otosclerosis

Mis on otosclerosis?

Kuidas me kuuleme?

Mis põhjustab otosclerosis?

Millised on sümptomid otosclerosis?

Kuidas otosclerosis diagnoositakse?

Kuidas otosclerosis ravida?

Milliseid uuringuid otosclerosis teeb toetust?

Kust leida lisateavet otosclerosis?

Sellel leheküljel

Otoskleroos on tuletatud mõiste oto, mis tähendab “kõrva” ja sclerosis, mis tähendab “ebanormaalne jäigastumine kehamassi kohta.” Olukord on tingitud ebanormaalne luukoe keskkõrva. Luukoe on elukestev protsess, kus luukoe uuesti ise asendades vana kudede uus. In otosclerosis, ebanormaalne remodeling häirib võime heli reisida keskkõrva sisekõrva. Otoskleroos esineb rohkem kui kolm miljonit ameeriklast. Paljud juhtumid otosclerosis arvatakse olevat pärilik. Valge, keskealised naised on kõige suuremas ohus.

Tervislik kohtuistungil tugineb rida sündmusi, mis muudavad helilainete õhku elektrokeemiliste signaalide kõrva. Kuulmisnärvi seejärel kannab neid signaale ajju.

Esiteks helilainete siseneda sisekõrva ja reisida läbi kitsa vahekäigu nimetatakse kuulmekäiku, mis viib kuulmekile.

Tulevasel helilainete teha kuulmekile vibreerima ja vibratsiooni sõita kolm pisikesi luid keskkõrva nimetatakse Malleus, incus ja States-ladinakeelsete nimetuste jaoks haamer, alasi ja jalus.

Under suure suurendusega, sisekõrva võib vaadelda; noolekujuline struktuurid ülaosas foto.

Keskmises-kõrva luud võimendavad helivõnkeid ja saata need sisekõrva, vedelikuga täidetud struktuur kujuga nagu tigu, sisekõrva. Ülemine ja alumine osa sisekõrva vahel on elastne, “basilaarset” membraani, mis toimib baasi, või esimesel korrusel, millel võti kohtuistungil struktuurid istuda.

Saabuva heli vibratsiooni põhjustada vedeliku sees sisekõrva et sulin ja reisil laine vormid mööda basilaarset membraani. Sisekõrva et istuda peal membraani “sõita” see laine ja liikuda üles ja alla selle.

Harjaseliste struktuure sisekõrva seejärel Tõstab vastu katva membraani, mis põhjustab harjased kallutada ühele küljele ja avatud pooride-like kanalid. Teatud kemikaalide siis kiirusta, luues elektrilise signaali, mis on läbi mille kuulmisnärvi ajju. Lõpptulemus on äratuntav heli.

Juuste rakkude lähedal baasi kohleal avastamiseks kõrgem helide, näiteks mobiiltelefoni helina. Need lähemale keskel tuvastada madalsagedusi, nagu suur koer haukumise.

Otoskleroos on kõige sagedamini põhjustatud sellest, kui üks luud keskkõrvas, siis States, muutub ummikus kohas. Kui see luu ei suuda vibreerima, heli ei suuda sõita läbi kõrva ja kuulmise väärtus langeb (vt joonist).

Miks see juhtub, on veel ebaselge, kuid teadlased arvavad, see võib olla seotud eelmise leetrite infektsiooni väsimuspragunemisi et kondine ümbritseva koe sisekõrva või immuunsüsteemi häired. Otoskleroos ka kipub sõidetud peredele.

Samuti võib olla pistmist suhtlemist kolm erinevat immuunsüsteemi rakud tuntud tsütokiinide. Teadlased usuvad, et õige tasakaal nende kolme aine on vajalik terve luukoe ja et tasakaalus nende tase võib põhjustada sellist ebanormaalset remodeling, mis toimub otosclerosis.

Kuulmiskahjustus, kõige sagedamini sümptom otosclerosis, algab tavaliselt ühest kõrvast ja liigub seejärel teised. See kaotus võib tunduda väga aeglaselt. Paljud inimesed otosclerosis esmase teate, et nad ei suuda kuulda madal helide või ei kuule sosinal. Mõned inimesed võivad tekkida pearinglus, tasakaaluhäired, või tinnitus. Tinnitus on helina, möirgav, sumin või susisev kõrvus või peas, mis tekib mõnikord kuulmiskahjustuse.

