser. Argon plasma koagulatsioon on kõige levinum termilise ravi juhtimiseks kasutatakse verejooksude kiirguse pärasoolepõletikku. Paljudel juhtudel mitmeid ravimeid ei ole vaja. Takistamine kasvu, mis tuleneb striktuurist-kitsenemist pärasoole-põhjustatud kiirguse pärasoolepõletikku võib ravida väljaheites pehmendid kerget juhtudel. Inimestel kitsam strictures, avanenud suuremalt kitsas ala võib olla vajalik. Sukralfaat, 5-aminosalitsüülhape tuntud kui 5-ASA-või kortikosteroidide klüsmide saab kasutada ka kergendada valu ja põletiku vähendamiseks kiirguse pärasoolepõletikku, kuigi nende tõhusus on piiratud.

Millised on sümptomid pärasoolepõletikku?

Kui kroonilise põletikulise soolehaigusega nagu haavandiline koliit või Crohni tõbi põhjustab pärasoolepõletikku, ravi eesmärk on vähendada põletikku, sümptomite kontrolli all, ja esilekutsumiseks ja alalhoidmiseks remissiooni ajal, mil isik on sümptomiteta. Ravi oleneb ja haiguse tõsidusest.

Anti-põletiku ravimeid. Kerged pärasoolepõletikku saavad sageli tõhusalt ravida paikseks mesalamin, kas ravimküünlad või klistiirid.

Mõned inimesed IBD ja pärasoolepõletikku ei talu-või võib olla mittetäieliku reageeringu-rektaalne ravi 5-ASA ravimküünlad või klistiirid. Nende inimeste jaoks, võib arst suulise ravimeid üksi või koos pärasoole ravi. Suuline ravimeid kasutatakse tavaliselt pärasoolepõletikku sisaldavad salitsülaatide. Nendeks sulfasalazine- või mesalamiini sisaldavate ravimite, nagu Asacol, Dipentum või Pentasa. Võimalikud kõrvaltoimed suukaudset manustamist sulfasalazine- või mesalaminecontaining ravimite hulka iiveldus, oksendamine, kõrvetised, kõhulahtisus ja peavalu. Sümptomite paranemine, sealhulgas vähenemist verejooks, võib tekkida mõne päeva, kuigi täielik tervenemine nõuab 4-6 nädalat kestnud ravi.

Kortisooni või steroidid. Need ravimid, mida nimetatakse ka kortikosteroide, on efektiivsed põletiku vähendamiseks. Prednisone ja budesoniidi üldnimetused kahe ravimeid selle grupiga. Kortikosteroidid pärasoolepõletikku võib võtta pill, suposiidi või klistiiri kujul. Kui sümptomid on nende halvim, kortikosteroidide on tavaliselt ette nähtud suur annus. Annus seejärel järk-järgult vähendama kord sümptomid alluvad ravile. Kortikosteroidid võivad põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid, sealhulgas suurem vastuvõtlikkust infektsioonidele ja osteoporoos, või nõrgenemine luud.

Immuunsüsteemi summutid. Ravimid, mis pärsivad immuunsüsteemi nn immunosuppressantravi-kasutatakse ka raviks pärasoolepõletikku. Kõige sagedamini kasutatavad ravimid on 6-merkaptopuriin või seotud ravimeid, asatiopriin. Immunosuppressantravi töötada blokeerides immuunreaktsioon, mis aitab kaasa põletiku. Need ravimid võivad põhjustada kõrvaltoimeid nagu iiveldus, oksendamine ja kõhulahtisus ja võivad alandada inimese vastupanuvõimet nakkustele. Mõned patsiendid on saanud kombineeritud kortikosteroidide ja immunosuppressantravi. Mõned uuringud näitavad, et immunosuppressantravi võib tõhustada kortikosteroide.

(Remicade). Teadlased on leidnud, et kõrge poolt toodetud valgu immuunsüsteemi, nimetatakse tuumorinekroosifaktori (TNF), esinevad inimeste Crohni tõvega. Infliksimaab on esimene rühm ravimeid, mis seovad TNF ainete blokeerida organismi põletiku vastust. USA Toidu- ja ravimiameti heakskiidetud ravimit raviks mõõduka kuni raske Crohni tõbi, mis ei reageeri standard teraapiad-mesalamin ainete, kortikosteroidide, immunosuppressantravi-ja raviks avatud, äravool fistulas. Ravim on esitatud ka inimestele, kellel on Crohni tõbi on pärasoolepõletikku. Mõned uuringud näitavad, et infliksimab võib tõhustada immunosuppressantravi.

Bakteriaalne infektsioon võib esineda ägenemise haavandiline koliit või Crohni tõbi. Antibiootikumid võib kasutada ka raviks ägestumishoogude inimestel IBD ja pärasoolepõletikku.

