Osgood-Schlatteri haigus

Osgood-Schlatteri haigus võib põhjustada valulik kühm alla põlvekedra lastel ja noorukitel tunnete kasvuspurdid puberteedieas.

Osgood-Schlatteri haigus esineb kõige sagedamini lapsed, kes osalevad spordis, mis hõlmavad jooksevad, hüppavad ja kiireid suunamuutusi – nagu jalgpall, korvpall, iluuisutamine ja ballett.

Kuigi Osgood-Schlatteri haigus on rohkem levinud poiste, naiste ja meeste vahe väheneb nagu rohkem tüdrukuid osalema koos sporti.

Vanusevahemikud erinevad soo, sest tüdrukud kogeda puberteet varem kui poistel. Osgood-Schlatteri haigus ilmneb tavaliselt poisid vanuses 13-14 ja tüdrukuid vanuses 11 kuni 12. seisund laheneb tavaliselt oma, kui lapse luud ei kasva enam.

Valu on seotud Osgood-Schlatteri haigus erineb inimeselt inimesele. Mõned on ainult kerge valu ning täita teatud tegevuste, eriti jooksmine ja hüppamine. Teiste jaoks valu on peaaegu pidev ja kurnav.

Osgood-Schlatteri haigus esineb tavaliselt vaid üks põlv, kuid mõnikord see arendab nii põlvi. Ebamugavust võib kesta nädalaid kuud ja võib korduda, kuni teie laps on kasvamise lõpetanud.

Helista oma lapse arsti, kui põlvevalu segab oma lapse võimet teha rutiinne igapäevane tegevus. Pöörduge arsti poole, kui põlv on ka paistes ja punane, või kui põlvevalu on seotud palaviku, kesklukustus või ebastabiilsusest põlveliigese.

Millal näha arsti

Mida sa saad teha

Ajal tegevustele, mis hõlmavad palju jooksevad, hüppavad ja painutamine – nagu jalgpall, korvpall, võrkpall ja ballett – oma lapse reielihased (nelipealihase) tõmba kõõlus, mis ühendab põlvekedra et sääreluu.

See korduv stress võib põhjustada kõõluse vedama eemale säärekondi natuke, mille tulemuseks on valu seotud paistetuse Osgood-Schlatteri haigus. Mõningatel juhtudel oma lapse keha võib proovida seda lünka täitma uue luukoe kasvu, mis võib põhjustada kondine ühekordse tol kohapeal.

Mida ootate oma arsti

Peamised riskifaktorid Osgood-Schlatteri haigus on

Ravimid

Tüsistused Osgood-Schlatteri haigus on haruldane. Nende hulka võivad kuuluda krooniline valu või lokaliseeritud paistetus. Isegi pärast sümptomite kadumist, kondine ühekordse võib jääda sääreluu valdkonnas paisutamise. See ühekordne võib püsida teatud määral kogu oma lapse elu, kuid see ei ole tavaliselt takistab põlve funktsiooni.

Teraapia

Sul on tõenäoliselt esimene toob see probleem, et tähelepanu oma perearsti või oma lapse lastearst. Ta võib teid suunata arst, kes on spetsialiseerunud põlveliigese vigastused või Spordimeditsiini.

Too määramisest kirjaliku nimekirja, mis sisaldab

Allpool on mõned põhilised küsimused küsida arsti, kes uurib oma lapse eest võimalik Osgood-Schlatteri haigus. Kui lisaküsimusi tekkida teile külastuse ajal, ärge kartke küsida.

Teie lapse arst on tõenäoliselt küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad endale aeg minna üle kõik punktid soovite rääkida põhjalik. Arst võib teie laps

Ajal füüsilise eksamiga, kontrollib arst teie lapse põlve hellus, turse, valu ja punetus. Röntgen võib võtta pilk luud põlve ja sääre ja tihedamalt uurida ala, kus põlvekedra kõõluse kinnitub sääreluu.

Osgood-Schlatteri haigus tavaliselt möödub ilma ametliku ravi. Sümptomid tavaliselt kaovad pärast oma lapse luud ise enam. Kuni see juhtub, võib arst soovitada kerge valuvaigisteid ja füsioteraapia.

Üle leti valuvaigisteid nagu paratsetamool (Tylenol, jt), ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt) või naprokseeni (Aleve) võib olla kasulik.

Füsioterapeut saab õpetada lapsele harjutusi venitada reie on nelipealihase ja Lamaannuttaa lihaseid, mis võib aidata vähendada pingeid kohapeal, kus põlvekedra on kõõlus kinnitub sääreluu. Tugevdamine harjutusi nelipealihase aitab stabiliseerida põlveliigese.

See võib aidata oma last järgige nõuandeid

külastada oma arsti