Otoskleroos diagnoositakse tervishoiuteenuse osutaja poolt, kes on spetsialiseerunud kohtuistungil. Nende hulka kuuluvad kõrvaarst (tavaliselt nimetatakse ENT, sest nad on arstid, kes on spetsialiseerunud haiguste kõrvad, nina, kurgu ja kaela), mis otologist (arst, kes on spetsialiseerunud haiguste kõrvad), või kõrvaarst (tervis tervishoiutöötaja õpetatud tuvastada, mõõta, ja ravida kuulmishäireid). Esimene samm diagnoos on välistada teisi haigusi või terviseprobleeme, mis võivad põhjustada samad sümptomid otosclerosis. Järgmised sammud hulka kohtuistungil analüüse, mis mõõdavad kuulmisvõime (Audiogrammiga) ja keskkõrvast heli juhtivus (tympanogram). Mõnikord piltdiagnostikas-nagu kompuutertomograafia-kasutatakse ka diagnoosida otosclerosis.

Praegu puudub tõhus ravim ravi otosclerosis, kuigi on lootust, et jätkus luu-remodeling uuring võiks tuvastada võimalikke uusi teraapiaid. Kerge otosclerosis saab ravida kuuldeaparaati, mis võimendab heli, kuid operatsioon on sageli vaja. Menetluses tuntakse stapedectomy, kirurg lisab proteeside seade keskkõrva ümbersõit luu- ja lubada helilainete reisida sisekõrva ja kuulmise taastamiseks.

On oluline, et arutada kirurgilise protseduuri kõrvaarst selgitada võimalikud riskid ja piirangud operatsiooni. Näiteks mõned kuulmislangus võib püsida pärast stapedectomy ja harvadel juhtudel operatsioon võib tegelikult halveneb kuulmislangus.

Keeruline arhitektuur sisekõrva raskendab teadlastel uurida selle kehaosa. Kuna teadlased ei saa eemaldada ja analüüsida valimit sisekõrva keegi, kes on otosclerosis (või muud kuulmishäireid), peavad nad õppima kõrva luuproovide alates korjuseid annetatud teadus. Need proovid, mida nimetatakse ajalist luu, napib. Et julgustada rohkem uuringuid otosclerosis on toetab riikliku ajalist luu kollektsioone, nagu Otopathology Research Collaboration Network Massachusettsi silma ja kõrva haigla. See töö koordineerib kogumise ja jagamise ajaline luukoe laboratooriumide. Samuti julgustab teadlased kombineerida kaasaegse bioloogia, pildistamine ja arvutitehnoloogia infoga haigusloost ja patoloogia aruanded otsima uusi vihjeid ja lahendusi kuulmishäired põhjustatud Luukahjustuse.

Rahastatakse ka geneetilised uuringud ja luu-remodeling teadus paremini mõista põhjuseid otosclerosis samuti uurida võimalikke uusi ravimeetodeid. NIDCD toetatud teadlased katsetavad-loomadel-tõhususe siirdatav meditsiiniseade, mis suudab luu kasvu pidurdamiseks ravimit otse sisekõrva parandada Luukahjustuse mis põhjustavad otosclerosis. Kui tulemused on paljulubavad, katsetamine hiljem tehtud inimest.

Säilitab organisatsioonide kataloog, mis annab teavet normaalne ja korrastamata protsesse kuulmine, tasakaal, maitse, lõhn, hääl, kõne ja keele.

Kasuta järgmisi märksõnad, mis aitavad leida organisatsioone, mis võivad vastata küsimustele ja anda teavet otosclerosis

Info Keskus; 1 Side Avenue, Bethesda, MD 20892-3456; Toll-free Voice: (800) 241-1044; Toll-free TTY: (800) 241-1055; Faks: (301) 770-8977 E-mail : nidcdinfo @ nidcdernment

Valitsus Pub. Ei 13-4234; Uuendatud september 2013