Paget ‘tõbi Luuhaiguste

Paget tõbi luu häirib keha normaalne ringlussevõttu, kus uue luukoe järk-järgult asendab vana luukoe. Aja jooksul haigus võib põhjustada kahjustatud luud hapraks ja moondunud. Paget tõbi luu kõige sagedamini esineb vaagna, kolju, selg ja jalad.

Risk Paget tõbi luu suureneb koos vanusega. Teie risk suureneb ka siis, kui pereliikmed on häire. Tüsistused Paget tõbi luu võib sisaldada luumurrud, kuulmislangus ja muljumise närve selg.

Sümptomid

Bisfosfonaadid – ravimeid kasutatakse ka tugevdada luid nõrgenenud osteoporoos – on põhialuseks ravi. Rasketel juhtudel kirurgia võivad osutuda vajalikuks.

Vaagnale. Paget tõbi luu vaagna võib põhjustada puusaliigese valu .; Kolju. Ülekasvu luustiku kolju võib põhjustada kuulmiskahjustusi või peavalu .; Selja. Kui selg on mõjutatud, närvijuurte võib saada tihendatud. See võib põhjustada valu, kipitus ja tuimus käe või jala .; Jalg. Kuna luud nõrgestada, võivad nad painutada – põhjustades teil saada Länkisäärinen. Laienenud ja moondunud luud jalad saab panna ekstra rõhku lähedal liigesed, mis võib põhjustada osteoartriidi põlve või puusa.

Enamik inimesi, kes on Paget tõbi luu ei ole sümptomeid. Kui tekivad sümptomid, kõige tavalisem kaebus on luuvalu.

Kuna see haigus põhjustab keha genereerida uue luu kiiremini kui tavaline, kiire remodeling toodab luu see on pehmem ja nõrgem kui normaalse luu mis võib viia luuvalu, deformatsioonid ja luumurde.

Haigus võib mõjutada ainult üks või kaks valdkonda keha või võib olla laialt levinud. Teie märke ja sümptomeid, kui üldse, sõltub kahjustatud kehaosa.

Valu luude ja liigeste; Surin ja nõrkus; luu deformatsioonid

Rääkige oma arstile, kui teil on

Age. Inimesed on vanemad kui 40 on kõige tõenäolisem, et arendada Paget tõbi luu .; Sugu. Mehed on sagedamini mõjutatud kui naised .; Rahvuslik päritolu. Paget tõbi luu on rohkem levinud Inglismaal, Šotimaal, Kesk-Euroopas ja Kreekas – kui ka riikides lahendatakse Euroopa immigrandid. See on aeg-ajalt Skandinaavias ja Aasias .; Perekonna ajalugu. Kui teil on lähedane sugulane, kellel on Paget tõbi luu, sa oled suurem tõenäosus haigestuda seisukorras.

põhjuste

Põhjuseks Paget tõbi luu on teadmata. Teadlased kahtlustavad kombinatsioon keskkonna- ja geneetilised tegurid haigus. Mitmed geenid näivad olevat seotud saada haigus.

Mõned teadlased usuvad Paget tõbi luu on seotud viirusnakkuse oma luurakud, kuid see teooria on vastuoluline.

Faktorid, mis võivad suurendada teie risk Paget tõbi luu hulka

Enamikul juhtudel Paget tõbi luu edenedes aeglaselt. Haigus saab hallata tõhusalt peaaegu kõik inimesed. Võimalikud komplikatsioonid hõlmavad

Ajal füüsilise eksamiga arst uurib valdkondades oma keha, mis põhjustavad teil valu. Ta võib tellida ka röntgen ja vereanalüüsid, mis aitavad diagnoosi kinnitamiseks Paget tõbi luu.

Riskitegurid

Luumuutustega ühine Paget tõbi luu saab selgunud

Murrud ja deformatsioonid. Mõjutatud luud murduvad kergemini. Extra veresoonte need deformeerunud kondid põhjustada nende veritsema rohkem remondi käigus operatsiooni. Jalaluud saab vibu, mis võib mõjutada teie võimet kõndida .; Osteoartroos. Moondunud luud saab suurendada rõhku lähedal liigesed, mis võib põhjustada osteoartriit .; Südamepuudulikkus. Ulatuslik Paget tõbi luu võib sundida oma südame tööd tegema, et verd pumbata mõjutatud valdkondades oma keha. Inimesed, kellel on eelnevalt südamehaigused, suurenenud töökoormuse võib viia südamepuudulikkuse .; Bone vähk. Luuvähk esineb alla 1 protsendi inimeste Paget tõbi luu.

tüsistused

Kui sul ei ole sümptomeid, siis ei pruugi vajada ravi. Siiski, kui haigus on aktiivne – tähistatud alkaalse fosfataasi taseme – ja seda mõjutavad kõrge riskiga alade keha, näiteks kolba või selg, võib arst soovitada ravi, et vältida tüsistusi, isegi kui sa ei ole sümptomeid.

Röntgenkiirgus. Esimene märge Paget tõbi luu sageli kõrvalekaldeid leitud röntgen teha muudel põhjustel. X-ray pilte oma luud saavad näidata valdkondades luu tagasiimendumise, laienemine luu ja deformatsioonid mis on iseloomulikud Paget tõbi luu, näiteks kummardades oma pikad luud .; Luuskaneering. In luuskaneering, radioaktiivne materjal süstitakse oma keha. See materjal reisib laigud luud enim mõjutatud Paget tõbi luu, nii et nad süttib skaneerimisprogrammi pilte.

