palbociclib (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda seda ravimit töötab korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast et hoida rasestumist ravi ajal ja vähemalt 2 nädalat pärast viimast annust. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

Kui teil on kavas on lapsed, rääkige oma arstiga enne selle ravimi kasutamist. Mõned mehed kasutavad seda ravimit on muutunud viljatuks (võimeline saama lapsi).

Palbociclib võib ajutiselt alandada valgete vereliblede sisaldust veres, mis suurendab võimalust saada nakkuse. Kui võimalik, vältida inimeste infektsioonid. Pöörduge arsti poole, kui te arvate, haigestunud või kui tekib palavik või külmavärinad, köha või kähedus, alaseljas või küljes valu või valulik või raskendatud urineerimine.

Helistage oma arstile kohe, kui teil on mingeid sümptomeid eluohtlik seisund, mida nimetatakse kopsuarteri trombemboolia: kiire pulss, kiire hingamine, järsk valu rinnus või rahutu hingamine.

Ärge muutke annust ega lõpetage selle ravimi kasutamist, ilma et kontrollida kõigepealt oma arstiga.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete (nt naistepuna) või vitamiine.