oseltamiviiri (suukaudne) nõuetekohase kasutamise

Doseerimine

vahelejäänud annus

Rääkige oma arstile võimaluse saada gripp tulistati, kui teie või teie laps ei ole olnud üks veel. See ravim on kaasas pakendi infoleht. Loe seda teavet hoolikalt ja rääkige oma arstile, kui teil on mingeid küsimusi.

Patsientidel, kes oseltamiviiri raviks gripp: See ravim toimib kõige paremini, kui võtta 2 päeva jooksul millel gripisümptomid (nt nõrkus, peavalu, palavik, köha, nohu, kinnine nina ja kurguvalu). Seda ravimit tuleb võtta 5 päeva jooksul. Jätkake selle ravimi jaoks täiskohaga ravi, isegi kui te tunnete end paremini pärast paari päeva jooksul. See aitab koristama oma infektsioon täielikult. Kui te lõpetate ravimi võtmise liiga vara, võivad sümptomid uuesti tekkida.

Patsientidel, kes oseltamiviiri Gripi ennetamiseks pärast kokkupuudet: Ravimit tuleb võtta 2 päeva jooksul kokku puutuda gripp. Seda ravimit tuleb võtta vähemalt 10 päeva.

Võite võtta seda ravimit koos toiduga või tühja kõhuga. Võttes oseltamiviiri koos toiduga võib vähendada võimalust seedehäired.

Suulise vedelal kujul selle ravimi kohta on saadaval kahes tabletitugevustega (kontsentratsioon). Pöörduge arsti poole, kui teil on mingeid küsimusi doseerimisjuhiste, kuidas annuse mõõtmist, kasutades uut manustamist jaotur (ml), või mille kohta kontsentratsioon Tamiflu ® suukaudse suspensiooni pead.

Patsientidel, kes vedelat ravimit

ladustamine

Kui suuline vedelik ei ole kättesaadav, siis võib avada kapslid ja sisu segatakse kausis magustatud vedelikke nagu korrapärane või suhkruvaba šokolaadi siirup, maisisiirup, karamell kattega või helepruun suhkur (lahustada vees). Küsige oma arsti või apteekriga, kui teil on mingeid küsimusi.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Kui te unustate annuse või unustada seda kasutada, võtke see niipea kui võimalik, välja arvatud juhul, kui see on väiksem kui 2 tundi enne järgmise annuse. Võtke järgmine annus tavalisel ajal. Ärge kasutage kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Hoidke kapsleid toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte.

Hoidke vedelat külmkapis ja kasuta seda 17 päeva pärast seda on segatud. Mitte külmutada. Te võite seda säilitada toatemperatuuril kuni 10 päeva. Visake segatud ravim, mis ei ole kasutatud selle aja jooksul.