Osteoporoos ravimid (bisfosfonaadid) on kõige tavalisemad ravi Paget tõbi luu. Mõned bisfosfonaate manustatakse suu kaudu, samas kui teised on süstitav. Suuline bisfosfonaate on üldiselt hästi talutav, kuid võivad ärritada seedetrakti. näideteks

Alendronaatnaatrium (Fosamax); Ibandronaati (Boniva); Pamidronate (dinaatriumpamidronaadiga); Risedronate (Actonel); Zoledroonhappel (Zometa, Reclast)

diagnoos

Harva bisfosfonaat ravi on seotud raskete lihaste, liigeste või luu valu, mis ei pruugi lahendada, kui ravim on lõpetatud. Bisfosfonaadid ka võib suurendada riski haruldane seisund, mille osa lõualuusse sureb ja halveneb (osteonecrosis lõualuu), mis on tavaliselt seotud hammaste haigus või hamba väljatõmbamist.

Kui te ei saa taluvad bisfosfonaadid, võib arst teile kaltsitoniini (Miacalcin), looduslikult esinev hormoon, mis osaleb kaltsiumi reguleerimine ja luu ainevahetust. Kaltsitoniin on ravim, mis teil hallata ise süstimise teel või ninasprei. Kõrvaltoimed võivad olla iiveldus, näo punetus ja ärritus süstekohal.

Abi luumurrud paranevad; Vahetage liigeseid kahjustanud raske artriit; Ümber häälestada deformeerunud kondid; Vähendage survet närvidele

Harvadel juhtudel operatsioon võib olla vajalik

Teie sümptomid, sealhulgas need, mis ei näi olevat põhjust oma ametisse; Key isikuandmeid, sealhulgas suured pinged, viimastel elu muutub ja pere haiguslugu; Kõik ravimid, vitamiine või muid toidulisandeid te võtate, sealhulgas annuseid; Küsimused küsige arstilt

Paget tõbi luu sageli põhjustab keha tootma liiga palju veresooni kahjustatud luud, mis suurendab ohtu tõsiselt verekaotus operatsiooni ajal. Kui sa planeeritud operatsioon, mis hõlmab luud mõjutab Paget tõbi, võib arst teile ravimeid, et vähendada haiguse aktiivsusele, mis kipub vähendada verekaotust operatsiooni ajal.

Enamik inimesi Paget tõbi luu ei ole mingeid sümptomeid ja diagnoositakse kui röntgen-või vereanalüüsi võetud teisel põhjusel paljastab märke Paget tõbi luu. Mõnel juhul võite olla nimetatud arst, kes on spetsialiseerunud ainevahetuse ja hormonaalse häired (endokrinoloog) või liigese- ja lihaste häired (reumatoloog).

Mis tõenäoliselt põhjustab minu sümptomid ?; Mis on ka teisi võimalikke põhjuseid minu sümptomid ?; Mis testid ma pean ?; Kas minu seisund võib ajutine või krooniline ?; Milline on parim viis tegutsemiseks ?; Mis on alternatiivid esmane lähenemine sa oletada ?; Kuidas kõige paremini juhtida see tingimus minu muud terviseprobleemid ?; Kas on piiranguid, peavad järgima ?; Kui ma näen spetsialist ?; Kas brošüürid või muude trükiste saan? Mis veebilehed te soovitate?

ravi

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse.

Kas teil on olnud tuimus või pakitsus ?; Kuidas lihasnõrkus ?; Iga uus peavalu ?; Kas teie kuulmine hiljuti halvenenud?

Kui isiku määramist, küsida, kas seal on midagi, mida pead tegema eelnevalt, nagu paastumine enne, kui konkreetse test. Tee nimekiri

Võtke pereliige või sõber kaasa, kui võimalik, et aidata teil meeles pidada teavet, mida olete antud.

Ettevalmistused kohtumine

Paget tõbi luu, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Ärge kartke küsida teistele küsimustele.

Kukkumise vältimiseks. Paget tõbi luu paneb sind kõrge riskiga luumurdude. Küsige oma arstilt nõu ennetada kukkumisi. Ta võib soovitada, et te kasutate keppi või käija .; Sügis-proof oma kodus. Eemalda libe põrandakatted, kasutada mittelibisevaid matid oma vannis või duši all, Popsia nöörid ja paigaldada käsipuud trepid ja käsipuude oma vannituba .; Hästi süüa. Ole kindel oma toit sisaldab piisaval tasemel kaltsiumi ja D vitamiini, mis aitab luud neelavad kaltsiumi. See on eriti oluline kui te võtate bisfosfonaatravimi. Vaadake oma dieeti koos oma arstiga ja küsida, kas te peaksite vitamiini ja kaltsiumit .; Teostada regulaarselt. Regulaarne kehaline on oluline säilitada liigeste liikuvust ja luude tugevus. Rääkige oma arstiga enne algust treeningprogrammi määrata õige tüübist, kestusest ja intensiivsusest kasutamise eest. Mõned tegevused võivad olla liiga palju stressi oma mõjutatud luud.

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

Arst võib paluda teil mõned järgmised küsimused

Selleks, et vähendada oma riski komplikatsioonide Paget tõbi luu, proovida neid nõuandeid

Kukkumise vältimiseks. Paget tõbi luu paneb sind kõrge riskiga luumurdude. Küsige oma arstilt nõu ennetada kukkumisi. Ta võib soovitada, et te kasutate keppi või käija.

Sügis-proof oma kodus. Eemalda libe põrandakatted, kasutada mittelibisevaid matid oma vannis või duši all, Popsia nöörid ja paigaldada käsipuud trepid ja käsipuude oma vannituba.

)