oseltamiviiri (suukaudne) kirjeldus ja kaubamärgid

Oseltamiviiri kuulub perekond nimetatavate ravimite viirusevastased ained, mida kasutatakse viirusinfektsioonide. Oseltamiviiril kasutatakse raviks poolt põhjustatud infektsiooni gripiviiruse (gripi A ja B-gripi). Oseltamiviiri võib kasutada ka nende ennetamiseks ja raviks seagripi A.

Oseltamiviiri võib vähendada gripi sümptomid (nõrkus, peavalu, palavik, köha, nohu, kinnine nina ja kurguvalu) 1. päev. Oseltamiviiri kasutatakse ka gripi profülaktikaks infektsioon, kui olete jõudnud tihedas kontaktis kellegagi, kes on gripp.

Kui saate gripivaktsiini igal aastal, seda ka edaspidi teha. Oseltamiviiri ei asenda oma iga-aastase gripp löök.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

See toode on saadaval järgmistes ravimvormid

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Pulber; Kapsli

Oseltamiviiri ei ole märgitud, et ravida grippi lapsed alla 2 nädala vanused ega gripi ennetamiseks lastel alla 1 aasta vanustel lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Allergia

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga oseltamiviiri eakatele.

pediaatriline

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

vanurite

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

rasedus

Rinnaga

Ravimite koostoimed

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Muud koostoimed

Rääkige oma arstile võimaluse saada gripp tulistati, kui teie või teie laps ei ole olnud üks veel. See ravim on kaasas pakendi infoleht. Loe seda teavet hoolikalt ja rääkige oma arstile, kui teil on mingeid küsimusi.

Teisi terviseprobleeme

Patsientidel, kes oseltamiviiri raviks gripp: See ravim toimib kõige paremini, kui võtta 2 päeva jooksul millel gripisümptomid (nt nõrkus, peavalu, palavik, köha, nohu, kinnine nina ja kurguvalu). Seda ravimit tuleb võtta 5 päeva jooksul. Jätkake selle ravimi jaoks täiskohaga ravi, isegi kui te tunnete end paremini pärast paari päeva jooksul. See aitab koristama oma infektsioon täielikult. Kui te lõpetate ravimi võtmise liiga vara, võivad sümptomid uuesti tekkida.

Doseerimine

Patsientidel, kes oseltamiviiri Gripi ennetamiseks pärast kokkupuudet: Ravimit tuleb võtta 2 päeva jooksul kokku puutuda gripp. Seda ravimit tuleb võtta vähemalt 10 päeva.

Võite võtta seda ravimit koos toiduga või tühja kõhuga. Võttes oseltamiviiri koos toiduga võib vähendada võimalust seedehäired.

Suulise vedelal kujul selle ravimi kohta on saadaval kahes tabletitugevustega (kontsentratsioon). Pöörduge arsti poole, kui teil on mingeid küsimusi doseerimisjuhiste, kuidas annuse mõõtmist, kasutades uut manustamist jaotur (ml), või mille kohta kontsentratsioon Tamiflu ® suukaudse suspensiooni pead.

Patsientidel, kes vedelat ravimit

Kui suuline vedelik ei ole kättesaadav, siis võib avada kapslid ja sisu segatakse kausis magustatud vedelikke nagu korrapärane või suhkruvaba šokolaadi siirup, maisisiirup, karamell kattega või helepruun suhkur (lahustada vees). Küsige oma arsti või apteekriga, kui teil on mingeid küsimusi.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Kui te unustate annuse või unustada seda kasutada, võtke see niipea kui võimalik, välja arvatud juhul, kui see on väiksem kui 2 tundi enne järgmise annuse. Võtke järgmine annus tavalisel ajal. Ärge kasutage kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Hoidke kapsleid toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte.

Hoidke vedelat külmkapis ja kasuta seda 17 päeva pärast seda on segatud. Mitte külmutada. Te võite seda säilitada toatemperatuuril kuni 10 päeva. Visake segatud ravim, mis ei ole kasutatud selle aja jooksul.

vahelejäänud annus

On väga oluline, et teie arst kontrollima teie või teie lapse edusamme pärast ravi. See on tagada, et nakkus on lahendatud täielikult ning võimaldada oma arsti, et kontrollida soovimatute mõjude.

ladustamine

See ravim ei asenda aastane gripp löök. Samuti ei hoia teid või teie last saada bakteriaalne infektsioon, mis algab gripilaadsed sümptomid.

See ravim võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on lööve, sügelus, häälekähedus, hingamisraskused, neelamisraskused, või turse käed, nägu, või suhu, kui teie või teie laps kasutate seda ravimit.

Raske nahareaktsioonid võivad tekkida ravimi. Selle ravimi kasutamist lõpetada ja kontrollida oma arstile, kui teil on kobrutamisega või lõdvenemine naha punaseks nahakahjustused, raske akne või nahalööve, haavandid või haavandid nahal või palavik või külmavärinad, kui teie või teie laps kasutate seda ravimit.

Oseltamiviiri võivad mõned inimesed, eriti lapsed ja noored, et olla ärritunud, ärritatud või näidata teistele ebanormaalne käitumine, mis võivad põhjustada vigastusi. Kui teil, teie laps või teie hooldaja neid märkate kõrvaltoimeid, rääkige oma arsti või oma lapse arstile.

Veenduge, et teie arst teaks, kui teie või teie laps plaan saada live nina udu gripivaktsiini Enne ravimi kasutamist. Sa ei tohiks vaktsineerida 2 nädala jooksul enne või 48 tundi pärast ravimi kasutamist.

Kui teie või teie lapse sümptomid ei parane pärast teie või teie laps viimistlus ravimi võtmist, või kui nad muutuvad halvemaks, pidage nõu oma arstiga.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.