Osteoporoosi ravi: ravimid võivad aidata

Bisfosfonaadist pillid ei imendu hästi kõhtu, mis on, miks sa peaksid võtma neid tühja kõhuga ja ei söö vähemalt 30 minutit. Aga bisfosfonaate võib ka põhjustada seedehäireid. Mõned inimesed püüavad vältida siinpool mõjutada poolt

Kaks infusiooni ravimid – need, mis süstitakse otse veeni – on kinnitatud osteoporoosi raviks

Immutatud vormid bisfosfonaate ei põhjusta seedehäired. Ja see võib olla lihtsam mõned inimesed ajakava kvartalis või aastas infusiooni kui meeles pidada, et võtta nädala või kuu pill.

Need ravimid võivad põhjustada 24-72 tundi kerge gripilaadsed sümptomid mõnedel inimestel. Võite toime väheneb, võttes paratsetamooli (Tylenol, jt) enne ja pärast infusiooni.

Pikaajaline bisfosfonaadi ravi on seotud haruldase probleemi, mille ülemine thighbone praod ja võib puruneda. See vigastus, tuntud kui ebatüüpiline reieluu murd, võib põhjustada valu reie või kubemes, mis algab delikaatselt ja võib süvenevad. Mõnikord tekib mõlemad jalad korraga.

Kas on olemas eelis süstitud bisfosfonaat versus päeva või kuu suulise raviskeemi?

Kas bisfosfonaate haiget oma luud?

Bisfosfonaadid võib põhjustada ka lõualuu osteonekroos, haruldane seisund, mille osa lõualuu on aeglane tervendada või ei parane, tavaliselt pärast hamba tõmmatakse. See esineb sagedamini inimestel vähki, mis hõlmab luu -, kes võtab palju suuremad annused on bisphonate kui tavaliselt kasutatakse osteoporoosi.

Kolm kuni viis aastat bisfosfonaatravi on ohutu ja efektiivne. Teaduslik kirjandus on täis häid uuringuid kõigi bisfosfonaat ravimeid, mis tõendavad nende ohutust ja näidata nende tõhusust on vältida puusa- ja selg kolm kuni viis aastat.

Kui kaua tuleb võtta bisfosfonaatravimi osteoporoosi raviks?

Beyond viis aastat, seal on vähem kindlust, sest puuduvad pikaajalised uuringud. Kuid isegi siis, kui te lõpetate ravi, selle positiivset mõju ei kao. See on sellepärast pärast võttes bisfosfonaadiks aja ravim jääb oma luu.

Mis juhtub, kui sa murda luu, võttes samal ajal osteoporoosi ravimeid?

Kuna see ikka toime, kõige eksperdid usuvad, et see on mõistlik, et inimesed, kes teevad ka ravi ajal – need, kes pole katki kontide ja on säilitada luutihedust – kaaluda puhkust oma bisfosfonaat pärast pildistamist viis aastat. Aga kui sa oled väga suur risk luumurdude või teil on väga madal puusaluu tihedust, võttes puhkust osteoporoosi ravi ei pruugi olla hea mõte.

Kas ravimeid üksi edukalt ravida osteoporoosi?

Osteoporoos ravimeid vähendada võimalust luumurd, kuid nad ei kõrvalda kõik tekke risk luu. Kui teil on luumurru ravi ajal, arst ümber hindama sa kontrollida muid probleeme, mis võis kaasa aidata murdunud luu.

Sõltuvalt selle hinnangu tulemus, siis võib kandideerida minna agressiivsem ravimeid nagu teriparatiid või Denosumabi.

Ära täielikult toetuma ravimeid ainsa ravi osteoporoosi. Ka neid on olulised

külastada oma arsti