Rohkem infot raviks IBD on esitatud theernment tervise teemadel, haavandiline koliit ja Crohni tõbi.

Joomine palju vedelikku on oluline, kui kõhulahtisus või sageli läbipääsu lahti või vedel väljaheide juhtub.

Vältides kofeiini ja toidud, mis on rasvane, kõrge kiudainesisaldusega, või magus võib vähendada kõhulahtisust. Mõned inimesed on ka probleeme seedimisega laktoosivaba suhkur leidub piima ja piimatoodete-ajal või pärast bout kõhulahtisus. Jogurt, mis on vähem laktoosi kui piim, sageli taluvad paremini. Jogurt aktiivne, elav piimhappebakterid võib isegi aidata inimesi taastuda kõhulahtisus kiiremini.

Kui kõhulahtisust parandada, pehme, maitsetu toit saab lisada dieeti, sealhulgas banaanid, tavaline riis, keedetud kartul, röstsai, kreekerid, keedetud porgandid ja küpsetatud kana ilma naha või rasva. Kui kõhulahtisus peatub, normaalse toitumise võib jätkata, kui talutav.

Kuidas pärasoolepõletikku diagnoositakse?

Pärasoolepõletik on limaskesta põletik pärasoole alumise otsa jämesool viib päraku .; Tavalised põhjused pärasoolepõletikku on sugulisel teel levivate haiguste (suguhaiguste), mitte-STD infektsioonid, anorektaalse trauma, haavandiline koliit ja Crohni tõbi, kiiritusravist ja antibiootikumide kasutamist .; Ravi pärasoolepõletikku sõltub selle põhjus, eesmärk on ravi vähendada põletikku, sümptomite kontrolli all, ja nakkuse kõrvaldamiseks, kui see esineb .; Õige arsti poole, pärasoolepõletikku saab edukalt ravida .; Kui infektsioon esineb koos pärasoolepõletikku, antibiootikumid saab kasutada bakterite surmamiseks ja viirusevastaste ravimite ravib viirusinfektsioonid .; Inimesed, kes saavad anaalseks saab ära hoida STD seotud pärasoolepõletikku lastes oma partneri kasutada kondoomi .; Kui anorektaalse trauma põhjustatud pärasoolepõletikku, peatades tegevus, mis vallandas põletik sageli peatub põletikku ja kordumise vältimiseks .; Mõned põhjused pärasoolepõletikku ei saa alati vältida, kuid nende sümptomeid saab ravima arst.

Pärasoolepõletikku, et ei ravita või ei reageeri ravile võib põhjustada tüsistusi, sealhulgas

Kuidas pärasoolepõletikku ravida?

Inimesed, kes saavad anaalseks saab ära hoida STD seotud pärasoolepõletikku lastes oma partneri kasutada kondoomi. Kui anorektaalse trauma põhjustatud pärasoolepõletikku, peatades tegevus, mis vallandas põletik sageli peatub põletikku ja kordumise vältimiseks.

Muud põhjused pärasoolepõletikku ei saa alati vältida. Siiski on nende sümptomeid saab ravima arst.

National Institute of Diabetes ja seedetrakti ja neeruhaiguste-valitsuse) ja muud osad theernment suse) viima ja toetama uuringuid paljude haiguste ja seisundite.

Mis on ja kas need on teie jaoks õige ?; on osa kliiniliste uuringute ja keskmes kõik meditsiinilised edusammud. otsima uusi võimalusi, et vältida, avastada ja ravida haigust. Teadlased kasutavad ka vaadata teisi aspekte hoida, nagu parandada elukvaliteeti inimeste kroonilised haigused. Uuri välja, kui on õige.

Söömine, Dieet ja Toitumine

Mis on lahti ?; mis on hetkel avatud ning värvates saab vaadata www.ClinicalTrials.

Mis siis, kui pärasoolepõletikku ei ravita?

See teave võib sisaldada sisu, milliseid ravimeid ja kui võtta ette tingimused nad kohtlevad. Kui valmis, selle sisu hulka uusimat kättesaadavat teavet. Uuendusi või küsimusi mingeid ravimeid, võtke ühendust USA Food and Drug Administration tasuta at 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) või külastada wwwernment. Pöörduge oma arsti poole lisainformatsiooni.

U.S.ernment ei toeta ega soosi ühtegi konkreetset kaubandusliku toote või firma. Trade varalisi või firma nimetusi käesolevas dokumendis kasutatakse ainult sellepärast, et neid peetakse vajalikuks seoses esitatud teave. Kui toode ei ole mainitud, tegevusetus ei tähenda ega tähenda, et toode ei vasta nõuetele.

Kas pärasoolepõletikku ära hoida?

Juhib tähelepanu meelest

Theernment tänab; Brooks Raha, Dr. ning Lindsay Jones, Dr., National Naval Medical Center

oktoober 2011