paanikahood ja paanikahäire ravi ja ravimid

Ravi võib aidata vähendada intensiivsust ja sagedust paanikahood ja parandada oma funktsiooni igapäevaelus. Peamised ravivõimalused psühhoteraapiat ja ravimeid. Üks või mõlemat tüüpi ravi võib soovitada, sõltuvalt teie eelistustele, oma ajalugu, raskust oma paanikahäire ja kas teil on juurdepääs terapeudid, kes on eriväljaõppe paanikahäirete.

Psühhoteraapia, mida nimetatakse ka rääkida ravi peetakse tõhusaks esimene valik ravi paanikahood ja paanikahäire. Psühhoteraapia aitab teil mõista, paanikahood ja paanikahäire ja õppida, kuidas toime tulla.

Psühhoteraapia vorm nimega kognitiiv-käitumuslik teraapia aitab teil õppida läbi oma kogemustest, et paanika sümptomid ei ole ohtlikud. Ravi ajal istungid, oma terapeut aitab järk-järgult uuesti luua sümptomid paanikahood ohutu, korduvad viisil. Kui füüsiline aisting paanika ei tunne enam ähvardav, rünnakud hakata lahendama. Edukas ravi saab aidata teil ületada hirmud olukordi, et olete vältinud, sest paanikahood.

Nähes tulemusi ravi võib võtta aega ja vaeva. Te võite alustada näha paanikahood sümptomid vähendada jooksul mitu nädalat ja tihti sümptomid vähenevad oluliselt või ära minna mõne kuu jooksul. Te võite ajastada aeg-ajalt hooldust külastused aitavad tagada, et teie paanikahood kontrolli alla jääma või ravida kordumist.

psühhoteraapia

Ravimid

Ravimid võivad aidata vähendada sümptomeid seostatakse paanikahood samuti depressiooni, kui see on küsimus teile. Mitut tüüpi ravimeid on osutunud efektiivseks juhtimisel sümptomid paanikahoogude, sealhulgas

Kui üks ravim ei toimi ka teile, võib arst soovitada üleminek teisele või kombineerides teatud ravimid suurendada efektiivsust. Pea meeles, et see võib võtta mitu nädalat pärast ravi algust ravimeid täheldama sümptomite paranemist.

Kõik ravimid on kõrvaltoimete riski ning mõned ei pruugi olla soovitatav teatud olukordades, näiteks rasedus. Rääkige oma arstiga võimalikud kõrvaltoimed ja ohud.