paliperidooni (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele regulaarsed külastused veenduda, et see ravim ei tööta korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Lõpetage selle ravimi võtmist ja pöörduge kohe oma arstile, kui teil teie lapsel on mõni järgmistest sümptomitest selle ravimi kasutamise ajal: krambid (hood), hingamisraskused, kiire pulss, kõrge palavik, kõrge või madal vererõhk, suurenenud higistamine, kusepidamatus, tugev lihasjäikus, ebatavaliselt kahvatu nahk, või väsimus. Need võivad olla sümptomid tõsine seisund, mida nimetatakse maliigne neuroleptiline sündroom (MNS).

See ravim võib põhjustada Düskineesianähtude (liikumine häire). Pöörduge kohe arsti poole, kui teil teie lapsel on mõni järgmistest sümptomitest Selle ravimi võtmise ajal: huule laksutav või puckering, puhitamine põskedel, kiire või spiraalikujuline keele liigutused, kontrollimatud närimisliigutuste või kontrollimatud liigutused käed ja jalad.

Sest diabeetikutel: See ravim võib mõjutada teie veresuhkru taset. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil laps on suurenenud janu või sagenenud urineerimine. Kui te märkate muutusi tulemusi oma uriini või vere suhkrusisaldust testid või kui teil on küsimusi, pöörduge oma arsti poole.

Peapööritus, peapööritus või minestamine võib tekkida, eriti kui sa püsti lamavast või istuvast asendist äkki. Püsti aeglaselt võivad aidata. Kui see probleem püsib või süveneb, pöörduge oma arsti poole.

Paliperidoonil võib ajutiselt alandada valgete vereliblede sisaldust veres, mis suurendab võimalust saada nakkuse. Kui võimalik, vältida inimeste infektsioonid. Pöörduge arsti poole, kui teil oma lapse arvan, et sa haigestunud või kui tekib palavik või külmavärinad, köha või kähedus, alaseljas või küljes valu või valulik või raskendatud urineerimine.

See ravim võib põhjustada pearinglust, uimasust, probleeme mõtlemine, või häda kontrollorgani liigutusi. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või midagi muud, mis teil vaja olla tähelepanelik, hästi koordineeritud, või ei suuda mõelda ega näe hästi.

Paliperidoonil võivad mõned inimesed olla ärritunud, ärritatud või näidata teistele ebanormaalne käitumine. See võib põhjustada ka mõned inimesed on enesetapumõtted ja tendentsid või saada rohkem alla surutud. Kui teil, teie laps või teie hooldaja neid märkate kõrvaltoimeid, rääkige sellest kohe oma arstile.

Ravim suurendab alkoholi mõju ja teiste kesknärvisüsteemi pärssivate (ravimid, mis sind unisust või uimasust). Mõned näited kesknärvisüsteemi pärssivate on antihistamiinikumid või ravimi allergiat või nohu, rahustid, rahustid või unerohud; retsepti valu ravimeid, kaasa arvatud teiste narkootikumide; ravimid haigushoogude (näiteks barbituraadid); lihaslõõgastid või anesteetikumid, sealhulgas mõned anesteetikumidele. Kontrollige koos oma arstiga enne mis tahes eespool, kui te oma lapsele kasutate seda ravimit.

See ravim võib vähendada, kui palju higi. Sinu keha saaks liiga kuum, kui sa ei higi piisa. Kui keha muutub liiga kuum, siis võib tekkida pearinglus, nõrk, väsinud või segaduses. Sa võid oksendada või on seedehäired. Kas mitte liiga kuum, kui teie füüsiline koormus. Vältige kohti, mis on väga kuum. Helistage oma arstile, kui te oma lapsele on liiga kuum ja ei saa maha jahtuda.

See ravim võib suurendada oma kaalu. Arst võib pidada vajalikuks, et kontrollida oma kaalu regulaarselt, kui te oma lapsele kasutate seda ravimit.

Kui teie või teie lapse sümptomid ei parane või kui nad muutuvad halvemaks, pidage nõu oma arstiga.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.