parasiitide

Teadustöö

Partnerid

Põhjustatud haigused ainuraksed (tüüpi mikroob) ja sooleussidega (tüüp worm) parasiidid on üks juhtivaid surmapõhjused ja haiguste troopilistes ja subtroopilistes piirkondades maailmas. Jõupingutused, et kontrollida vektor (vedaja) need haigused on sageli raske tingitud pestitsiidide vastupanu, mure keskkonna kahjustamist ning puuduliku toetust taotleda olemasoleva vektor kontrolli meetodeid.

Seal praegu ei ole vaktsiinide vältida või leviku parasiithaigused. Seega kontrolli need haigused sõltub suuresti narkootikumide kättesaadavus. Kahjuks enamik olemasolevaid ravimeid ei ole kas täielikult efektiivne või need on mürgised (mürgine) inimestele.

Teated

Mitmel juhul isegi ohutute ja efektiivsete ravimite ei suuda tulemusena valiku ja levida ravimresistentse liiki või parasiidid. See on kõige paremini dramatiseeritud ülemaailmne levik ravimresistentse Plasmodium falciparum, ainurakne vastutab kõige surmav vorm malaaria. Seetõttu vajame hädasti uusi ravimeetodeid.

theernment uuringuid parasiitide on suunatud arendada paremat arusaamist patogeneesis infektsioonide ja arendada tõhusamat ennetamist lähenemisviise, diagnostika ja ravi jaoks.

Teadlased on uute tehnoloogiate arendamiseks tasuv, tundlik ja spetsiifiline diagnostika, asjakohane põllul olukordades troopikas ja testida haiguse patoloogia, haigustekitajate ja vastuseks ravimite ja vaktsiinide. Sellised testid aitavad teadlastel õppida haiguste epidemioloogia samuti selgitada haiguste riski. Teadlased on ka arengumaade parem diagnostika avastada ravimresistentsete haigustekitajate, parandada ravi kvaliteeti, ning teavitab riiklike ja piirkondlike poliitikate kohta.

Teadlased teevad põhilised biokeemilised ja molekulaarsed uuringud identifitseerida ensüümid, metaboolsete radade ja struktuuride patogeenid, mis on eesmärgid sekkumist. Rahastamine genoomi algatusi ja andmebaasid on laienenud arvu kemoteraapiliste ja vaktsiini eesmärgid. Teadlased uurivad ka, kuidas olemasolevad ravimid toimivad ja mis seda põhjustab ravimiresistentsuse. Hinnata ohutust ja efektiivsust võimalik narkootikume, nad uurivad neid loommudelites ja välitingimustes ning kliinikus seaded.

Teadlased kasutavad alus- ja rakendusuuringute tuvastada rolli inimese immuunvastuse kaitse ja haigus. Sellised uuringud annavad aluse arendada vaktsiine, et kaitsta isiku nakkuse ja haiguse samuti projekteerimise sekkumise strateegiad, mis blokeerivad immunopatoloogilisi protsesse. Veelgi enam, need uuringud on laiema kasutusalaga nagu parasiit süsteemid on olulisteks mudeleid rolli immuunrakkude ja tegurid teisi haigusi.

Alus- ja rakendusuuringute kohta lülijalgse vektorid, nagu sääsed ja nende mõju patogeenidele ja inimestel on käimas arendusvahenditele katkestada patogeeni ülekande inimesele. Teadlased pannes erilist rõhku vektor ökoloogia, patogeen-vektor suhtlemist, populatsioonigeneetika ja geneetiliste ja genoomi uuringud. Nad loodavad, et arendada uusi, keskkonnaohutu putukatõrje strateegiaid.

Laboratoorium parasitaarhaigused teostab alus- ja rakendusuuringute vältimise, kontrolli ja ravi erinevate parasiitidega ja bakteriaalsete haiguste ülemaailmse tähtsusega.

Valupunkt meie tuleviku võime kontrollida parasiithaigused sõltub oskusi ja teadmisi, teadlaste, arstide ja teiste tervishoiutöötajate ja rahvatervise töötavad spetsialistid endeemiline piirkondades. Seetõttu tugevdada teadusuuringute võimekust teadlased oma riigis on oluline keskenduda theernment jõupingutusi.

theernment teadlased teevad tihedat koostööd riiklike ja rahvusvaheliste organisatsioonidega, kes osalevad parasiithaigus uurimis- ja kontroll. theernment oli asutajaliige mitmepoolse algatuse malaaria, mis rõhutab teaduse võimsust malaaria Aafrikas. theernment kollaborantide hulka: USA Rahvusvahelise Arengu Agentuur, theernment, Maailma Terviseorganisatsioon, Bill & Melinda Gates Foundation, Maailmapank, Rockefeller Foundation, Euroopa Komisjoni ja programmi jaoks sobiva tehnoloogia tervis.

Jordani Raport: Kiirendatud vaktsiinide väljatöötamisele 2007 (PDF, 3,39 MB)

Jordani aruanne 20. aastapäeva: Kiirendatud vaktsiinide väljatöötamisele 2002 (PDF, 5,78 MB)