osteomüeliit

Osteomüeliit on nakkuse luu. Infektsioonid võivad jõuda luu kulgevate vereringesse või levib lähedal kude. Nakkuse võib alustada ka luu ise kui vigastus paljastab luu mikroobe.

Lastel, osteomüeliit enim mõjutab pikad luud jalgade ja õlavarred. Täiskasvanud on suurem tõenäosus haigestuda osteomüeliit luud, mis moodustavad selgroo (selgroolülid). Inimesed, kellel on diabeet võib tekkida osteomüeliit oma jalgu, kui neil on suu haavandid.

Kui lugeda ravimatu seisund, osteomüeliit saab edukalt ravida tänapäeva. Enamus inimesi vajavad kirurgilist sekkumist, et eemaldada osad luu surnud – järgneb tugev antibiootikumid, väljastatakse tihti intravenoosselt, tavaliselt vähemalt 4-6 nädalat.

Märgid ja sümptomid osteomüeliit hulka

Mõnikord osteomüeliit tekita mingeid märke ja sümptomeid või on nähud ja sümptomid, mida on raske eristada teistest probleemidest.

Pöörduge arsti poole, kui teil tekivad süvenemine luuvalu koos palavikuga. Kui oled nakatumise ohus, sest haigusseisundi või hiljutine operatsioon või vigastus, pöörduge arsti poole kohe, kui märkate esimesi infektsiooni sümptomid.

Enamikel juhtudel osteomüeliit on põhjustatud Staphylococcus bakterid, liiki mikroobe tavaliselt leitud nahal või nina isegi tervetel indiviididel.

Millal näha arsti

Viimased vigastuse või ortopeedilise kirurgia

Mikroobe saab sisestada luu mitmel viisil, sealhulgas

Teie luud on tavaliselt resistentsed infektsioon. Sest osteomüeliit tekkida olukord, mis muudab teie luud haavatavad peab olema kohal.

vereringehäireid

Raske luumurd või sügava torkehaavast annab infektsioonid marsruudi sisestada oma luu või lähikonnas kude. Operatsioon remont luumurrud või vahetage kulunud liigesed võib ka kogemata avada tee mikroobe sisestada luu.

Probleemid vajab intravenoosset read või kateetrid

Kehasisene ortopeedilised riistvara on riskifaktoriks infektsioon. Deep loomahammustused Samuti võib pakkuda rada infektsioon.

Tingimused, mis kahjustavad immuunsüsteemi

Kui veresooned on kahjustatud või blokeeritud, keha on hädas jaotavad nakkuse võitlevad rakud vaja hoida väike infektsioon suuremaks kasvada. Mis hakkab nagu väike lõigatud võivad süveneda sügav haavand, mis võib paljastada sügav kudede ja luu infektsiooni.

ebaseaduslike uimastite

Haigused, mis halvendavad vereringlust hulka

Mida sa saad teha

Seal on mitmeid tingimusi, mis on vaja kasutada meditsiinilist torud ühendada välismaailmaga oma siseorganeid. Kuid see voolik võib olla ka viis mikroobe sattuda keha, suurendades oma riski nakkuse üldiselt, mis võib põhjustada osteomüeliit.

Näited sellest, kui seda tüüpi toru võidakse kasutada hulka

Kui teie immuunsüsteem on mõjutanud haigusseisundi või ravi, siis on suurem oht ​​osteomüeliit. Tegurid, mis võivad pärssida immuunsüsteemi hulka

Inimesed, kes süstivad ebaseaduslike uimastite on tõenäolisem, et arendada osteomüeliit, sest nad kasutavad tavaliselt nonsterile nõelad ja ei steriliseerida oma nahka enne süstimist.

Osteomüeliit tüsistused võivad sisaldada

Kuigi võite esialgu tuua oma märke ja sümptomeid tähelepanu oma perearsti, ta võib teid suunata spetsialiseerunud arst nakkushaiguste või ortopeediline kirurg.

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse ja mida oodata oma arsti.

Sest osteomüeliit, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Arst võib paluda teil mitmeid küsimusi, nagu

Mida ootate oma arsti

Arst võib tunda ümbrust kahjustatud luu mingit hellust, turset või soojus. Kui teil on suu haavandid, võib arst kasutage nüri sond määrata lähedus aluseks oleva luu.

Vereanalüüsi

Arst võib määrata kombinatsioon teste ja protseduure, et diagnoosida osteomüeliit ja teha kindlaks, millised idu tekitab infektsiooni, näiteks

Imaging testid

luu biopsia

Vereanalüüsid võivad esile kõrgenenud valgete vereliblede ja muid tegureid, mis võivad näidata, et keha võitleb infektsiooni. Kui teie osteomüeliit põhjustas nakkus veres, teste võib paljastada, mida mikroobe on süüdi.

Ei vereanalüüsi olemas, mis ütleb teie arst, kas te teete või ei ole osteomüeliit. Samas vereanalüüsid ei anna vihjeid, et teie arst kasutab otsustada, mida edasi teste ja protseduure peate.

Luid biopsia on kullastandard diagnoosimiseks osteomüeliit, sest see võib ka paljastada, mida teatud tüüpi idu on nakatanud oma luu. Teades tüüpi idu võimaldab arstil valida antibiootikum, mis toimib eriti hästi, et infektsiooni tüübist.

Avatud biopsia nõuab anesteesia ja kirurgia pääseda luu. Teatud olukordades, kirurg lisab pikk nõel läbi naha ja oma luude võtta biopsia. See protseduur nõuab lokaalanesteetikumidele tuimaks ala, kus nõela sisestamist. X-ray või muu imaging skaneerib võib kasutada juhindumiseks.

Kõige tavalisem ravi osteomüeliit on operatsiooni eemaldada portsjoni luu mis on nakatunud või surnud, millele järgneb antibiootikume. Hospitaliseerimine on tavaliselt vajalik.

Sõltuvalt infektsiooni raskusest, osteomüeliit operatsioon võib sisaldada ühte või mitut järgnevatest menetlustest

Taastage verevoolu luu. Teie kirurg võib täita tühja ruumi, mida debridement korras tükk luu või muu kude, nagu naha või lihaste, teise osa keha.

Vahel ajutine täiteaineid pannakse tasku kuni olete piisavalt terve läbima luutransplantaadiga või koe siirdamist. Siirik aitab organismil parandada kahjustatud veresooned ja moodustada uus luu.

Luid biopsia paljastab, millist tüüpi idu põhjustab infektsiooni, nii et arst saab valida antibiootikum, mis toimib eriti hästi, et infektsiooni tüübist. Antibiootikumid manustatakse tavaliselt läbi käsivarreveeni vähemalt neli kuni kuus nädalat.

Täiendav käigus suukaudsed antibiootikumid võidakse vajada rohkem-tõsiseid infektsioone.

Kui olete rääkinud, et teil on suurenenud risk nakatuda, rääkige oma arstiga, kuidas vältida nakkuste teket. Vähendada oma nakatumise riski vähendab ka riski haigestuda osteomüeliit.

Üldiselt kasutada ettevaatusabinõusid vältimaks haavade ja kriimustuste eest, mis annavad mikroobe lihtne juurdepääs keha. Kui sul ei saa midagi haavade ja kriimustuste eest, puhastage ala kohe peale puhas side. Saate haavad sageli infektsiooni nähtude.

külastada oma arsti

Kirurgia

Ravimid